Založ si blog

Prečo neverím v smartfóny vyrobené firmou Apple.

Ja ako starší pán som už dlhšie uvažoval o kúpe smartfónu. Uvažoval som, aký smartfón si kúpim, teda čo všetko by mal hardvér a softvér robiť v mojom budúcom zariadení. Po prejdení viacero špecifikácii od rôznych výrobcov som sa rozhodol kúpiť smartfón od čínskeho výrobcu, od firmy, kde budem mať zaručené, že v hardvére nie sú žiadne “zadné vrátka”. Určite ste počuli o Snowdenovi. Mnohí ste počuli, alebo čítali, že tajná služba sledovala človeka práve cez smartfón. V amerike takto chytili jedného človeka, ktorý robil nelegálne obchody a FBI ho sledovala a odpočúvala jeho smartfón až ho nakoniec takto usvedčili. FBI nesledovala len jeho hovory, ale dokonca veľmi presne lokalizovala miesta, kde sa ten smartfón v ten ktorý čas nachádzal. Takto získali dôkazy voči tomuto človeku, ktorý ani netušil, že ho niekto môže sledovať. Bohužiaľ FBI neuviedla, ako je to možné, že sa dá stopovať smartfón s metrovou presnosťou. Predpokladám, že v tomto smartfóne boli takzv. “zadné dvierka”, cez ktoré sa aktivovala GPS a tak mohli sledovať pohyb tohto človeka. Je verejne známe, že Apple spolupracuje s americkými úradmi v tomto smere a tak si myslím, že ten smartfón bol od firmy Apple. Samozrejme, že neviem o aký typ smartfónu sa jednalo ale nejako som stratil dôveru v “americké smartfóny  Apple” Bohužial situácia je taká, že ešte aj Windows operačný systém má “zadné dvierka”. Kto neverí, tak uverí, keď si bude dôkladne monitorovať porty na svojom PC. Skôr alebo neskôr zistíte, že bez vášho vedomia operačný systém Windows poslal na určitú adresu pakety. Ja osobne teda mám rád súkromie a bol by som veľmi nerád, aby ma niekto niekedy v živote nejako nazvime to sledoval. Rád by som vedel názor verejnosti o tomto probléme.

Ekonomicky skrachovaná Francúzka Republika si volí prezidenta.

24.04.2017

V tomto čase si formálne ekonomicky skrachovaná Francúzka Republika volí nového prezidenta. Francúzky občania sa doteraz tešili veľmi vysokej životnej úrovni. Táto životná úroveň pramenila viac »

Tianzhou-1 raketa sa včera 20. 4. dostala na obežnú dráhu Zeme.

21.04.2017

Čínska Ľudová Republika včera úspešne vypustila na obežnú dráhu Zeme novú raketu Tianzhou-1. Ide o dopravný systém, ktorý do vesmíru dokáže vyniesť 6000 kg nákladu. Raketa bude vo vesmíre viac »

Ako sa bude rozvíjať 20 najdôležitejších ekonomík sveta v roku 2017 podľa Medzinárodného Menového Fondu.

18.04.2017

Dole môžeme vidieť zoznam-tabuľku, ktorá popisuje odhad rastu 20 najdôležitejších ekonomík v roku 2017. Najväčšia svetová ekonomika - Čínska Ľudová Republika zrejme bude určovať chod viac »

Emmanuel Macron, Macron,

Macron si musí dávať pozor na jazyk, tvrdí cambridgeský expert

24.04.2017 16:40

"Je potrebné venovať sa frustrácii ľudí,“ povedal pre Pravdu John Keiger, expert na politiku a históriu Francúzska z prestížnej Cambridgeskej univerzity.

Marine Le Penová

České firmy sa obávajú Le Penovej

24.04.2017 16:12

Víťazstvom Marine Le Penovej by boli posilnené odstredivé tendencie v EÚ, čo by pre Česko, ako malú otvorenú ekonomiku, bolo veľmi zlé.

muž, počítač

Podnikatelia môžu podávať žiadosti o eurofondy elektronicky

24.04.2017 15:54

Odštartovali prvú výzvu, kde je možné elektronické podanie žiadostí o eurofondy. Pilotný projekt sa týka operačného programu Výskum a inovácie.

Počítač, invalid, zdravotne postihnutý

Do eHealthu sa zapojilo 100 ambulantných lekárov a 15 nemocníc

24.04.2017 15:44

Do systému eHealth je aktuálne pripojených približne 100 ambulantných lekárov, pripojilo sa 15 nemocníc a polikliník.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 306
Celková čítanosť: 648012x
Priemerná čítanosť článkov: 2118x

Autor blogu

Odkazy