Založ si blog

Čo Vám nepovedia v televízii, Euro kontra USD.

Za posledný rok kleslo euro k us doláru cca o 20%. To znamená, že všetci v eurozóne schudobneli o 20%, európske vlády sa chvália s ekonomickým rastom  približne 0,1 – 2%. To akože HDP v eurozóne tak rýchlo rastie a ako je nám z toho všetkého dobre. Len tieto vlády nikomu nepovedia, že celý eurový systém schudobnel o tých 20%. Čo to prinesie do budúcnosti? Akcie na akciových trhoch tiež kopirujú cenu eura.  Z toho je vidieť, aký je nestabilný celý finančný systém eurozóny. HDP v eurozóne vôbec neodzrkadľuje skutočnú silu ekonomiky. Eurozóna je v hlbokej ekonomickej kríze a v súčasnosti nedokáže rovnocenne konkurovať USA na finančnom poli, alebo Čínskej Ľudovej rep. v reálnej ekonomike.  Ekonómovia v televízii toto budu prevracať na jednu veľkú príležitosť ako zvýšiť export do sveta, keďže všetky tovary a služby z eurozóny takto zlacneli o tých 20%. Ale zamlčujú, že existuje rovnako veľká časť ekonomiky, ktorá je závislá na dovoze tovarov a služieb zo sveta a tí to pocítia na svojich ekonomických aktivitách najviac.Toto všetko čo som tu napísal sa z tlače a z televízie nikdy nedozviete.

Ako vyzerá také veľkomesto v Čínskej Ľudovej Republike, Guangzhou.

26.02.2017

Guangzhou ma 13.5mil. obyvateľov. Mesto sa ekonomicky prudko rozvíja vďaka svojej polohe pri Juhočínskom mori. Je to jedna z najvyspelejších častí Čínskej Ľudovej Republiky. Veľkomesto má viac »

Pár -násťročných vystúpil na najvyššiu stavbu sveta 640m nad zemou.

25.02.2017

Angela a Ivan, pár z Moskvy sa rozhodol vystúpiť na najvyššiu stavbu sveta v meste Tianjin v ČĽR. Určite ide o zaújmavosť, lebo nie je veľa dievčat, ktoré by sa dali nahovoriť na niečo viac »

Tianhe-3, superpočítač, ktorý prekoná SunwayTaihuLight.

25.02.2017

Čínska Ľudová Republika spustila vývoj superpočítača novej generácie, ktorý bude 10 x rýchlejší ako doterajší najrýchlejší superpočítač SunwayTaihuLight. Superpočítač prekoná hranicu viac »

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.

Nigéria, Boko Haram

V Nigérii oslobodili unesených nemeckých archeológov

26.02.2017 18:24

Agenti nigérijských bezpečnostných služieb oslobodili dvoch nemeckých archeológov, unesených ozbrojenými mužmi z odľahlého archeologického náleziska.

putá, väzenie, väzeň, obvinený

Sudán prepustí Čecha odsúdeného na 24 rokov za špionáž

26.02.2017 18:16

Sudánsky prezident Umar Bašír nariadil prepustenie 53-ročného českého občana Petra Jaška, ktorého v africkej krajine odsúdili na 24 rokov väzenia za špionáž.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 288
Celková čítanosť: 603983x
Priemerná čítanosť článkov: 2097x

Autor blogu

Odkazy