Založ si blog

Alibaba & virtuálna ekonomika v USA.

Alibaba e-shop v súčasnosti zarába viac ako Amazon a e-Bay dohromady. Na burze v New Yorku sa akcie Alibabi vyšplhali na hodnotu cca 231 miliard dolárov. Spoločnosť sa stala jednou z najbohatších na celom svete. Toto je ďaľší pekný prípad ako sa súčasná kapitalistická ekonomika virtualizuje. Spoločnosti, ktoré podnikajú v oblasti obchodu a marketingu sa stávajú najbohatšími spoločnosťami na svete. Časy, keď svetu vládli automobilky, výrobcovia počítačov a rôznych druhov tovarov sa dostávajú do úzadia. Celá americká ekonomika sa takto stáva virtuálnou ekonomikou, kde niekoľko ľudí, pracovníkov takýchto spoločností dokážu zarobiť viac ako je štátny rozpočet SR. Veď Alibaba, Facebook, Yahoo, Twitter a pod. sú vlastne veľmi sofistikované marketingové spoločnosti ktoré predávajú svoj produkt a to je ich “značka”. V číne existuje x takýchto alibabov, ale predsa len nemajú tak úspešný marketing ako má Alibaba dnes. Celá kapitalistická ekonomika sa postupne virtualizuje, najsilnejšie spoločnosti sú tie, ktoré pracujú v oblasti finančníctva a marketingu. Dá sa povedať, že takéto spoločnosti sa stali nosnou konštrukciou dnešnej americkej ekonomiky, ekonomiky ktorá prestáva vyrábať reálne tovary a reálne služby a nové “natlačené” peniaze sa pumpujú do týchto virtuálnych statkov a štátneho dlhu.

V roku 2016 Čínska Ľudová Republika predbehla v predaji nových osobných automobilov USA v prepočte na jedného obyvateľa.

21.01.2017

Po prvý krát v histórii automobilizmu sa predalo viac nových osobných automobilov v prepočte na jedného obyvateľa minulý rok-2016 v Čínskej Ľudovej Republike ako v USA. Predaj nových osobných viac »

Minulý rok USA armáda zhodila z lietadiel 26 171 bômb. A čo urobila Čínska Ľudová Republika?

11.01.2017

Minulý rok USA armáda zhodila vo vojnových konfliktoch 26 171 bômb v siedmich krajinách. Najviac bômb bolo zhodených na Irak, Syria. 34 bômb bolo zhodených v Jemene, 14 v Somálii a tri v Pakistane. viac »

Prečo Amerika zúfalo potrebuje Čínsku Ľudovú Republiku v obchodnej oblasti?

08.01.2017

Donald Trump ako americký prezident prehlásel, že Čína je najväčším svetovým menovým manipulátorom akého svet ešte nevidel. Podľa amerického prezidenta to je dôvod obrovského obchodného viac »

Bratislava, Petržalka

Dopravu na križovatke Rusovská cesta-Lenardova ul. riešia

23.01.2017 11:31

Pre bezpečný prejazd križovatkou Rusovská cesta - Lenardova ulica v Petržalke spracoval Generálny investor Bratislavy dopravný prieskum.

Sean Spicer, inaugurácia

Trumpova poradkyňa označila lož za alternatívne fakty

23.01.2017 11:09

Poradkyňa amerického prezidenta Donalda Trumpa obhajovala hovorcu Bieleho domu v debate o dave na Trumpovej piatkovej inaugurácii.

Donald Trump, Trump,

Trump chce rýchlo zmeniť obchodnú dohodu s Mexikom a Kanadou

23.01.2017 10:52

Americký prezident Donald Trump chce čoskoro otvoriť rokovania o zmenách v Severoamerickej dohode o voľnom obchode (NAFTA).

Petro Porošenko

Kyjev sa trasie pred 'nebezpečným stroskotancom' z USA

23.01.2017 10:43

Porošenko stavil na jednu kartu: Hillary Clintonovú. Nevyhrala a v Kyjeve sa dnes najviac obávajú prípadného politického obchodu medzi Washingtonom a Moskvou.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 276
Celková čítanosť: 583290x
Priemerná čítanosť článkov: 2113x

Autor blogu

Odkazy