Založ si blog

BRICS a budúcnosť tohto sveta.

brics_leaders_meet_on_the_sidelines_of_2016_g20_summit_in_china

 

BRICS je zoskupenie štátov a to Brazílie, Ruskej Federácie, Indie, Čínskej Ľudovej Republiky a Juhoafrickej Republiky. Ide o zoskupenie štátov, ktoré sa doteraz považovali za “druhotriedne” štáty vo svetovej ekonomike. Čínska Ľudová Republika je jediným štátom, ktorej mena je súčasťou SDR podľa IMF. Čínska Ľudová Republika je ekonomikou, ktorá môže a musí pomôcť ostatným členom tohto dôležitého ekonomického a politického zoskupenia krajín postupne preklenúť ekonomickú fázu týchto rozvojových krajín tak, aby sa všetky krajiny BRICS stali plne rozvinutými krajinami v súčasnom svete. Toto je povinnosť Čínskej Ľudovej Republiky.  Bohužiaľ, táto cesta je dlhá a ďaleká. Verím tomu, že politika Čínskej Ľudovej Republike nájde cestu ako týmto krajinám pomôcť a dostať tieto krajiny z ekonomickej zaostalosti. Najlepšia cesta k tomuto cieľu je otvorenie vnútorného trhu v Čínskej Ľudovej Republike a vzájomný obchod, odstránenie všetkých colných bariér. Vzorom pre BRICS by mohla byť EÚ. Vzájomná výmena tovarov, služieb, ľudských zdrojov je jediná cesta ako sa dostať k tomuto cieľu.

V roku 2016 Čínska Ľudová Republika predbehla v predaji nových osobných automobilov USA v prepočte na jedného obyvateľa.

21.01.2017

Po prvý krát v histórii automobilizmu sa predalo viac nových osobných automobilov v prepočte na jedného obyvateľa minulý rok-2016 v Čínskej Ľudovej Republike ako v USA. Predaj nových osobných viac »

Minulý rok USA armáda zhodila z lietadiel 26 171 bômb. A čo urobila Čínska Ľudová Republika?

11.01.2017

Minulý rok USA armáda zhodila vo vojnových konfliktoch 26 171 bômb v siedmich krajinách. Najviac bômb bolo zhodených na Irak, Syria. 34 bômb bolo zhodených v Jemene, 14 v Somálii a tri v Pakistane. viac »

Prečo Amerika zúfalo potrebuje Čínsku Ľudovú Republiku v obchodnej oblasti?

08.01.2017

Donald Trump ako americký prezident prehlásel, že Čína je najväčším svetovým menovým manipulátorom akého svet ešte nevidel. Podľa amerického prezidenta to je dôvod obrovského obchodného viac »

Sean Spicer, inaugurácia

Trumpova poradkyňa označila lož za alternatívne fakty

23.01.2017 11:09

Poradkyňa amerického prezidenta Donalda Trumpa obhajovala hovorcu Bieleho domu v debate o dave na Trumpovej piatkovej inaugurácii.

Donald Trump, Trump,

Trump chce rýchlo zmeniť obchodnú dohodu s Mexikom a Kanadou

23.01.2017 10:52

Americký prezident Donald Trump chce čoskoro otvoriť rokovania o zmenách v Severoamerickej dohode o voľnom obchode (NAFTA).

Petro Porošenko

Kyjev sa trasie pred 'nebezpečným stroskotancom' z USA

23.01.2017 10:43

Porošenko stavil na jednu kartu: Hillary Clintonovú. Nevyhrala a v Kyjeve sa dnes najviac obávajú prípadného politického obchodu medzi Washingtonom a Moskvou.

George Bush starší, prezident, USA

Stav exprezidenta Georgea Busha staršieho sa zlepšuje

23.01.2017 10:19

Zdravotný stav bývalého amerického prezidenta Georgea H. W. Busha sa naďalej zlepšuje.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 276
Celková čítanosť: 583199x
Priemerná čítanosť článkov: 2113x

Autor blogu

Odkazy