Založ si blog

Grécko a Protektorat Böhmen und Mähren.

reinhard-heydrich-si-prohlizi-korunovacni-klenoty

Pozrite sa na fotografiu hore. Reinhard Heydrich ako SS Gruppenführer si prehliada české korunovačné klenoty. Kľúč od korunovačných klenotov si osobne vzal z rúk Dr. Emila Háchu, vtedajšieho prezidenta. V tom čase protektorát mal svoju vládu, ministerstvá a všetko fungovalo ako sa na štát partí. Ale malo to jednu chybu a to že občania v tom štáte si nemohli presadiť svoje občianske práva, ale zákonodárcom a poslednou inštanciou bol SS Gruppenführer Reinhard Heydrich. On rozhodoval čo sa sprivatizuje a čo nie. Vtedajší priemysel musel vyrábať vojenský materiál pre potreby tretiej ríše.

Čo čaká dnešné Grécko? Zhruba to isté. Namiesto SS Gruppenführera budú mať nad sebou bankérov a tí budú rozhodovať o osude tejto krajiny. Vôľa ľudu bude len na príťaž a takéto niečo bude nežiadúce. Dá sa očakávať, že sa bude tiež privatizovať a akože z tohto výnosu sa budú splácať nesplatiteľné úvery. SS Gruppenführer Reinhard Heydrich trval na tom, aby všetci zdraví občania vyrábali pre tretiu ríšu a s dôchodcami sa nejako nezaoberal. No v budúcnosti to bude trošku tvrdšie. Vek na dôchodok bude 67 rokov a bude treba veru na tie dlhy robiť. Sociálny systém v protektoráte nebol, keďže všetci museli pracovať v prospech tretej ríše. No v budúcom Grécku to bude trošku tvrdšie, lebo dane a odvody sa určite nasmerujú na splácanie dlhov. Ešte šťaštie, že v Grécku nemajú takéto pekné kráľovské klenoty, ako tam hore na fotke.

Ekonomicky skrachovaná Francúzka Republika si volí prezidenta.

24.04.2017

V tomto čase si formálne ekonomicky skrachovaná Francúzka Republika volí nového prezidenta. Francúzky občania sa doteraz tešili veľmi vysokej životnej úrovni. Táto životná úroveň pramenila viac »

Tianzhou-1 raketa sa včera 20. 4. dostala na obežnú dráhu Zeme.

21.04.2017

Čínska Ľudová Republika včera úspešne vypustila na obežnú dráhu Zeme novú raketu Tianzhou-1. Ide o dopravný systém, ktorý do vesmíru dokáže vyniesť 6000 kg nákladu. Raketa bude vo vesmíre viac »

Ako sa bude rozvíjať 20 najdôležitejších ekonomík sveta v roku 2017 podľa Medzinárodného Menového Fondu.

18.04.2017

Dole môžeme vidieť zoznam-tabuľku, ktorá popisuje odhad rastu 20 najdôležitejších ekonomík v roku 2017. Najväčšia svetová ekonomika - Čínska Ľudová Republika zrejme bude určovať chod viac »

Emmanuel Macron, Macron,

Macron si musí dávať pozor na jazyk, tvrdí cambridgeský expert

24.04.2017 16:40

"Je potrebné venovať sa frustrácii ľudí,“ povedal pre Pravdu John Keiger, expert na politiku a históriu Francúzska z prestížnej Cambridgeskej univerzity.

Marine Le Penová

České firmy sa obávajú Le Penovej

24.04.2017 16:12

Víťazstvom Marine Le Penovej by boli posilnené odstredivé tendencie v EÚ, čo by pre Česko, ako malú otvorenú ekonomiku, bolo veľmi zlé.

muž, počítač

Podnikatelia môžu podávať žiadosti o eurofondy elektronicky

24.04.2017 15:54

Odštartovali prvú výzvu, kde je možné elektronické podanie žiadostí o eurofondy. Pilotný projekt sa týka operačného programu Výskum a inovácie.

Počítač, invalid, zdravotne postihnutý

Do eHealthu sa zapojilo 100 ambulantných lekárov a 15 nemocníc

24.04.2017 15:44

Do systému eHealth je aktuálne pripojených približne 100 ambulantných lekárov, pripojilo sa 15 nemocníc a polikliník.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 306
Celková čítanosť: 648029x
Priemerná čítanosť článkov: 2118x

Autor blogu

Odkazy