Založ si blog

Záhada tmavej hmoty, satelit.

Čínski vedci plánujú vypustiť satelit, ktorý bude skúmať tmavú hmotu. DAMPE, teda ako Dark Matter Particle Explorer satelit bude skúmať smer, energiu a elektricky nabité častice o vysokých energiách vo vesmíre. Všetky kľúčové časti satelitu sa pretestovali a sú funkčné. Tento satelit sa vypustí z Jiuquan Satellite Launch Center na konci tohto roka. Satelit bude pracovať počas troch rokov. Je to jeden z piatich satelitov, ktoré sú naplánované v tomto vedeckom programe. Ďalšie satelity budú skúmať pôvod kozmického žiarenia a pásmo vysokofrekvenčného (vysokoenergetického) gamma žiarenia. Toto budú najdokonalejšie vedecké prístroje súčasnej doby. Podľa vedúceho tohto projektu Chang Jina je tmavá hmota jedným z najdôležitejších záhad fyziky.Podľa Yang Zhenninga (nositeľ nobelovej ceny) vývoj teórie o tmavej hmote pomôže pochopiť tento fenomén, ktorý sa nedá vysvetliť bežnými teóriami a vyžaduje revolučný progres vo fyzike.

Kde je najrozvinutejšia diaľničná sieť na Svete?

26.03.2017

Viete že, v Čínskej Ľudovej Republike dľžka všetkých diaľníc v súčasnosti, r.2017 je 130 200km? Je to viac ako dĺžka diaľníc v USA a Kanade dohromady. Na Slovensku je 769km diaľníc a viac »

Ktoré veľkomestá v ČĽR sú ekonomicky najaktívnejšie?

25.03.2017

V Čínskej Ľudovej Republike už existuje 12 veľkomiest ktoré minulý rok presiahli hranicu HDP 1 trilióna yuanov. Žiadna krajina, žiadny región vo svete sa tak rýchlo nerozvíja ako v súčastnosti viac »

Ako vlastne vyzerá čínsky komunizmus v praxi.

25.03.2017

Pre lepšie pochopenie čínskeho politického systému som sa rozhodol uviesť názor jedného z popredných vedcov z ČR Doc. Hrubeca Mareka, ktorý popisuje súčasný politický a ekonomický systém viac »

Slovenský zväz telesne postihnutých, ZO č. 20

30.03.2017 00:02

Organizácia telesne postihnutých s kombinovanými postihmi, sklerózou multiplex, detskou mozgovou obrnou, vrodenými a získanými postihmi.

ZO SZTP Trenčianska Teplá

29.03.2017 23:56

Sme občianske združenie Slovenského zväzu telesne postihnutých, pobočka Trenčianska Teplá.

Telovýchovná jednota Štadión Trenčín

TJ Štadión Trenčín

29.03.2017 23:51

Cieľom občianske združenia TJ Štadión Trenčín je výchova mládeže a detí. Organizujeme rôzne podujatia za účelom športovania, výchovy detí a propagácie športu.

TJ Dynamo Dolný Kubín

TJ Dynamo Dolný Kubín

29.03.2017 23:45

TJ Dynamo DK sú ľudia, ktorých baví široké spektrum športových i spoločenských aktivít a snažia sa pre takéto zmysluplné trávenie času nadchnúť aj ďalších.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 304
Celková čítanosť: 636279x
Priemerná čítanosť článkov: 2093x

Autor blogu

Odkazy