Založ si blog

Čínsky výrobca integrovaných obvodov začal vyrábať nový IO pre BEIDOU, GPS, GLONASS.QimengTMChip – Tento integrovaný obvod 5x5mm je vyrábaný 40nm technológiou a je určený na masové používanie v obvodoch navigačných systémov BEIDOU. IO sa dá použiť aj na  GPS a GLONASS satelitné systémy, radiofrekvenčný prenos dát a licencovanie intelektuálneho vlastníctva.. Je to vôbec prvý čínsky IO vyrábaný pre satelitné systémy, presné určovanie času. Je vhodný do mobilných telefónov, tabletov, navigácií a pod.  Po technickej stránke tento integrovaný obvod dosahuje veľmi slušnú technickú úroveň a je oveľa lacnejší ako nečínsky integrovaný obvod. Tieto IO môžu ihneď nahradiť doteraz používané nečínske IO. Podľa mňa cena určite zaváži a ako to býva, cena IO po čase ide prudko dole a tak ceny konečných spotrebných výrobkov používajúcich navigačné systémy, presný čas pôjde dole.

Ako vyzerá také veľkomesto v Čínskej Ľudovej Republike, Guangzhou.

26.02.2017

Guangzhou ma 13.5mil. obyvateľov. Mesto sa ekonomicky prudko rozvíja vďaka svojej polohe pri Juhočínskom mori. Je to jedna z najvyspelejších častí Čínskej Ľudovej Republiky. Veľkomesto má viac »

Pár -násťročných vystúpil na najvyššiu stavbu sveta 640m nad zemou.

25.02.2017

Angela a Ivan, pár z Moskvy sa rozhodol vystúpiť na najvyššiu stavbu sveta v meste Tianjin v ČĽR. Určite ide o zaújmavosť, lebo nie je veľa dievčat, ktoré by sa dali nahovoriť na niečo viac »

Tianhe-3, superpočítač, ktorý prekoná SunwayTaihuLight.

25.02.2017

Čínska Ľudová Republika spustila vývoj superpočítača novej generácie, ktorý bude 10 x rýchlejší ako doterajší najrýchlejší superpočítač SunwayTaihuLight. Superpočítač prekoná hranicu viac »

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.

Nigéria, Boko Haram

V Nigérii oslobodili unesených nemeckých archeológov

26.02.2017 18:24

Agenti nigérijských bezpečnostných služieb oslobodili dvoch nemeckých archeológov, unesených ozbrojenými mužmi z odľahlého archeologického náleziska.

putá, väzenie, väzeň, obvinený

Sudán prepustí Čecha odsúdeného na 24 rokov za špionáž

26.02.2017 18:16

Sudánsky prezident Umar Bašír nariadil prepustenie 53-ročného českého občana Petra Jaška, ktorého v africkej krajine odsúdili na 24 rokov väzenia za špionáž.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 288
Celková čítanosť: 603982x
Priemerná čítanosť článkov: 2097x

Autor blogu

Odkazy