Založ si blog

SWIFT alebo UnionPay, alebo západ kontra Čína.

V sme som čítal takýto bombastický nadpis: Rusko chcú v Únii zastaviť cez systém Swift, chystá sa na to s Čínou. Zaújmavé je, že Rusko je predsa členom BRICS a tak určite v tomto ohľade pomôže Čína so svojím know-how a to so systémom UnionPay, ktorý je zavedený v celej Čínskej Ľudovej republike. Tento systém vie manažovať kreditné a aj debetné karty. Myslím si, že ak ruské banky odstrihnú od SWIFTu, potom by tu bolo riešenie bezhotovostných prevodov peňazí cez tento čínsky systém. Škoda, že EÚ sa stavia do pozície akéhosi učiteľa, alebo dozorcu Ruska, Rusko sa pokladá ako nejaká nedemokratická krajina, krajina, ktorú treba školiť z demokracie takzv. západného typu. EÚ, jej politickí predstavitelia si nechcú pripustiť, že spúšťačom dnešných nepokojov je nesmierná beznádej ukrajinského pracujúceho, ktorý žije v jednej z najchudobnejších krajín dnešného sveta. Za všetkým treba vidieť beznádej a chudobu ktorú ukrajine priniesol takzvaný kapitalizmus oligarchovského typu, kde niekoľko krstných otcov vlastní celý štát a zbytok je len chudoba.

 

MinFound Medical Systems Co. Ltd začal s vývojom 256 rezového CT snímača ľudského tela.

19.02.2017

Čínska Ľudová Republika poskytla cca 7mil Eur spoločnosti MinFound Medical Systems Co. na vývoj nového čínskeho CT snímača ľudského tela. Tento CT prístroj bude oveľa ohľaduplnejší voči viac »

Chudoba v Českej Republike.

18.02.2017

Nedávno bolo na ČT uverejnené, ako sa žije mladým ľuďom v Západných Čechách. Veľa mladých ľudí sa tam rozhoduje opustiť stredné školy a učňovské školy kôli voľným pracovným miestam viac »

Prečo verím v komunizmus.

18.02.2017

Súčasné svetové média sa pozerajú na komunizmus ako na niečo zvrhlé, zlé a zatratenia hodné. Čo to vlastne socialistický štát riadený komunistickou stranou znamená v praxi? Súčasná Čínska viac »

SaS, Richard Sulík,

Sulík vyzval špeciálneho prokurátora Kováčika, aby odstúpil

24.02.2017 13:09

Líder strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík vyzval špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, aby sa vzdal svojej funkcie.

hviezdko

Bratislava prišla o nehnuteľnosť v centre, Nesrovnal chce nájsť riešenie

24.02.2017 13:07

Podľa primátora Bratislavy Iva Nesrovnala by sa malo nájsť iné riešenie, ako je predaj väčšinovej časti bytového domu súkromnému vlastníkovi.

velvystlanec, ukrajina, jurij muška

Ukrajinský veľvyslanec: Sme súčasťou odporu proti ruskej hrozbe

24.02.2017 13:00

"Prvoradou otázkou dneška je bezpečnosť, čo potvrdilo aj nedávne rokovanie v Bavorsku," povedal pre Pravdu nový ukrajinský veľvyslanec v SR Jurij Muška.

Mósul, iračania, irak, vojaci, policajti, polícia

Čech, ktorý chcel bojovať za Islamský štát, putuje do väzenia

24.02.2017 12:44

Na 39 mesiacov väzenia odsúdili v piatok v Plzni mladíka, ktorý chcel odísť bojovať do Sýrie na strane takzvaného Islamského štátu (IS).

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 288
Celková čítanosť: 604987x
Priemerná čítanosť článkov: 2101x

Autor blogu

Odkazy