Založ si blog

Súmrak štátu ako spoločenstva slobodných ľudí, alebo ako sa mafianizujú celé štáty.

          Máme tu problém s Ukrajinou a jej celkovým politickým systémom. Ukrajina je štát, kde vládnu uhoľní plynoví a finanční baróni. Jednoducho krstní otcovia Ukrajiny. Nemožno sa tomu nejako diviť, keďže niečo podobné sa stalo aj v Českej republike, kde sa vlady ujala súkromná firma p. Babiša, teda jeho strana ANO. Štátov sa pomaly ale pomaličky začínajú zmocňovať súkromné klany. Vo vláde takýchto štátov sú ľudia, ktorí v prvom rade slúžia svojím šéfom. Krstní otcovia sú schopní ovládnuť celý štát bez nejakých extranákladov v podobe zastrašovania, podplácania a iných nástrojov v politickom boji. Jednoducho si na to kúpia média a média tak dokonale ovplyvnia verejnú mienku, že ľud tomu všetkému naozaj verí čo vidí v prieskumoch a v  televíznych správach. Krstní otcovia z východu, ale i z Prahy a Bratislavy chápu o čom to všetko je. Kríza na Ukrajine a Tatárii nám ukázala ako ďaleko to može zájsť. Toto všetko čo sa stalo na Ukrajine, na Majdane to sa môže stať aj v Bratislave, alebo v Prahe. Ľudia raz môžu pochopiť, že mafianizácia štátu je pre nich to najhoršie čo sa može stať a vyjdu do ulíc. Preto jediným riešením takýchto problémov je demokratizácia spoločnosti cez systém priamej demokracie.  

Prečo zomiera toľko mexičanov-mukľov na hranici s USA?

23.03.2017

Za socializmu v bývalej ČSSR vraj bolo zabitých 400 ľudí na hraniciach so slobodným svetom. Je to hrozné, ale skúsme si teda niečo povedať o hranici medzi Mexikom a USA. Na tejto hranici denne viac »

Mediálna masáž prostého národa.

22.03.2017

Pozrite sa na ten graf dole. Hovorí o pocite šťastia občanov v krajinách. Napr. Japonci sú na 51. mieste. Lepšie je na tom Brazília, Uzbekistan a iné veľmi vyspelé krajiny. Toto sa hádam ani viac »

Jazero Hongjiannao zväčšuje svoju plochu. Dobrá správa pre ekológov na celom Svete.

19.03.2017

Najväčšie sladkovodné púštne jazero v Čínskej Ľudovej Republike sa začalo zväčšovať. Jeho plocha je v súčasnosti 32,94 km štvorcového a zväčšilo sa o 4,5 percenta oproti roku 2015. viac »

euro, bankovky, peniaze, mince

VÚB vyplatí dividendu 5,55 eura na akciu

24.03.2017 21:34

VÚB banka, ktorá v minulom roku dosiahla zisk 265,17 mil. eur, dá na výplatu dividend niečo cez 72 mil. eur.

summit, pápež, eu, rím

Pápež sa stretol s lídrami EÚ. Vyzval ich na solidaritu a jednotu

24.03.2017 21:19

Solidarita je podľa pápeža najúčinnejším prostriedkom proti moderným formám populizmu, nesmie však pozostávať len zo slov, tvrdí pápež.

Hollande

Hollande: Fillon obvineniami vlády zo sprisahania prekračuje medze

24.03.2017 21:10

Francúzsky prezident François Hollande sa dnes ohradil proti výrokom pravicového kandidáta na hlavu štátu Françoise Fillona.

Obama

Trump požiadal o stiahnutie návrhu na zrušenie Obamacare

24.03.2017 20:57

Americký prezident Donald Trump požiadal šéfa Snemovne reprezentantov Paula Ryana, aby hlasovanie o zrušení programu Obamacare bolo stiahnuté z dnešného programu.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 301
Celková čítanosť: 630897x
Priemerná čítanosť článkov: 2096x

Autor blogu

Odkazy