Založ si blog

Viete, že v Českej republike už tiež dokážu vyrábať najmodernejšie full smart 4k LCD televízory?

V Nymburku v ČR postavil čínsky výrobca televízorov Changhong veľmi modernú továreň na výrobu LCD televízorov. Kapacita tejto továrne je 1 milion televízorov ročne v kvalite full smart tv. Je to vôbec po prvý krát v ČR čo začali vyrábať televízory ako komplety po Tesle, ktorá za socializmu vyrábala televizory a iné spotrebné výrobky v oblasti elektroniky pre československý trh. Je veľkou škodou, že sa táto firma na trhu neudržala, neprežila privatizačné vlny v 90.tich rokoch a tak celý elektronický priemysel v bývalom československu sa zosypal. Na Slovensku prevzal štafetu po Tesle Samsung Galanta a tak osud domácich výrobcov spotrebnej elektroniky v bývalom Československu bol spečatený.

Zaújmavý článoček o tejto firme:

http://www.3digital.sk/jiri-mrkvicka-z-changhong-v-segmente-b2b-mame-velku-vyhodu/

V roku 2016 Čínska Ľudová Republika predbehla v predaji nových osobných automobilov USA v prepočte na jedného obyvateľa.

21.01.2017

Po prvý krát v histórii automobilizmu sa predalo viac nových osobných automobilov v prepočte na jedného obyvateľa minulý rok-2016 v Čínskej Ľudovej Republike ako v USA. Predaj nových osobných viac »

Minulý rok USA armáda zhodila z lietadiel 26 171 bômb. A čo urobila Čínska Ľudová Republika?

11.01.2017

Minulý rok USA armáda zhodila vo vojnových konfliktoch 26 171 bômb v siedmich krajinách. Najviac bômb bolo zhodených na Irak, Syria. 34 bômb bolo zhodených v Jemene, 14 v Somálii a tri v Pakistane. viac »

Prečo Amerika zúfalo potrebuje Čínsku Ľudovú Republiku v obchodnej oblasti?

08.01.2017

Donald Trump ako americký prezident prehlásel, že Čína je najväčším svetovým menovým manipulátorom akého svet ešte nevidel. Podľa amerického prezidenta to je dôvod obrovského obchodného viac »

Bratislava, Petržalka

Dopravu na križovatke Rusovská cesta-Lenardova ul. riešia

23.01.2017 11:31

Pre bezpečný prejazd križovatkou Rusovská cesta - Lenardova ulica v Petržalke spracoval Generálny investor Bratislavy dopravný prieskum.

Sean Spicer, inaugurácia

Trumpova poradkyňa označila lož za alternatívne fakty

23.01.2017 11:09

Poradkyňa amerického prezidenta Donalda Trumpa obhajovala hovorcu Bieleho domu v debate o dave na Trumpovej piatkovej inaugurácii.

Donald Trump, Trump,

Trump chce rýchlo zmeniť obchodnú dohodu s Mexikom a Kanadou

23.01.2017 10:52

Americký prezident Donald Trump chce čoskoro otvoriť rokovania o zmenách v Severoamerickej dohode o voľnom obchode (NAFTA).

Petro Porošenko

Kyjev sa trasie pred 'nebezpečným stroskotancom' z USA

23.01.2017 10:43

Porošenko stavil na jednu kartu: Hillary Clintonovú. Nevyhrala a v Kyjeve sa dnes najviac obávajú prípadného politického obchodu medzi Washingtonom a Moskvou.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 276
Celková čítanosť: 583263x
Priemerná čítanosť článkov: 2113x

Autor blogu

Odkazy