Založ si blog

Grécko a Protektorat Böhmen und Mähren.

reinhard-heydrich-si-prohlizi-korunovacni-klenoty

Pozrite sa na fotografiu hore. Reinhard Heydrich ako SS Gruppenführer si prehliada české korunovačné klenoty. Kľúč od korunovačných klenotov si osobne vzal z rúk Dr. Emila Háchu, vtedajšieho prezidenta. V tom čase protektorát mal svoju vládu, ministerstvá a všetko fungovalo ako sa na štát partí. Ale malo to jednu chybu a to že občania v tom štáte si nemohli presadiť svoje občianske práva, ale zákonodárcom a poslednou inštanciou bol SS Gruppenführer Reinhard Heydrich. On rozhodoval čo sa sprivatizuje a čo nie. Vtedajší priemysel musel vyrábať vojenský materiál pre potreby tretiej ríše.

Čo čaká dnešné Grécko? Zhruba to isté. Namiesto SS Gruppenführera budú mať nad sebou bankérov a tí budú rozhodovať o osude tejto krajiny. Vôľa ľudu bude len na príťaž a takéto niečo bude nežiadúce. Dá sa očakávať, že sa bude tiež privatizovať a akože z tohto výnosu sa budú splácať nesplatiteľné úvery. SS Gruppenführer Reinhard Heydrich trval na tom, aby všetci zdraví občania vyrábali pre tretiu ríšu a s dôchodcami sa nejako nezaoberal. No v budúcnosti to bude trošku tvrdšie. Vek na dôchodok bude 67 rokov a bude treba veru na tie dlhy robiť. Sociálny systém v protektoráte nebol, keďže všetci museli pracovať v prospech tretej ríše. No v budúcom Grécku to bude trošku tvrdšie, lebo dane a odvody sa určite nasmerujú na splácanie dlhov. Ešte šťaštie, že v Grécku nemajú takéto pekné kráľovské klenoty, ako tam hore na fotke.

MinFound Medical Systems Co. Ltd začal s vývojom 256 rezového CT snímača ľudského tela.

19.02.2017

Čínska Ľudová Republika poskytla cca 7mil Eur spoločnosti MinFound Medical Systems Co. na vývoj nového čínskeho CT snímača ľudského tela. Tento CT prístroj bude oveľa ohľaduplnejší voči viac »

Chudoba v Českej Republike.

18.02.2017

Nedávno bolo na ČT uverejnené, ako sa žije mladým ľuďom v Západných Čechách. Veľa mladých ľudí sa tam rozhoduje opustiť stredné školy a učňovské školy kôli voľným pracovným miestam viac »

Prečo verím v komunizmus.

18.02.2017

Súčasné svetové média sa pozerajú na komunizmus ako na niečo zvrhlé, zlé a zatratenia hodné. Čo to vlastne socialistický štát riadený komunistickou stranou znamená v praxi? Súčasná Čínska viac »

SaS, Richard Sulík,

Sulík vyzval špeciálneho prokurátora Kováčika, aby odstúpil

24.02.2017 13:09

Líder strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík vyzval špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, aby sa vzdal svojej funkcie.

hviezdko

Bratislava prišla o nehnuteľnosť v centre, Nesrovnal chce nájsť riešenie

24.02.2017 13:07

Podľa primátora Bratislavy Iva Nesrovnala by sa malo nájsť iné riešenie, ako je predaj väčšinovej časti bytového domu súkromnému vlastníkovi.

velvystlanec, ukrajina, jurij muška

Ukrajinský veľvyslanec: Sme súčasťou odporu proti ruskej hrozbe

24.02.2017 13:00

"Prvoradou otázkou dneška je bezpečnosť, čo potvrdilo aj nedávne rokovanie v Bavorsku," povedal pre Pravdu nový ukrajinský veľvyslanec v SR Jurij Muška.

Mósul, iračania, irak, vojaci, policajti, polícia

Čech, ktorý chcel bojovať za Islamský štát, putuje do väzenia

24.02.2017 12:44

Na 39 mesiacov väzenia odsúdili v piatok v Plzni mladíka, ktorý chcel odísť bojovať do Sýrie na strane takzvaného Islamského štátu (IS).

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 288
Celková čítanosť: 605011x
Priemerná čítanosť článkov: 2101x

Autor blogu

Odkazy