Založ si blog

Koho muž ľúbi viac, Boha všemohúceho alebo svoju ženu?

Skôr ako začnem tak opíšem kúsok z biblie.

 

A had bol najchytrejší zo všetkých zvierat poľných, ktoré učinil Hospodin Boh. A povedal žene: Či naozaj riekol Boh: Nebudete jesť z niktorého stromu rajského?

Na to povedala žena hadovi: Z ovocia rajských stromov jeme.

Ale o ovocí stromu, ktorý je prosted raja, riekol Boh: Nebudete jesť z neho ani sa ho nedotknete, aby ste nezomreli!

A had povedal žene: Istotne nezomriete.

Ale boh vie,že toho dňa, ktorého by ste jedli z neho, otvoria sa vaše oči, a budete ako bohovia, ktorí vedia, čo je dobré i zlé.

A žena videla, že je strom dobrý na jedenie z neho, že je žiadosťou očiam a že je to prežiadúcny strom, aby urobil človeka rozumným, tak teda vzala z jeho ovocia a jedla a dala spolu i svojmu mužovi a jedol.

 

Určite ste počuli o tomto príbehu, ktorý je popísaný v biblii a hovorí o akože prvom hriechu človeka. Teraz nechcem rozoberať či je to pravda alebo nie. Povedzme, že je to pravda. Chcem sa na to pozrieť ako muž, ktorý uvažuje o veciach. Had evidentne Evu ocigánil. Povedal jej klamstvo, že ISTOTNE NEZOMRIETE. Boh sa osobne rozprával s Adamom a Adam veľmi dobre vedel, že ak poruší boží príkaz, bude musieť zomrieť. I tak Adam jedol s Evou a rozhodol sa s ňou spoločne zdieľať osud. Určite ju veľmi ľúbil a nechcel o ňu prísť. Z logického hľadiska to bola smrteľná chyba, ale to dokazuje, že muž je tiež ovládaný viac citom ako rozumom. Myslím si, že to platí aj dnes. Väčšína ľudí je ovládaná citmi a tie prevažujú nad racionalitou. Ja osobne by som tiež jedol, tak ako to urobil Adam. Vinu by som zvalil na toho hada. Ej ale to je veľmi veľmi ťažká vec.

 

 

V roku 2016 Čínska Ľudová Republika predbehla v predaji nových osobných automobilov USA v prepočte na jedného obyvateľa.

21.01.2017

Po prvý krát v histórii automobilizmu sa predalo viac nových osobných automobilov v prepočte na jedného obyvateľa minulý rok-2016 v Čínskej Ľudovej Republike ako v USA. Predaj nových osobných viac »

Minulý rok USA armáda zhodila z lietadiel 26 171 bômb. A čo urobila Čínska Ľudová Republika?

11.01.2017

Minulý rok USA armáda zhodila vo vojnových konfliktoch 26 171 bômb v siedmich krajinách. Najviac bômb bolo zhodených na Irak, Syria. 34 bômb bolo zhodených v Jemene, 14 v Somálii a tri v Pakistane. viac »

Prečo Amerika zúfalo potrebuje Čínsku Ľudovú Republiku v obchodnej oblasti?

08.01.2017

Donald Trump ako americký prezident prehlásel, že Čína je najväčším svetovým menovým manipulátorom akého svet ešte nevidel. Podľa amerického prezidenta to je dôvod obrovského obchodného viac »

Sean Spicer, inaugurácia

Trumpova poradkyňa označila lož za alternatívne fakty

23.01.2017 11:09

Poradkyňa amerického prezidenta Donalda Trumpa obhajovala hovorcu Bieleho domu v debate o dave na Trumpovej piatkovej inaugurácii.

Donald Trump, Trump,

Trump chce rýchlo zmeniť obchodnú dohodu s Mexikom a Kanadou

23.01.2017 10:52

Americký prezident Donald Trump chce čoskoro otvoriť rokovania o zmenách v Severoamerickej dohode o voľnom obchode (NAFTA).

Petro Porošenko

Kyjev sa trasie pred 'nebezpečným stroskotancom' z USA

23.01.2017 10:43

Porošenko stavil na jednu kartu: Hillary Clintonovú. Nevyhrala a v Kyjeve sa dnes najviac obávajú prípadného politického obchodu medzi Washingtonom a Moskvou.

George Bush starší, prezident, USA

Stav exprezidenta Georgea Busha staršieho sa zlepšuje

23.01.2017 10:19

Zdravotný stav bývalého amerického prezidenta Georgea H. W. Busha sa naďalej zlepšuje.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 276
Celková čítanosť: 583234x
Priemerná čítanosť článkov: 2113x

Autor blogu

Odkazy