Založ si blog

Viete, že v Českej republike už tiež dokážu vyrábať najmodernejšie full smart 4k LCD televízory?

V Nymburku v ČR postavil čínsky výrobca televízorov Changhong veľmi modernú továreň na výrobu LCD televízorov. Kapacita tejto továrne je 1 milion televízorov ročne v kvalite full smart tv. Je to vôbec po prvý krát v ČR čo začali vyrábať televízory ako komplety po Tesle, ktorá za socializmu vyrábala televizory a iné spotrebné výrobky v oblasti elektroniky pre československý trh. Je veľkou škodou, že sa táto firma na trhu neudržala, neprežila privatizačné vlny v 90.tich rokoch a tak celý elektronický priemysel v bývalom československu sa zosypal. Na Slovensku prevzal štafetu po Tesle Samsung Galanta a tak osud domácich výrobcov spotrebnej elektroniky v bývalom Československu bol spečatený.

Zaújmavý článoček o tejto firme:

http://www.3digital.sk/jiri-mrkvicka-z-changhong-v-segmente-b2b-mame-velku-vyhodu/

MinFound Medical Systems Co. Ltd začal s vývojom 256 rezového CT snímača ľudského tela.

19.02.2017

Čínska Ľudová Republika poskytla cca 7mil Eur spoločnosti MinFound Medical Systems Co. na vývoj nového čínskeho CT snímača ľudského tela. Tento CT prístroj bude oveľa ohľaduplnejší voči viac »

Chudoba v Českej Republike.

18.02.2017

Nedávno bolo na ČT uverejnené, ako sa žije mladým ľuďom v Západných Čechách. Veľa mladých ľudí sa tam rozhoduje opustiť stredné školy a učňovské školy kôli voľným pracovným miestam viac »

Prečo verím v komunizmus.

18.02.2017

Súčasné svetové média sa pozerajú na komunizmus ako na niečo zvrhlé, zlé a zatratenia hodné. Čo to vlastne socialistický štát riadený komunistickou stranou znamená v praxi? Súčasná Čínska viac »

SaS, Richard Sulík,

Sulík vyzval špeciálneho prokurátora Kováčika, aby odstúpil

24.02.2017 13:09

Líder strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík vyzval špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, aby sa vzdal svojej funkcie.

hviezdko

Bratislava prišla o nehnuteľnosť v centre, Nesrovnal chce nájsť riešenie

24.02.2017 13:07

Podľa primátora Bratislavy Iva Nesrovnala by sa malo nájsť iné riešenie, ako je predaj väčšinovej časti bytového domu súkromnému vlastníkovi.

velvystlanec, ukrajina, jurij muška

Ukrajinský veľvyslanec: Sme súčasťou odporu proti ruskej hrozbe

24.02.2017 13:00

"Prvoradou otázkou dneška je bezpečnosť, čo potvrdilo aj nedávne rokovanie v Bavorsku," povedal pre Pravdu nový ukrajinský veľvyslanec v SR Jurij Muška.

Mósul, iračania, irak, vojaci, policajti, polícia

Čech, ktorý chcel bojovať za Islamský štát, putuje do väzenia

24.02.2017 12:44

Na 39 mesiacov väzenia odsúdili v piatok v Plzni mladíka, ktorý chcel odísť bojovať do Sýrie na strane takzvaného Islamského štátu (IS).

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 288
Celková čítanosť: 605020x
Priemerná čítanosť článkov: 2101x

Autor blogu

Odkazy