Založ si blog

Genom človeka a jeho ľudské práva.

Každý človek na tomto našom svete je jedinečný, má jedinečný genom. Neexistujú dvaja totožní ľudia. Každý človek je jedinečná osoba. Toto storočie bude patriť ďaľšiemu výskumu v oblasti genetiky a teda získavaniu ďaľších poznatkov v oblasti ľudského genomu. Už dnes vieme pomerne dobre určiť určité budúce predpoklady pre človeka z analýzy DNA. Verím tomu, že príde doba, keď budeme mať dostatok znalostí v tomto obore overených praxou a budeme môcť si doslova vyberať napr. deti, Budúci rodičia si budú môcť vybrať deti a aké telesné a duševné predpoklady tieto deti budú mať, čiže bude to akoby selekcia ľudského genómu. Kto vie, čo to všetko prinesie, či bude ešte existovať také niečo ako ľudské právo na ochranu súkromia, keďže genóm každého človeka bude zmapovaný a zapísaný niekde na nejakom pamäťovom médiu a tieto dáta sa budú vždy dať nejako zneužiť. Aj keď je to len taká úvaha v blízkej budúcnosti nám nič také nehrozí, ale príde ten čas, keď to bude aktuálne. Čo si o tom myslíte?

Ako vyzerá také veľkomesto v Čínskej Ľudovej Republike, Guangzhou.

26.02.2017

Guangzhou ma 13.5mil. obyvateľov. Mesto sa ekonomicky prudko rozvíja vďaka svojej polohe pri Juhočínskom mori. Je to jedna z najvyspelejších častí Čínskej Ľudovej Republiky. Veľkomesto má viac »

Pár -násťročných vystúpil na najvyššiu stavbu sveta 640m nad zemou.

25.02.2017

Angela a Ivan, pár z Moskvy sa rozhodol vystúpiť na najvyššiu stavbu sveta v meste Tianjin v ČĽR. Určite ide o zaújmavosť, lebo nie je veľa dievčat, ktoré by sa dali nahovoriť na niečo viac »

Tianhe-3, superpočítač, ktorý prekoná SunwayTaihuLight.

25.02.2017

Čínska Ľudová Republika spustila vývoj superpočítača novej generácie, ktorý bude 10 x rýchlejší ako doterajší najrýchlejší superpočítač SunwayTaihuLight. Superpočítač prekoná hranicu viac »

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.

Nigéria, Boko Haram

V Nigérii oslobodili unesených nemeckých archeológov

26.02.2017 18:24

Agenti nigérijských bezpečnostných služieb oslobodili dvoch nemeckých archeológov, unesených ozbrojenými mužmi z odľahlého archeologického náleziska.

putá, väzenie, väzeň, obvinený

Sudán prepustí Čecha odsúdeného na 24 rokov za špionáž

26.02.2017 18:16

Sudánsky prezident Umar Bašír nariadil prepustenie 53-ročného českého občana Petra Jaška, ktorého v africkej krajine odsúdili na 24 rokov väzenia za špionáž.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 288
Celková čítanosť: 603989x
Priemerná čítanosť článkov: 2097x

Autor blogu

Odkazy