Založ si blog

Bratislavská hlavná železničná stanica = vizitka hlavného mesta SR

663223_bezdomovec-hlavna-stanica-bratislavaBratislava_Main_Station_Bratislava_hlavná_stanica Keď prídem do Bratislavy na železničnú stanicu nemôžem sa vyhnúť takému zvláštnemu pocitu, že som prišiel do nejakej ázijskej alebo juhoamerickej krajiny niečo ako typu Bangladéž alebo Paraguay. Neviem čím to je, že otcovia mesta si neuvedomujú, že železničná stanica je takou vstupnou bránou do našej krásavici na Dunaji. Žijeme už v 21. storočí a tak by sa naše hlavné mesto malo prispôsobiť dnešnej modernej dobe. Táto železničná stanica po architektonickej stránke nie je ani pekná, ani moderná a vôbec nevyhovuje vkusu normálne cítiaceho človeka, rodeného európana. V programoch ktoré nám poskytuje EÚ ako pomoc na rozvoj infraštruktúry by sa mohli nájsť na rekonštrukciu tejto nepeknej stanice.

Čo na to poviete??

Tu je taký príklad, ako by mala vyzerať jedna moderná železničná stanica v 21. storočí:


Ako vyzerá také veľkomesto v Čínskej Ľudovej Republike, Guangzhou.

26.02.2017

Guangzhou ma 13.5mil. obyvateľov. Mesto sa ekonomicky prudko rozvíja vďaka svojej polohe pri Juhočínskom mori. Je to jedna z najvyspelejších častí Čínskej Ľudovej Republiky. Veľkomesto má viac »

Pár -násťročných vystúpil na najvyššiu stavbu sveta 640m nad zemou.

25.02.2017

Angela a Ivan, pár z Moskvy sa rozhodol vystúpiť na najvyššiu stavbu sveta v meste Tianjin v ČĽR. Určite ide o zaújmavosť, lebo nie je veľa dievčat, ktoré by sa dali nahovoriť na niečo viac »

Tianhe-3, superpočítač, ktorý prekoná SunwayTaihuLight.

25.02.2017

Čínska Ľudová Republika spustila vývoj superpočítača novej generácie, ktorý bude 10 x rýchlejší ako doterajší najrýchlejší superpočítač SunwayTaihuLight. Superpočítač prekoná hranicu viac »

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.

Nigéria, Boko Haram

V Nigérii oslobodili unesených nemeckých archeológov

26.02.2017 18:24

Agenti nigérijských bezpečnostných služieb oslobodili dvoch nemeckých archeológov, unesených ozbrojenými mužmi z odľahlého archeologického náleziska.

putá, väzenie, väzeň, obvinený

Sudán prepustí Čecha odsúdeného na 24 rokov za špionáž

26.02.2017 18:16

Sudánsky prezident Umar Bašír nariadil prepustenie 53-ročného českého občana Petra Jaška, ktorého v africkej krajine odsúdili na 24 rokov väzenia za špionáž.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 288
Celková čítanosť: 604029x
Priemerná čítanosť článkov: 2097x

Autor blogu

Odkazy