Založ si blog

SWIFT alebo UnionPay, alebo západ kontra Čína.

V sme som čítal takýto bombastický nadpis: Rusko chcú v Únii zastaviť cez systém Swift, chystá sa na to s Čínou. Zaújmavé je, že Rusko je predsa členom BRICS a tak určite v tomto ohľade pomôže Čína so svojím know-how a to so systémom UnionPay, ktorý je zavedený v celej Čínskej Ľudovej republike. Tento systém vie manažovať kreditné a aj debetné karty. Myslím si, že ak ruské banky odstrihnú od SWIFTu, potom by tu bolo riešenie bezhotovostných prevodov peňazí cez tento čínsky systém. Škoda, že EÚ sa stavia do pozície akéhosi učiteľa, alebo dozorcu Ruska, Rusko sa pokladá ako nejaká nedemokratická krajina, krajina, ktorú treba školiť z demokracie takzv. západného typu. EÚ, jej politickí predstavitelia si nechcú pripustiť, že spúšťačom dnešných nepokojov je nesmierná beznádej ukrajinského pracujúceho, ktorý žije v jednej z najchudobnejších krajín dnešného sveta. Za všetkým treba vidieť beznádej a chudobu ktorú ukrajine priniesol takzvaný kapitalizmus oligarchovského typu, kde niekoľko krstných otcov vlastní celý štát a zbytok je len chudoba.

 

Prečo zomiera toľko mexičanov-mukľov na hranici s USA?

23.03.2017

Za socializmu v bývalej ČSSR vraj bolo zabitých 400 ľudí na hraniciach so slobodným svetom. Je to hrozné, ale skúsme si teda niečo povedať o hranici medzi Mexikom a USA. Na tejto hranici denne viac »

Mediálna masáž prostého národa.

22.03.2017

Pozrite sa na ten graf dole. Hovorí o pocite šťastia občanov v krajinách. Napr. Japonci sú na 51. mieste. Lepšie je na tom Brazília, Uzbekistan a iné veľmi vyspelé krajiny. Toto sa hádam ani viac »

Jazero Hongjiannao zväčšuje svoju plochu. Dobrá správa pre ekológov na celom Svete.

19.03.2017

Najväčšie sladkovodné púštne jazero v Čínskej Ľudovej Republike sa začalo zväčšovať. Jeho plocha je v súčasnosti 32,94 km štvorcového a zväčšilo sa o 4,5 percenta oproti roku 2015. viac »

euro, bankovky, peniaze, mince

VÚB vyplatí dividendu 5,55 eura na akciu

24.03.2017 21:34

VÚB banka, ktorá v minulom roku dosiahla zisk 265,17 mil. eur, dá na výplatu dividend niečo cez 72 mil. eur.

summit, pápež, eu, rím

Pápež sa stretol s lídrami EÚ. Vyzval ich na solidaritu a jednotu

24.03.2017 21:19

Solidarita je podľa pápeža najúčinnejším prostriedkom proti moderným formám populizmu, nesmie však pozostávať len zo slov, tvrdí pápež.

Hollande

Hollande: Fillon obvineniami vlády zo sprisahania prekračuje medze

24.03.2017 21:10

Francúzsky prezident François Hollande sa dnes ohradil proti výrokom pravicového kandidáta na hlavu štátu Françoise Fillona.

Obama

Trump viní z neúspechu boja proti Obamacare demokratov

24.03.2017 20:57, aktualizované: 22:54

Americký prezident Donald Trump požiadal šéfa Snemovne reprezentantov Paula Ryana, aby hlasovanie o zrušení programu Obamacare bolo stiahnuté z dnešného programu.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 301
Celková čítanosť: 630909x
Priemerná čítanosť článkov: 2096x

Autor blogu

Odkazy