Založ si blog

Prečo neverím v smartfóny vyrobené firmou Apple.

Ja ako starší pán som už dlhšie uvažoval o kúpe smartfónu. Uvažoval som, aký smartfón si kúpim, teda čo všetko by mal hardvér a softvér robiť v mojom budúcom zariadení. Po prejdení viacero špecifikácii od rôznych výrobcov som sa rozhodol kúpiť smartfón od čínskeho výrobcu, od firmy, kde budem mať zaručené, že v hardvére nie sú žiadne “zadné vrátka”. Určite ste počuli o Snowdenovi. Mnohí ste počuli, alebo čítali, že tajná služba sledovala človeka práve cez smartfón. V amerike takto chytili jedného človeka, ktorý robil nelegálne obchody a FBI ho sledovala a odpočúvala jeho smartfón až ho nakoniec takto usvedčili. FBI nesledovala len jeho hovory, ale dokonca veľmi presne lokalizovala miesta, kde sa ten smartfón v ten ktorý čas nachádzal. Takto získali dôkazy voči tomuto človeku, ktorý ani netušil, že ho niekto môže sledovať. Bohužiaľ FBI neuviedla, ako je to možné, že sa dá stopovať smartfón s metrovou presnosťou. Predpokladám, že v tomto smartfóne boli takzv. “zadné dvierka”, cez ktoré sa aktivovala GPS a tak mohli sledovať pohyb tohto človeka. Je verejne známe, že Apple spolupracuje s americkými úradmi v tomto smere a tak si myslím, že ten smartfón bol od firmy Apple. Samozrejme, že neviem o aký typ smartfónu sa jednalo ale nejako som stratil dôveru v “americké smartfóny  Apple” Bohužial situácia je taká, že ešte aj Windows operačný systém má “zadné dvierka”. Kto neverí, tak uverí, keď si bude dôkladne monitorovať porty na svojom PC. Skôr alebo neskôr zistíte, že bez vášho vedomia operačný systém Windows poslal na určitú adresu pakety. Ja osobne teda mám rád súkromie a bol by som veľmi nerád, aby ma niekto niekedy v živote nejako nazvime to sledoval. Rád by som vedel názor verejnosti o tomto probléme.

Prečo zomiera toľko mexičanov-mukľov na hranici s USA?

23.03.2017

Za socializmu v bývalej ČSSR vraj bolo zabitých 400 ľudí na hraniciach so slobodným svetom. Je to hrozné, ale skúsme si teda niečo povedať o hranici medzi Mexikom a USA. Na tejto hranici denne viac »

Mediálna masáž prostého národa.

22.03.2017

Pozrite sa na ten graf dole. Hovorí o pocite šťastia občanov v krajinách. Napr. Japonci sú na 51. mieste. Lepšie je na tom Brazília, Uzbekistan a iné veľmi vyspelé krajiny. Toto sa hádam ani viac »

Jazero Hongjiannao zväčšuje svoju plochu. Dobrá správa pre ekológov na celom Svete.

19.03.2017

Najväčšie sladkovodné púštne jazero v Čínskej Ľudovej Republike sa začalo zväčšovať. Jeho plocha je v súčasnosti 32,94 km štvorcového a zväčšilo sa o 4,5 percenta oproti roku 2015. viac »

euro, bankovky, peniaze, mince

VÚB vyplatí dividendu 5,55 eura na akciu

24.03.2017 21:34

VÚB banka, ktorá v minulom roku dosiahla zisk 265,17 mil. eur, dá na výplatu dividend niečo cez 72 mil. eur.

summit, pápež, eu, rím

Pápež sa stretol s lídrami EÚ. Vyzval ich na solidaritu a jednotu

24.03.2017 21:19

Solidarita je podľa pápeža najúčinnejším prostriedkom proti moderným formám populizmu, nesmie však pozostávať len zo slov, tvrdí pápež.

Hollande

Hollande: Fillon obvineniami vlády zo sprisahania prekračuje medze

24.03.2017 21:10

Francúzsky prezident François Hollande sa dnes ohradil proti výrokom pravicového kandidáta na hlavu štátu Françoise Fillona.

Obama

Trump požiadal o stiahnutie návrhu na zrušenie Obamacare

24.03.2017 20:57

Americký prezident Donald Trump požiadal šéfa Snemovne reprezentantov Paula Ryana, aby hlasovanie o zrušení programu Obamacare bolo stiahnuté z dnešného programu.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 301
Celková čítanosť: 630856x
Priemerná čítanosť článkov: 2096x

Autor blogu

Odkazy