Založ si blog

Súmrak štátu ako spoločenstva slobodných ľudí, alebo ako sa mafianizujú celé štáty.

          Máme tu problém s Ukrajinou a jej celkovým politickým systémom. Ukrajina je štát, kde vládnu uhoľní plynoví a finanční baróni. Jednoducho krstní otcovia Ukrajiny. Nemožno sa tomu nejako diviť, keďže niečo podobné sa stalo aj v Českej republike, kde sa vlady ujala súkromná firma p. Babiša, teda jeho strana ANO. Štátov sa pomaly ale pomaličky začínajú zmocňovať súkromné klany. Vo vláde takýchto štátov sú ľudia, ktorí v prvom rade slúžia svojím šéfom. Krstní otcovia sú schopní ovládnuť celý štát bez nejakých extranákladov v podobe zastrašovania, podplácania a iných nástrojov v politickom boji. Jednoducho si na to kúpia média a média tak dokonale ovplyvnia verejnú mienku, že ľud tomu všetkému naozaj verí čo vidí v prieskumoch a v  televíznych správach. Krstní otcovia z východu, ale i z Prahy a Bratislavy chápu o čom to všetko je. Kríza na Ukrajine a Tatárii nám ukázala ako ďaleko to može zájsť. Toto všetko čo sa stalo na Ukrajine, na Majdane to sa môže stať aj v Bratislave, alebo v Prahe. Ľudia raz môžu pochopiť, že mafianizácia štátu je pre nich to najhoršie čo sa može stať a vyjdu do ulíc. Preto jediným riešením takýchto problémov je demokratizácia spoločnosti cez systém priamej demokracie.  

Ekonomicky skrachovaná Francúzka Republika si volí prezidenta.

24.04.2017

V tomto čase si formálne ekonomicky skrachovaná Francúzka Republika volí nového prezidenta. Francúzky občania sa doteraz tešili veľmi vysokej životnej úrovni. Táto životná úroveň pramenila viac »

Tianzhou-1 raketa sa včera 20. 4. dostala na obežnú dráhu Zeme.

21.04.2017

Čínska Ľudová Republika včera úspešne vypustila na obežnú dráhu Zeme novú raketu Tianzhou-1. Ide o dopravný systém, ktorý do vesmíru dokáže vyniesť 6000 kg nákladu. Raketa bude vo vesmíre viac »

Ako sa bude rozvíjať 20 najdôležitejších ekonomík sveta v roku 2017 podľa Medzinárodného Menového Fondu.

18.04.2017

Dole môžeme vidieť zoznam-tabuľku, ktorá popisuje odhad rastu 20 najdôležitejších ekonomík v roku 2017. Najväčšia svetová ekonomika - Čínska Ľudová Republika zrejme bude určovať chod viac »

Emmanuel Macron, Macron,

Macron si musí dávať pozor na jazyk, tvrdí cambridgeský expert

24.04.2017 16:40

"Je potrebné venovať sa frustrácii ľudí,“ povedal pre Pravdu John Keiger, expert na politiku a históriu Francúzska z prestížnej Cambridgeskej univerzity.

Marine Le Penová

České firmy sa obávajú Le Penovej

24.04.2017 16:12

Víťazstvom Marine Le Penovej by boli posilnené odstredivé tendencie v EÚ, čo by pre Česko, ako malú otvorenú ekonomiku, bolo veľmi zlé.

muž, počítač

Podnikatelia môžu podávať žiadosti o eurofondy elektronicky

24.04.2017 15:54

Odštartovali prvú výzvu, kde je možné elektronické podanie žiadostí o eurofondy. Pilotný projekt sa týka operačného programu Výskum a inovácie.

Počítač, invalid, zdravotne postihnutý

Do eHealthu sa zapojilo 100 ambulantných lekárov a 15 nemocníc

24.04.2017 15:44

Do systému eHealth je aktuálne pripojených približne 100 ambulantných lekárov, pripojilo sa 15 nemocníc a polikliník.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 306
Celková čítanosť: 648021x
Priemerná čítanosť článkov: 2118x

Autor blogu

Odkazy