Založ si blog

Koho muž ľúbi viac, Boha všemohúceho alebo svoju ženu?

Skôr ako začnem tak opíšem kúsok z biblie.

 

A had bol najchytrejší zo všetkých zvierat poľných, ktoré učinil Hospodin Boh. A povedal žene: Či naozaj riekol Boh: Nebudete jesť z niktorého stromu rajského?

Na to povedala žena hadovi: Z ovocia rajských stromov jeme.

Ale o ovocí stromu, ktorý je prosted raja, riekol Boh: Nebudete jesť z neho ani sa ho nedotknete, aby ste nezomreli!

A had povedal žene: Istotne nezomriete.

Ale boh vie,že toho dňa, ktorého by ste jedli z neho, otvoria sa vaše oči, a budete ako bohovia, ktorí vedia, čo je dobré i zlé.

A žena videla, že je strom dobrý na jedenie z neho, že je žiadosťou očiam a že je to prežiadúcny strom, aby urobil človeka rozumným, tak teda vzala z jeho ovocia a jedla a dala spolu i svojmu mužovi a jedol.

 

Určite ste počuli o tomto príbehu, ktorý je popísaný v biblii a hovorí o akože prvom hriechu človeka. Teraz nechcem rozoberať či je to pravda alebo nie. Povedzme, že je to pravda. Chcem sa na to pozrieť ako muž, ktorý uvažuje o veciach. Had evidentne Evu ocigánil. Povedal jej klamstvo, že ISTOTNE NEZOMRIETE. Boh sa osobne rozprával s Adamom a Adam veľmi dobre vedel, že ak poruší boží príkaz, bude musieť zomrieť. I tak Adam jedol s Evou a rozhodol sa s ňou spoločne zdieľať osud. Určite ju veľmi ľúbil a nechcel o ňu prísť. Z logického hľadiska to bola smrteľná chyba, ale to dokazuje, že muž je tiež ovládaný viac citom ako rozumom. Myslím si, že to platí aj dnes. Väčšína ľudí je ovládaná citmi a tie prevažujú nad racionalitou. Ja osobne by som tiež jedol, tak ako to urobil Adam. Vinu by som zvalil na toho hada. Ej ale to je veľmi veľmi ťažká vec.

 

 

Prečo zomiera toľko mexičanov-mukľov na hranici s USA?

23.03.2017

Za socializmu v bývalej ČSSR vraj bolo zabitých 400 ľudí na hraniciach so slobodným svetom. Je to hrozné, ale skúsme si teda niečo povedať o hranici medzi Mexikom a USA. Na tejto hranici denne viac »

Mediálna masáž prostého národa.

22.03.2017

Pozrite sa na ten graf dole. Hovorí o pocite šťastia občanov v krajinách. Napr. Japonci sú na 51. mieste. Lepšie je na tom Brazília, Uzbekistan a iné veľmi vyspelé krajiny. Toto sa hádam ani viac »

Jazero Hongjiannao zväčšuje svoju plochu. Dobrá správa pre ekológov na celom Svete.

19.03.2017

Najväčšie sladkovodné púštne jazero v Čínskej Ľudovej Republike sa začalo zväčšovať. Jeho plocha je v súčasnosti 32,94 km štvorcového a zväčšilo sa o 4,5 percenta oproti roku 2015. viac »

euro, bankovky, peniaze, mince

VÚB vyplatí dividendu 5,55 eura na akciu

24.03.2017 21:34

VÚB banka, ktorá v minulom roku dosiahla zisk 265,17 mil. eur, dá na výplatu dividend niečo cez 72 mil. eur.

summit, pápež, eu, rím

Pápež sa stretol s lídrami EÚ. Vyzval ich na solidaritu a jednotu

24.03.2017 21:19

Solidarita je podľa pápeža najúčinnejším prostriedkom proti moderným formám populizmu, nesmie však pozostávať len zo slov, tvrdí pápež.

Hollande

Hollande: Fillon obvineniami vlády zo sprisahania prekračuje medze

24.03.2017 21:10

Francúzsky prezident François Hollande sa dnes ohradil proti výrokom pravicového kandidáta na hlavu štátu Françoise Fillona.

Obama

Trump viní z neúspechu boja proti Obamacare demokratov

24.03.2017 20:57, aktualizované: 22:54

Americký prezident Donald Trump požiadal šéfa Snemovne reprezentantov Paula Ryana, aby hlasovanie o zrušení programu Obamacare bolo stiahnuté z dnešného programu.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 301
Celková čítanosť: 630905x
Priemerná čítanosť článkov: 2096x

Autor blogu

Odkazy