Založ si blog

Prečo neverím v smartfóny vyrobené firmou Apple.

Ja ako starší pán som už dlhšie uvažoval o kúpe smartfónu. Uvažoval som, aký smartfón si kúpim, teda čo všetko by mal hardvér a softvér robiť v mojom budúcom zariadení. Po prejdení viacero špecifikácii od rôznych výrobcov som sa rozhodol kúpiť smartfón od čínskeho výrobcu, od firmy, kde budem mať zaručené, že v hardvére nie sú žiadne “zadné vrátka”. Určite ste počuli o Snowdenovi. Mnohí ste počuli, alebo čítali, že tajná služba sledovala človeka práve cez smartfón. V amerike takto chytili jedného človeka, ktorý robil nelegálne obchody a FBI ho sledovala a odpočúvala jeho smartfón až ho nakoniec takto usvedčili. FBI nesledovala len jeho hovory, ale dokonca veľmi presne lokalizovala miesta, kde sa ten smartfón v ten ktorý čas nachádzal. Takto získali dôkazy voči tomuto človeku, ktorý ani netušil, že ho niekto môže sledovať. Bohužiaľ FBI neuviedla, ako je to možné, že sa dá stopovať smartfón s metrovou presnosťou. Predpokladám, že v tomto smartfóne boli takzv. “zadné dvierka”, cez ktoré sa aktivovala GPS a tak mohli sledovať pohyb tohto človeka. Je verejne známe, že Apple spolupracuje s americkými úradmi v tomto smere a tak si myslím, že ten smartfón bol od firmy Apple. Samozrejme, že neviem o aký typ smartfónu sa jednalo ale nejako som stratil dôveru v “americké smartfóny  Apple” Bohužial situácia je taká, že ešte aj Windows operačný systém má “zadné dvierka”. Kto neverí, tak uverí, keď si bude dôkladne monitorovať porty na svojom PC. Skôr alebo neskôr zistíte, že bez vášho vedomia operačný systém Windows poslal na určitú adresu pakety. Ja osobne teda mám rád súkromie a bol by som veľmi nerád, aby ma niekto niekedy v živote nejako nazvime to sledoval. Rád by som vedel názor verejnosti o tomto probléme.

MinFound Medical Systems Co. Ltd začal s vývojom 256 rezového CT snímača ľudského tela.

19.02.2017

Čínska Ľudová Republika poskytla cca 7mil Eur spoločnosti MinFound Medical Systems Co. na vývoj nového čínskeho CT snímača ľudského tela. Tento CT prístroj bude oveľa ohľaduplnejší voči viac »

Chudoba v Českej Republike.

18.02.2017

Nedávno bolo na ČT uverejnené, ako sa žije mladým ľuďom v Západných Čechách. Veľa mladých ľudí sa tam rozhoduje opustiť stredné školy a učňovské školy kôli voľným pracovným miestam viac »

Prečo verím v komunizmus.

18.02.2017

Súčasné svetové média sa pozerajú na komunizmus ako na niečo zvrhlé, zlé a zatratenia hodné. Čo to vlastne socialistický štát riadený komunistickou stranou znamená v praxi? Súčasná Čínska viac »

SaS, Richard Sulík,

Sulík vyzval špeciálneho prokurátora Kováčika, aby odstúpil

24.02.2017 13:09

Líder strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík vyzval špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, aby sa vzdal svojej funkcie.

hviezdko

Bratislava prišla o nehnuteľnosť v centre, Nesrovnal chce nájsť riešenie

24.02.2017 13:07

Podľa primátora Bratislavy Iva Nesrovnala by sa malo nájsť iné riešenie, ako je predaj väčšinovej časti bytového domu súkromnému vlastníkovi.

velvystlanec, ukrajina, jurij muška

Ukrajinský veľvyslanec: Sme súčasťou odporu proti ruskej hrozbe

24.02.2017 13:00

"Prvoradou otázkou dneška je bezpečnosť, čo potvrdilo aj nedávne rokovanie v Bavorsku," povedal pre Pravdu nový ukrajinský veľvyslanec v SR Jurij Muška.

Mósul, iračania, irak, vojaci, policajti, polícia

Čech, ktorý chcel bojovať za Islamský štát, putuje do väzenia

24.02.2017 12:44

Na 39 mesiacov väzenia odsúdili v piatok v Plzni mladíka, ktorý chcel odísť bojovať do Sýrie na strane takzvaného Islamského štátu (IS).

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 288
Celková čítanosť: 604994x
Priemerná čítanosť článkov: 2101x

Autor blogu

Odkazy