Založ si blog

SWIFT alebo UnionPay, alebo západ kontra Čína.

V sme som čítal takýto bombastický nadpis: Rusko chcú v Únii zastaviť cez systém Swift, chystá sa na to s Čínou. Zaújmavé je, že Rusko je predsa členom BRICS a tak určite v tomto ohľade pomôže Čína so svojím know-how a to so systémom UnionPay, ktorý je zavedený v celej Čínskej Ľudovej republike. Tento systém vie manažovať kreditné a aj debetné karty. Myslím si, že ak ruské banky odstrihnú od SWIFTu, potom by tu bolo riešenie bezhotovostných prevodov peňazí cez tento čínsky systém. Škoda, že EÚ sa stavia do pozície akéhosi učiteľa, alebo dozorcu Ruska, Rusko sa pokladá ako nejaká nedemokratická krajina, krajina, ktorú treba školiť z demokracie takzv. západného typu. EÚ, jej politickí predstavitelia si nechcú pripustiť, že spúšťačom dnešných nepokojov je nesmierná beznádej ukrajinského pracujúceho, ktorý žije v jednej z najchudobnejších krajín dnešného sveta. Za všetkým treba vidieť beznádej a chudobu ktorú ukrajine priniesol takzvaný kapitalizmus oligarchovského typu, kde niekoľko krstných otcov vlastní celý štát a zbytok je len chudoba.

 

Ekonomicky skrachovaná Francúzka Republika si volí prezidenta.

24.04.2017

V tomto čase si formálne ekonomicky skrachovaná Francúzka Republika volí nového prezidenta. Francúzky občania sa doteraz tešili veľmi vysokej životnej úrovni. Táto životná úroveň pramenila viac »

Tianzhou-1 raketa sa včera 20. 4. dostala na obežnú dráhu Zeme.

21.04.2017

Čínska Ľudová Republika včera úspešne vypustila na obežnú dráhu Zeme novú raketu Tianzhou-1. Ide o dopravný systém, ktorý do vesmíru dokáže vyniesť 6000 kg nákladu. Raketa bude vo vesmíre viac »

Ako sa bude rozvíjať 20 najdôležitejších ekonomík sveta v roku 2017 podľa Medzinárodného Menového Fondu.

18.04.2017

Dole môžeme vidieť zoznam-tabuľku, ktorá popisuje odhad rastu 20 najdôležitejších ekonomík v roku 2017. Najväčšia svetová ekonomika - Čínska Ľudová Republika zrejme bude určovať chod viac »

Emmanuel Macron, Macron,

Macron si musí dávať pozor na jazyk, tvrdí cambridgeský expert

24.04.2017 16:40

"Je potrebné venovať sa frustrácii ľudí,“ povedal pre Pravdu John Keiger, expert na politiku a históriu Francúzska z prestížnej Cambridgeskej univerzity.

Marine Le Penová

České firmy sa obávajú Le Penovej

24.04.2017 16:12

Víťazstvom Marine Le Penovej by boli posilnené odstredivé tendencie v EÚ, čo by pre Česko, ako malú otvorenú ekonomiku, bolo veľmi zlé.

muž, počítač

Podnikatelia môžu podávať žiadosti o eurofondy elektronicky

24.04.2017 15:54

Odštartovali prvú výzvu, kde je možné elektronické podanie žiadostí o eurofondy. Pilotný projekt sa týka operačného programu Výskum a inovácie.

Počítač, invalid, zdravotne postihnutý

Do eHealthu sa zapojilo 100 ambulantných lekárov a 15 nemocníc

24.04.2017 15:44

Do systému eHealth je aktuálne pripojených približne 100 ambulantných lekárov, pripojilo sa 15 nemocníc a polikliník.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 306
Celková čítanosť: 648004x
Priemerná čítanosť článkov: 2118x

Autor blogu

Odkazy