Založ si blog

Koho muž ľúbi viac, Boha všemohúceho alebo svoju ženu?

Skôr ako začnem tak opíšem kúsok z biblie.

 

A had bol najchytrejší zo všetkých zvierat poľných, ktoré učinil Hospodin Boh. A povedal žene: Či naozaj riekol Boh: Nebudete jesť z niktorého stromu rajského?

Na to povedala žena hadovi: Z ovocia rajských stromov jeme.

Ale o ovocí stromu, ktorý je prosted raja, riekol Boh: Nebudete jesť z neho ani sa ho nedotknete, aby ste nezomreli!

A had povedal žene: Istotne nezomriete.

Ale boh vie,že toho dňa, ktorého by ste jedli z neho, otvoria sa vaše oči, a budete ako bohovia, ktorí vedia, čo je dobré i zlé.

A žena videla, že je strom dobrý na jedenie z neho, že je žiadosťou očiam a že je to prežiadúcny strom, aby urobil človeka rozumným, tak teda vzala z jeho ovocia a jedla a dala spolu i svojmu mužovi a jedol.

 

Určite ste počuli o tomto príbehu, ktorý je popísaný v biblii a hovorí o akože prvom hriechu človeka. Teraz nechcem rozoberať či je to pravda alebo nie. Povedzme, že je to pravda. Chcem sa na to pozrieť ako muž, ktorý uvažuje o veciach. Had evidentne Evu ocigánil. Povedal jej klamstvo, že ISTOTNE NEZOMRIETE. Boh sa osobne rozprával s Adamom a Adam veľmi dobre vedel, že ak poruší boží príkaz, bude musieť zomrieť. I tak Adam jedol s Evou a rozhodol sa s ňou spoločne zdieľať osud. Určite ju veľmi ľúbil a nechcel o ňu prísť. Z logického hľadiska to bola smrteľná chyba, ale to dokazuje, že muž je tiež ovládaný viac citom ako rozumom. Myslím si, že to platí aj dnes. Väčšína ľudí je ovládaná citmi a tie prevažujú nad racionalitou. Ja osobne by som tiež jedol, tak ako to urobil Adam. Vinu by som zvalil na toho hada. Ej ale to je veľmi veľmi ťažká vec.

 

 

MinFound Medical Systems Co. Ltd začal s vývojom 256 rezového CT snímača ľudského tela.

19.02.2017

Čínska Ľudová Republika poskytla cca 7mil Eur spoločnosti MinFound Medical Systems Co. na vývoj nového čínskeho CT snímača ľudského tela. Tento CT prístroj bude oveľa ohľaduplnejší voči viac »

Chudoba v Českej Republike.

18.02.2017

Nedávno bolo na ČT uverejnené, ako sa žije mladým ľuďom v Západných Čechách. Veľa mladých ľudí sa tam rozhoduje opustiť stredné školy a učňovské školy kôli voľným pracovným miestam viac »

Prečo verím v komunizmus.

18.02.2017

Súčasné svetové média sa pozerajú na komunizmus ako na niečo zvrhlé, zlé a zatratenia hodné. Čo to vlastne socialistický štát riadený komunistickou stranou znamená v praxi? Súčasná Čínska viac »

SaS, Richard Sulík,

Sulík vyzval špeciálneho prokurátora Kováčika, aby odstúpil

24.02.2017 13:09

Líder strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík vyzval špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, aby sa vzdal svojej funkcie.

hviezdko

Bratislava prišla o nehnuteľnosť v centre, Nesrovnal chce nájsť riešenie

24.02.2017 13:07

Podľa primátora Bratislavy Iva Nesrovnala by sa malo nájsť iné riešenie, ako je predaj väčšinovej časti bytového domu súkromnému vlastníkovi.

velvystlanec, ukrajina, jurij muška

Ukrajinský veľvyslanec: Sme súčasťou odporu proti ruskej hrozbe

24.02.2017 13:00

"Prvoradou otázkou dneška je bezpečnosť, čo potvrdilo aj nedávne rokovanie v Bavorsku," povedal pre Pravdu nový ukrajinský veľvyslanec v SR Jurij Muška.

Mósul, iračania, irak, vojaci, policajti, polícia

Čech, ktorý chcel bojovať za Islamský štát, putuje do väzenia

24.02.2017 12:44

Na 39 mesiacov väzenia odsúdili v piatok v Plzni mladíka, ktorý chcel odísť bojovať do Sýrie na strane takzvaného Islamského štátu (IS).

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 288
Celková čítanosť: 604991x
Priemerná čítanosť článkov: 2101x

Autor blogu

Odkazy