Založ si blog

Alibaba & virtuálna ekonomika v USA.

Alibaba e-shop v súčasnosti zarába viac ako Amazon a e-Bay dohromady. Na burze v New Yorku sa akcie Alibabi vyšplhali na hodnotu cca 231 miliard dolárov. Spoločnosť sa stala jednou z najbohatších na celom svete. Toto je ďaľší pekný prípad ako sa súčasná kapitalistická ekonomika virtualizuje. Spoločnosti, ktoré podnikajú v oblasti obchodu a marketingu sa stávajú najbohatšími spoločnosťami na svete. Časy, keď svetu vládli automobilky, výrobcovia počítačov a rôznych druhov tovarov sa dostávajú do úzadia. Celá americká ekonomika sa takto stáva virtuálnou ekonomikou, kde niekoľko ľudí, pracovníkov takýchto spoločností dokážu zarobiť viac ako je štátny rozpočet SR. Veď Alibaba, Facebook, Yahoo, Twitter a pod. sú vlastne veľmi sofistikované marketingové spoločnosti ktoré predávajú svoj produkt a to je ich “značka”. V číne existuje x takýchto alibabov, ale predsa len nemajú tak úspešný marketing ako má Alibaba dnes. Celá kapitalistická ekonomika sa postupne virtualizuje, najsilnejšie spoločnosti sú tie, ktoré pracujú v oblasti finančníctva a marketingu. Dá sa povedať, že takéto spoločnosti sa stali nosnou konštrukciou dnešnej americkej ekonomiky, ekonomiky ktorá prestáva vyrábať reálne tovary a reálne služby a nové “natlačené” peniaze sa pumpujú do týchto virtuálnych statkov a štátneho dlhu.

MinFound Medical Systems Co. Ltd začal s vývojom 256 rezového CT snímača ľudského tela.

19.02.2017

Čínska Ľudová Republika poskytla cca 7mil Eur spoločnosti MinFound Medical Systems Co. na vývoj nového čínskeho CT snímača ľudského tela. Tento CT prístroj bude oveľa ohľaduplnejší voči viac »

Chudoba v Českej Republike.

18.02.2017

Nedávno bolo na ČT uverejnené, ako sa žije mladým ľuďom v Západných Čechách. Veľa mladých ľudí sa tam rozhoduje opustiť stredné školy a učňovské školy kôli voľným pracovným miestam viac »

Prečo verím v komunizmus.

18.02.2017

Súčasné svetové média sa pozerajú na komunizmus ako na niečo zvrhlé, zlé a zatratenia hodné. Čo to vlastne socialistický štát riadený komunistickou stranou znamená v praxi? Súčasná Čínska viac »

SaS, Richard Sulík,

Sulík vyzval špeciálneho prokurátora Kováčika, aby odstúpil

24.02.2017 13:09

Líder strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík vyzval špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, aby sa vzdal svojej funkcie.

hviezdko

Bratislava prišla o nehnuteľnosť v centre, Nesrovnal chce nájsť riešenie

24.02.2017 13:07

Podľa primátora Bratislavy Iva Nesrovnala by sa malo nájsť iné riešenie, ako je predaj väčšinovej časti bytového domu súkromnému vlastníkovi.

velvystlanec, ukrajina, jurij muška

Ukrajinský veľvyslanec: Sme súčasťou odporu proti ruskej hrozbe

24.02.2017 13:00

"Prvoradou otázkou dneška je bezpečnosť, čo potvrdilo aj nedávne rokovanie v Bavorsku," povedal pre Pravdu nový ukrajinský veľvyslanec v SR Jurij Muška.

Mósul, iračania, irak, vojaci, policajti, polícia

Čech, ktorý chcel bojovať za Islamský štát, putuje do väzenia

24.02.2017 12:44

Na 39 mesiacov väzenia odsúdili v piatok v Plzni mladíka, ktorý chcel odísť bojovať do Sýrie na strane takzvaného Islamského štátu (IS).

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 288
Celková čítanosť: 605046x
Priemerná čítanosť článkov: 2101x

Autor blogu

Odkazy