Založ si blog

Alibaba & virtuálna ekonomika v USA.

Alibaba e-shop v súčasnosti zarába viac ako Amazon a e-Bay dohromady. Na burze v New Yorku sa akcie Alibabi vyšplhali na hodnotu cca 231 miliard dolárov. Spoločnosť sa stala jednou z najbohatších na celom svete. Toto je ďaľší pekný prípad ako sa súčasná kapitalistická ekonomika virtualizuje. Spoločnosti, ktoré podnikajú v oblasti obchodu a marketingu sa stávajú najbohatšími spoločnosťami na svete. Časy, keď svetu vládli automobilky, výrobcovia počítačov a rôznych druhov tovarov sa dostávajú do úzadia. Celá americká ekonomika sa takto stáva virtuálnou ekonomikou, kde niekoľko ľudí, pracovníkov takýchto spoločností dokážu zarobiť viac ako je štátny rozpočet SR. Veď Alibaba, Facebook, Yahoo, Twitter a pod. sú vlastne veľmi sofistikované marketingové spoločnosti ktoré predávajú svoj produkt a to je ich “značka”. V číne existuje x takýchto alibabov, ale predsa len nemajú tak úspešný marketing ako má Alibaba dnes. Celá kapitalistická ekonomika sa postupne virtualizuje, najsilnejšie spoločnosti sú tie, ktoré pracujú v oblasti finančníctva a marketingu. Dá sa povedať, že takéto spoločnosti sa stali nosnou konštrukciou dnešnej americkej ekonomiky, ekonomiky ktorá prestáva vyrábať reálne tovary a reálne služby a nové “natlačené” peniaze sa pumpujú do týchto virtuálnych statkov a štátneho dlhu.

Prečo zomiera toľko mexičanov-mukľov na hranici s USA?

23.03.2017

Za socializmu v bývalej ČSSR vraj bolo zabitých 400 ľudí na hraniciach so slobodným svetom. Je to hrozné, ale skúsme si teda niečo povedať o hranici medzi Mexikom a USA. Na tejto hranici denne viac »

Mediálna masáž prostého národa.

22.03.2017

Pozrite sa na ten graf dole. Hovorí o pocite šťastia občanov v krajinách. Napr. Japonci sú na 51. mieste. Lepšie je na tom Brazília, Uzbekistan a iné veľmi vyspelé krajiny. Toto sa hádam ani viac »

Jazero Hongjiannao zväčšuje svoju plochu. Dobrá správa pre ekológov na celom Svete.

19.03.2017

Najväčšie sladkovodné púštne jazero v Čínskej Ľudovej Republike sa začalo zväčšovať. Jeho plocha je v súčasnosti 32,94 km štvorcového a zväčšilo sa o 4,5 percenta oproti roku 2015. viac »

euro, bankovky, peniaze, mince

VÚB vyplatí dividendu 5,55 eura na akciu

24.03.2017 21:34

VÚB banka, ktorá v minulom roku dosiahla zisk 265,17 mil. eur, dá na výplatu dividend niečo cez 72 mil. eur.

summit, pápež, eu, rím

Pápež sa stretol s lídrami EÚ. Vyzval ich na solidaritu a jednotu

24.03.2017 21:19

Solidarita je podľa pápeža najúčinnejším prostriedkom proti moderným formám populizmu, nesmie však pozostávať len zo slov, tvrdí pápež.

Hollande

Hollande: Fillon obvineniami vlády zo sprisahania prekračuje medze

24.03.2017 21:10

Francúzsky prezident François Hollande sa dnes ohradil proti výrokom pravicového kandidáta na hlavu štátu Françoise Fillona.

Obama

Trump požiadal o stiahnutie návrhu na zrušenie Obamacare

24.03.2017 20:57

Americký prezident Donald Trump požiadal šéfa Snemovne reprezentantov Paula Ryana, aby hlasovanie o zrušení programu Obamacare bolo stiahnuté z dnešného programu.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 301
Celková čítanosť: 630877x
Priemerná čítanosť článkov: 2096x

Autor blogu

Odkazy