Založ si blog

Alibaba & virtuálna ekonomika v USA.

Alibaba e-shop v súčasnosti zarába viac ako Amazon a e-Bay dohromady. Na burze v New Yorku sa akcie Alibabi vyšplhali na hodnotu cca 231 miliard dolárov. Spoločnosť sa stala jednou z najbohatších na celom svete. Toto je ďaľší pekný prípad ako sa súčasná kapitalistická ekonomika virtualizuje. Spoločnosti, ktoré podnikajú v oblasti obchodu a marketingu sa stávajú najbohatšími spoločnosťami na svete. Časy, keď svetu vládli automobilky, výrobcovia počítačov a rôznych druhov tovarov sa dostávajú do úzadia. Celá americká ekonomika sa takto stáva virtuálnou ekonomikou, kde niekoľko ľudí, pracovníkov takýchto spoločností dokážu zarobiť viac ako je štátny rozpočet SR. Veď Alibaba, Facebook, Yahoo, Twitter a pod. sú vlastne veľmi sofistikované marketingové spoločnosti ktoré predávajú svoj produkt a to je ich “značka”. V číne existuje x takýchto alibabov, ale predsa len nemajú tak úspešný marketing ako má Alibaba dnes. Celá kapitalistická ekonomika sa postupne virtualizuje, najsilnejšie spoločnosti sú tie, ktoré pracujú v oblasti finančníctva a marketingu. Dá sa povedať, že takéto spoločnosti sa stali nosnou konštrukciou dnešnej americkej ekonomiky, ekonomiky ktorá prestáva vyrábať reálne tovary a reálne služby a nové “natlačené” peniaze sa pumpujú do týchto virtuálnych statkov a štátneho dlhu.

Ekonomicky skrachovaná Francúzka Republika si volí prezidenta.

24.04.2017

V tomto čase si formálne ekonomicky skrachovaná Francúzka Republika volí nového prezidenta. Francúzky občania sa doteraz tešili veľmi vysokej životnej úrovni. Táto životná úroveň pramenila viac »

Tianzhou-1 raketa sa včera 20. 4. dostala na obežnú dráhu Zeme.

21.04.2017

Čínska Ľudová Republika včera úspešne vypustila na obežnú dráhu Zeme novú raketu Tianzhou-1. Ide o dopravný systém, ktorý do vesmíru dokáže vyniesť 6000 kg nákladu. Raketa bude vo vesmíre viac »

Ako sa bude rozvíjať 20 najdôležitejších ekonomík sveta v roku 2017 podľa Medzinárodného Menového Fondu.

18.04.2017

Dole môžeme vidieť zoznam-tabuľku, ktorá popisuje odhad rastu 20 najdôležitejších ekonomík v roku 2017. Najväčšia svetová ekonomika - Čínska Ľudová Republika zrejme bude určovať chod viac »

Emmanuel Macron, Macron,

Macron si musí dávať pozor na jazyk, tvrdí cambridgeský expert

24.04.2017 16:40

"Je potrebné venovať sa frustrácii ľudí,“ povedal pre Pravdu John Keiger, expert na politiku a históriu Francúzska z prestížnej Cambridgeskej univerzity.

Marine Le Penová

České firmy sa obávajú Le Penovej

24.04.2017 16:12

Víťazstvom Marine Le Penovej by boli posilnené odstredivé tendencie v EÚ, čo by pre Česko, ako malú otvorenú ekonomiku, bolo veľmi zlé.

muž, počítač

Podnikatelia môžu podávať žiadosti o eurofondy elektronicky

24.04.2017 15:54

Odštartovali prvú výzvu, kde je možné elektronické podanie žiadostí o eurofondy. Pilotný projekt sa týka operačného programu Výskum a inovácie.

Počítač, invalid, zdravotne postihnutý

Do eHealthu sa zapojilo 100 ambulantných lekárov a 15 nemocníc

24.04.2017 15:44

Do systému eHealth je aktuálne pripojených približne 100 ambulantných lekárov, pripojilo sa 15 nemocníc a polikliník.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 306
Celková čítanosť: 647976x
Priemerná čítanosť článkov: 2118x

Autor blogu

Odkazy