Založ si blog

Genom človeka a jeho ľudské práva.

Každý človek na tomto našom svete je jedinečný, má jedinečný genom. Neexistujú dvaja totožní ľudia. Každý človek je jedinečná osoba. Toto storočie bude patriť ďaľšiemu výskumu v oblasti genetiky a teda získavaniu ďaľších poznatkov v oblasti ľudského genomu. Už dnes vieme pomerne dobre určiť určité budúce predpoklady pre človeka z analýzy DNA. Verím tomu, že príde doba, keď budeme mať dostatok znalostí v tomto obore overených praxou a budeme môcť si doslova vyberať napr. deti, Budúci rodičia si budú môcť vybrať deti a aké telesné a duševné predpoklady tieto deti budú mať, čiže bude to akoby selekcia ľudského genómu. Kto vie, čo to všetko prinesie, či bude ešte existovať také niečo ako ľudské právo na ochranu súkromia, keďže genóm každého človeka bude zmapovaný a zapísaný niekde na nejakom pamäťovom médiu a tieto dáta sa budú vždy dať nejako zneužiť. Aj keď je to len taká úvaha v blízkej budúcnosti nám nič také nehrozí, ale príde ten čas, keď to bude aktuálne. Čo si o tom myslíte?

Kde je najrozvinutejšia diaľničná sieť na Svete?

26.03.2017

Viete že, v Čínskej Ľudovej Republike dľžka všetkých diaľníc v súčasnosti, r.2017 je 130 200km? Je to viac ako dĺžka diaľníc v USA a Kanade dohromady. Na Slovensku je 769km diaľníc a viac »

Ktoré veľkomestá v ČĽR sú ekonomicky najaktívnejšie?

25.03.2017

V Čínskej Ľudovej Republike už existuje 12 veľkomiest ktoré minulý rok presiahli hranicu HDP 1 trilióna yuanov. Žiadna krajina, žiadny región vo svete sa tak rýchlo nerozvíja ako v súčastnosti viac »

Ako vlastne vyzerá čínsky komunizmus v praxi.

25.03.2017

Pre lepšie pochopenie čínskeho politického systému som sa rozhodol uviesť názor jedného z popredných vedcov z ČR Doc. Hrubeca Mareka, ktorý popisuje súčasný politický a ekonomický systém viac »

Slovenský zväz telesne postihnutých, ZO č. 20

30.03.2017 00:02

Organizácia telesne postihnutých s kombinovanými postihmi, sklerózou multiplex, detskou mozgovou obrnou, vrodenými a získanými postihmi.

ZO SZTP Trenčianska Teplá

29.03.2017 23:56

Sme občianske združenie Slovenského zväzu telesne postihnutých, pobočka Trenčianska Teplá.

Telovýchovná jednota Štadión Trenčín

TJ Štadión Trenčín

29.03.2017 23:51

Cieľom občianske združenia TJ Štadión Trenčín je výchova mládeže a detí. Organizujeme rôzne podujatia za účelom športovania, výchovy detí a propagácie športu.

TJ Dynamo Dolný Kubín

TJ Dynamo Dolný Kubín

29.03.2017 23:45

TJ Dynamo DK sú ľudia, ktorých baví široké spektrum športových i spoločenských aktivít a snažia sa pre takéto zmysluplné trávenie času nadchnúť aj ďalších.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 304
Celková čítanosť: 636269x
Priemerná čítanosť článkov: 2093x

Autor blogu

Odkazy