Založ si blog

Svetová námorná organizácia vydala technické normy pre BeiDou satelitný navigačný systém.

BeiDou01

Ministerstvo dopravy ČĽR oznámilo, že Medzinárodná Námorná Organizácia (IMO) vydala technické normy pre príjmače BeiDou Navigačný Satelitný Systém (BDS). To je prvý krok k presadeniu systému BeiDou na celom svete. Tieto normy sú kľúčom k celosvetovému používaniu systému BeiDou medzinárodnou námornou organizáciou. BeiDou je teraz aktívny v tichomorskom regióne, pracuje so 16 timi satelitmi a v máji t.r. začal pracovať s presnosťou plus minus jeden meter. BeiDou pokryje zemeguľu do r. 2020 a bude pracovať s 30 satelitmi. Ďalšie satelity sa majú vypustiť už počas tohto roku. Po inštalovaní všetkých satelitov a určitých úpravách bude BeiDou pracovať s presnosťou niekoľko cm. Satelity sa budú obmieňať, keďže životnosť starších satelitov je 8 rokov, nové satelity budú mať životnosť cca 15 rokov. Zaújmavosťou je, že bežní používatelia tohto navigačného systému už teraz môžu posielať a príjmať data vo forme textových správ.

Ako vyzerá také veľkomesto v Čínskej Ľudovej Republike, Guangzhou.

26.02.2017

Guangzhou ma 13.5mil. obyvateľov. Mesto sa ekonomicky prudko rozvíja vďaka svojej polohe pri Juhočínskom mori. Je to jedna z najvyspelejších častí Čínskej Ľudovej Republiky. Veľkomesto má viac »

Pár -násťročných vystúpil na najvyššiu stavbu sveta 640m nad zemou.

25.02.2017

Angela a Ivan, pár z Moskvy sa rozhodol vystúpiť na najvyššiu stavbu sveta v meste Tianjin v ČĽR. Určite ide o zaújmavosť, lebo nie je veľa dievčat, ktoré by sa dali nahovoriť na niečo viac »

Tianhe-3, superpočítač, ktorý prekoná SunwayTaihuLight.

25.02.2017

Čínska Ľudová Republika spustila vývoj superpočítača novej generácie, ktorý bude 10 x rýchlejší ako doterajší najrýchlejší superpočítač SunwayTaihuLight. Superpočítač prekoná hranicu viac »

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.

Nigéria, Boko Haram

V Nigérii oslobodili unesených nemeckých archeológov

26.02.2017 18:24

Agenti nigérijských bezpečnostných služieb oslobodili dvoch nemeckých archeológov, unesených ozbrojenými mužmi z odľahlého archeologického náleziska.

putá, väzenie, väzeň, obvinený

Sudán prepustí Čecha odsúdeného na 24 rokov za špionáž

26.02.2017 18:16

Sudánsky prezident Umar Bašír nariadil prepustenie 53-ročného českého občana Petra Jaška, ktorého v africkej krajine odsúdili na 24 rokov väzenia za špionáž.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 288
Celková čítanosť: 603961x
Priemerná čítanosť článkov: 2097x

Autor blogu

Odkazy