Založ si blog

Grécko a Protektorat Böhmen und Mähren.

reinhard-heydrich-si-prohlizi-korunovacni-klenoty

Pozrite sa na fotografiu hore. Reinhard Heydrich ako SS Gruppenführer si prehliada české korunovačné klenoty. Kľúč od korunovačných klenotov si osobne vzal z rúk Dr. Emila Háchu, vtedajšieho prezidenta. V tom čase protektorát mal svoju vládu, ministerstvá a všetko fungovalo ako sa na štát partí. Ale malo to jednu chybu a to že občania v tom štáte si nemohli presadiť svoje občianske práva, ale zákonodárcom a poslednou inštanciou bol SS Gruppenführer Reinhard Heydrich. On rozhodoval čo sa sprivatizuje a čo nie. Vtedajší priemysel musel vyrábať vojenský materiál pre potreby tretiej ríše.

Čo čaká dnešné Grécko? Zhruba to isté. Namiesto SS Gruppenführera budú mať nad sebou bankérov a tí budú rozhodovať o osude tejto krajiny. Vôľa ľudu bude len na príťaž a takéto niečo bude nežiadúce. Dá sa očakávať, že sa bude tiež privatizovať a akože z tohto výnosu sa budú splácať nesplatiteľné úvery. SS Gruppenführer Reinhard Heydrich trval na tom, aby všetci zdraví občania vyrábali pre tretiu ríšu a s dôchodcami sa nejako nezaoberal. No v budúcnosti to bude trošku tvrdšie. Vek na dôchodok bude 67 rokov a bude treba veru na tie dlhy robiť. Sociálny systém v protektoráte nebol, keďže všetci museli pracovať v prospech tretej ríše. No v budúcom Grécku to bude trošku tvrdšie, lebo dane a odvody sa určite nasmerujú na splácanie dlhov. Ešte šťaštie, že v Grécku nemajú takéto pekné kráľovské klenoty, ako tam hore na fotke.

Prečo zomiera toľko mexičanov-mukľov na hranici s USA?

23.03.2017

Za socializmu v bývalej ČSSR vraj bolo zabitých 400 ľudí na hraniciach so slobodným svetom. Je to hrozné, ale skúsme si teda niečo povedať o hranici medzi Mexikom a USA. Na tejto hranici denne viac »

Mediálna masáž prostého národa.

22.03.2017

Pozrite sa na ten graf dole. Hovorí o pocite šťastia občanov v krajinách. Napr. Japonci sú na 51. mieste. Lepšie je na tom Brazília, Uzbekistan a iné veľmi vyspelé krajiny. Toto sa hádam ani viac »

Jazero Hongjiannao zväčšuje svoju plochu. Dobrá správa pre ekológov na celom Svete.

19.03.2017

Najväčšie sladkovodné púštne jazero v Čínskej Ľudovej Republike sa začalo zväčšovať. Jeho plocha je v súčasnosti 32,94 km štvorcového a zväčšilo sa o 4,5 percenta oproti roku 2015. viac »

euro, bankovky, peniaze, mince

VÚB vyplatí dividendu 5,55 eura na akciu

24.03.2017 21:34

VÚB banka, ktorá v minulom roku dosiahla zisk 265,17 mil. eur, dá na výplatu dividend niečo cez 72 mil. eur.

summit, pápež, eu, rím

Pápež sa stretol s lídrami EÚ. Vyzval ich na solidaritu a jednotu

24.03.2017 21:19

Solidarita je podľa pápeža najúčinnejším prostriedkom proti moderným formám populizmu, nesmie však pozostávať len zo slov, tvrdí pápež.

Hollande

Hollande: Fillon obvineniami vlády zo sprisahania prekračuje medze

24.03.2017 21:10

Francúzsky prezident François Hollande sa dnes ohradil proti výrokom pravicového kandidáta na hlavu štátu Françoise Fillona.

Obama

Trump požiadal o stiahnutie návrhu na zrušenie Obamacare

24.03.2017 20:57

Americký prezident Donald Trump požiadal šéfa Snemovne reprezentantov Paula Ryana, aby hlasovanie o zrušení programu Obamacare bolo stiahnuté z dnešného programu.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 301
Celková čítanosť: 630854x
Priemerná čítanosť článkov: 2096x

Autor blogu

Odkazy