Založ si blog

Prečo neverím v smartfóny vyrobené firmou Apple.

Ja ako starší pán som už dlhšie uvažoval o kúpe smartfónu. Uvažoval som, aký smartfón si kúpim, teda čo všetko by mal hardvér a softvér robiť v mojom budúcom zariadení. Po prejdení viacero špecifikácii od rôznych výrobcov som sa rozhodol kúpiť smartfón od čínskeho výrobcu, od firmy, kde budem mať zaručené, že v hardvére nie sú žiadne “zadné vrátka”. Určite ste počuli o Snowdenovi. Mnohí ste počuli, alebo čítali, že tajná služba sledovala človeka práve cez smartfón. V amerike takto chytili jedného človeka, ktorý robil nelegálne obchody a FBI ho sledovala a odpočúvala jeho smartfón až ho nakoniec takto usvedčili. FBI nesledovala len jeho hovory, ale dokonca veľmi presne lokalizovala miesta, kde sa ten smartfón v ten ktorý čas nachádzal. Takto získali dôkazy voči tomuto človeku, ktorý ani netušil, že ho niekto môže sledovať. Bohužiaľ FBI neuviedla, ako je to možné, že sa dá stopovať smartfón s metrovou presnosťou. Predpokladám, že v tomto smartfóne boli takzv. “zadné dvierka”, cez ktoré sa aktivovala GPS a tak mohli sledovať pohyb tohto človeka. Je verejne známe, že Apple spolupracuje s americkými úradmi v tomto smere a tak si myslím, že ten smartfón bol od firmy Apple. Samozrejme, že neviem o aký typ smartfónu sa jednalo ale nejako som stratil dôveru v “americké smartfóny  Apple” Bohužial situácia je taká, že ešte aj Windows operačný systém má “zadné dvierka”. Kto neverí, tak uverí, keď si bude dôkladne monitorovať porty na svojom PC. Skôr alebo neskôr zistíte, že bez vášho vedomia operačný systém Windows poslal na určitú adresu pakety. Ja osobne teda mám rád súkromie a bol by som veľmi nerád, aby ma niekto niekedy v živote nejako nazvime to sledoval. Rád by som vedel názor verejnosti o tomto probléme.

V roku 2016 Čínska Ľudová Republika predbehla v predaji nových osobných automobilov USA v prepočte na jedného obyvateľa.

21.01.2017

Po prvý krát v histórii automobilizmu sa predalo viac nových osobných automobilov v prepočte na jedného obyvateľa minulý rok-2016 v Čínskej Ľudovej Republike ako v USA. Predaj nových osobných viac »

Minulý rok USA armáda zhodila z lietadiel 26 171 bômb. A čo urobila Čínska Ľudová Republika?

11.01.2017

Minulý rok USA armáda zhodila vo vojnových konfliktoch 26 171 bômb v siedmich krajinách. Najviac bômb bolo zhodených na Irak, Syria. 34 bômb bolo zhodených v Jemene, 14 v Somálii a tri v Pakistane. viac »

Prečo Amerika zúfalo potrebuje Čínsku Ľudovú Republiku v obchodnej oblasti?

08.01.2017

Donald Trump ako americký prezident prehlásel, že Čína je najväčším svetovým menovým manipulátorom akého svet ešte nevidel. Podľa amerického prezidenta to je dôvod obrovského obchodného viac »

Sean Spicer, inaugurácia

Trumpova poradkyňa označila lož za alternatívne fakty

23.01.2017 11:09

Poradkyňa amerického prezidenta Donalda Trumpa obhajovala hovorcu Bieleho domu v debate o dave na Trumpovej piatkovej inaugurácii.

Donald Trump, Trump,

Trump chce rýchlo zmeniť obchodnú dohodu s Mexikom a Kanadou

23.01.2017 10:52

Americký prezident Donald Trump chce čoskoro otvoriť rokovania o zmenách v Severoamerickej dohode o voľnom obchode (NAFTA).

Petro Porošenko

Kyjev sa trasie pred 'nebezpečným stroskotancom' z USA

23.01.2017 10:43

Porošenko stavil na jednu kartu: Hillary Clintonovú. Nevyhrala a v Kyjeve sa dnes najviac obávajú prípadného politického obchodu medzi Washingtonom a Moskvou.

George Bush starší, prezident, USA

Stav exprezidenta Georgea Busha staršieho sa zlepšuje

23.01.2017 10:19

Zdravotný stav bývalého amerického prezidenta Georgea H. W. Busha sa naďalej zlepšuje.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 276
Celková čítanosť: 583237x
Priemerná čítanosť článkov: 2113x

Autor blogu

Odkazy