Založ si blog

Koho muž ľúbi viac, Boha všemohúceho alebo svoju ženu?

Skôr ako začnem tak opíšem kúsok z biblie.

 

A had bol najchytrejší zo všetkých zvierat poľných, ktoré učinil Hospodin Boh. A povedal žene: Či naozaj riekol Boh: Nebudete jesť z niktorého stromu rajského?

Na to povedala žena hadovi: Z ovocia rajských stromov jeme.

Ale o ovocí stromu, ktorý je prosted raja, riekol Boh: Nebudete jesť z neho ani sa ho nedotknete, aby ste nezomreli!

A had povedal žene: Istotne nezomriete.

Ale boh vie,že toho dňa, ktorého by ste jedli z neho, otvoria sa vaše oči, a budete ako bohovia, ktorí vedia, čo je dobré i zlé.

A žena videla, že je strom dobrý na jedenie z neho, že je žiadosťou očiam a že je to prežiadúcny strom, aby urobil človeka rozumným, tak teda vzala z jeho ovocia a jedla a dala spolu i svojmu mužovi a jedol.

 

Určite ste počuli o tomto príbehu, ktorý je popísaný v biblii a hovorí o akože prvom hriechu človeka. Teraz nechcem rozoberať či je to pravda alebo nie. Povedzme, že je to pravda. Chcem sa na to pozrieť ako muž, ktorý uvažuje o veciach. Had evidentne Evu ocigánil. Povedal jej klamstvo, že ISTOTNE NEZOMRIETE. Boh sa osobne rozprával s Adamom a Adam veľmi dobre vedel, že ak poruší boží príkaz, bude musieť zomrieť. I tak Adam jedol s Evou a rozhodol sa s ňou spoločne zdieľať osud. Určite ju veľmi ľúbil a nechcel o ňu prísť. Z logického hľadiska to bola smrteľná chyba, ale to dokazuje, že muž je tiež ovládaný viac citom ako rozumom. Myslím si, že to platí aj dnes. Väčšína ľudí je ovládaná citmi a tie prevažujú nad racionalitou. Ja osobne by som tiež jedol, tak ako to urobil Adam. Vinu by som zvalil na toho hada. Ej ale to je veľmi veľmi ťažká vec.

 

 

Ekonomicky skrachovaná Francúzka Republika si volí prezidenta.

24.04.2017

V tomto čase si formálne ekonomicky skrachovaná Francúzka Republika volí nového prezidenta. Francúzky občania sa doteraz tešili veľmi vysokej životnej úrovni. Táto životná úroveň pramenila viac »

Tianzhou-1 raketa sa včera 20. 4. dostala na obežnú dráhu Zeme.

21.04.2017

Čínska Ľudová Republika včera úspešne vypustila na obežnú dráhu Zeme novú raketu Tianzhou-1. Ide o dopravný systém, ktorý do vesmíru dokáže vyniesť 6000 kg nákladu. Raketa bude vo vesmíre viac »

Ako sa bude rozvíjať 20 najdôležitejších ekonomík sveta v roku 2017 podľa Medzinárodného Menového Fondu.

18.04.2017

Dole môžeme vidieť zoznam-tabuľku, ktorá popisuje odhad rastu 20 najdôležitejších ekonomík v roku 2017. Najväčšia svetová ekonomika - Čínska Ľudová Republika zrejme bude určovať chod viac »

Emmanuel Macron, Macron,

Macron si musí dávať pozor na jazyk, tvrdí cambridgeský expert

24.04.2017 16:40

"Je potrebné venovať sa frustrácii ľudí,“ povedal pre Pravdu John Keiger, expert na politiku a históriu Francúzska z prestížnej Cambridgeskej univerzity.

Marine Le Penová

České firmy sa obávajú Le Penovej

24.04.2017 16:12

Víťazstvom Marine Le Penovej by boli posilnené odstredivé tendencie v EÚ, čo by pre Česko, ako malú otvorenú ekonomiku, bolo veľmi zlé.

muž, počítač

Podnikatelia môžu podávať žiadosti o eurofondy elektronicky

24.04.2017 15:54

Odštartovali prvú výzvu, kde je možné elektronické podanie žiadostí o eurofondy. Pilotný projekt sa týka operačného programu Výskum a inovácie.

Počítač, invalid, zdravotne postihnutý

Do eHealthu sa zapojilo 100 ambulantných lekárov a 15 nemocníc

24.04.2017 15:44

Do systému eHealth je aktuálne pripojených približne 100 ambulantných lekárov, pripojilo sa 15 nemocníc a polikliník.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 306
Celková čítanosť: 648016x
Priemerná čítanosť článkov: 2118x

Autor blogu

Odkazy