Založ si blog

SWIFT alebo UnionPay, alebo západ kontra Čína.

V sme som čítal takýto bombastický nadpis: Rusko chcú v Únii zastaviť cez systém Swift, chystá sa na to s Čínou. Zaújmavé je, že Rusko je predsa členom BRICS a tak určite v tomto ohľade pomôže Čína so svojím know-how a to so systémom UnionPay, ktorý je zavedený v celej Čínskej Ľudovej republike. Tento systém vie manažovať kreditné a aj debetné karty. Myslím si, že ak ruské banky odstrihnú od SWIFTu, potom by tu bolo riešenie bezhotovostných prevodov peňazí cez tento čínsky systém. Škoda, že EÚ sa stavia do pozície akéhosi učiteľa, alebo dozorcu Ruska, Rusko sa pokladá ako nejaká nedemokratická krajina, krajina, ktorú treba školiť z demokracie takzv. západného typu. EÚ, jej politickí predstavitelia si nechcú pripustiť, že spúšťačom dnešných nepokojov je nesmierná beznádej ukrajinského pracujúceho, ktorý žije v jednej z najchudobnejších krajín dnešného sveta. Za všetkým treba vidieť beznádej a chudobu ktorú ukrajine priniesol takzvaný kapitalizmus oligarchovského typu, kde niekoľko krstných otcov vlastní celý štát a zbytok je len chudoba.

 

V roku 2016 Čínska Ľudová Republika predbehla v predaji nových osobných automobilov USA v prepočte na jedného obyvateľa.

21.01.2017

Po prvý krát v histórii automobilizmu sa predalo viac nových osobných automobilov v prepočte na jedného obyvateľa minulý rok-2016 v Čínskej Ľudovej Republike ako v USA. Predaj nových osobných viac »

Minulý rok USA armáda zhodila z lietadiel 26 171 bômb. A čo urobila Čínska Ľudová Republika?

11.01.2017

Minulý rok USA armáda zhodila vo vojnových konfliktoch 26 171 bômb v siedmich krajinách. Najviac bômb bolo zhodených na Irak, Syria. 34 bômb bolo zhodených v Jemene, 14 v Somálii a tri v Pakistane. viac »

Prečo Amerika zúfalo potrebuje Čínsku Ľudovú Republiku v obchodnej oblasti?

08.01.2017

Donald Trump ako americký prezident prehlásel, že Čína je najväčším svetovým menovým manipulátorom akého svet ešte nevidel. Podľa amerického prezidenta to je dôvod obrovského obchodného viac »

Sean Spicer, inaugurácia

Trumpova poradkyňa označila lož za alternatívne fakty

23.01.2017 11:09

Poradkyňa amerického prezidenta Donalda Trumpa obhajovala hovorcu Bieleho domu v debate o dave na Trumpovej piatkovej inaugurácii.

Donald Trump, Trump,

Trump chce rýchlo zmeniť obchodnú dohodu s Mexikom a Kanadou

23.01.2017 10:52

Americký prezident Donald Trump chce čoskoro otvoriť rokovania o zmenách v Severoamerickej dohode o voľnom obchode (NAFTA).

Petro Porošenko

Kyjev sa trasie pred 'nebezpečným stroskotancom' z USA

23.01.2017 10:43

Porošenko stavil na jednu kartu: Hillary Clintonovú. Nevyhrala a v Kyjeve sa dnes najviac obávajú prípadného politického obchodu medzi Washingtonom a Moskvou.

George Bush starší, prezident, USA

Stav exprezidenta Georgea Busha staršieho sa zlepšuje

23.01.2017 10:19

Zdravotný stav bývalého amerického prezidenta Georgea H. W. Busha sa naďalej zlepšuje.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 276
Celková čítanosť: 583230x
Priemerná čítanosť článkov: 2113x

Autor blogu

Odkazy