Založ si blog

Prečo Amerika zúfalo potrebuje Čínsku Ľudovú Republiku v obchodnej oblasti?

Donald Trump ako americký prezident prehlásel, že Čína je najväčším svetovým menovým manipulátorom akého svet ešte nevidel. Podľa amerického prezidenta to je dôvod obrovského obchodného deficitu USA voči Čínskej Ľudovej Republike. To ale nie je pravda. Tento deficit je spôsobený úplne iným dôvodom. Čínska Ľudová Republika vyrába aj najkvalitnejší tovar na svete. Ak by to tak nebolo, tak od Číny by si nikto nekupoval tovary a služby. Ľudia by tento tovar kupovali napr. od Nemeckých, Japonských a iných firiem. Jednoducho Amerika je závislá od tovaru dovezeného z Čínskej Ľudovej Republiky. Ak by tento tovar chcela nakúpiť od napr. Nemecka, tak ten tovar by bol oveľa drahší a to si americký zákazník nemôže dovoliť. Americký zákazník je celkom priemerný spotrebiteľ a nemôže si dovoliť kupovať drahšie tovary.
Pekný príklad uvádzam predaj osobných automobilov v minulom roku na americkom trhu. Na americkom trhu sa predalo len 7,1 miliona nových osobných automobilov. Skúste si to prepočítať na krajinu, ktorá má 320 mil. obyvateľov a prídete na to, že amerika nie je bohatá. Ľudia si naozaj nemôžu a zdôrazňujem nemôžu dovoliť kupovať drahé tovary.
Toto je ten hlavný dôvod prečo Čínska Ľudová Republika vyváža tak gigantické množstvo kvalitného tovaru do USA a američania ho kupujú.Keby tento čínsky tovar američania nekupovali, tak by neexistoval problém s obrovským obchodným deficitom USA voči Čínskej Ľudovej Republike.

zdroj:
https://www.census.gov/foreign-trade/balance/c5700.html

Kde je najrozvinutejšia diaľničná sieť na Svete?

26.03.2017

Viete že, v Čínskej Ľudovej Republike dľžka všetkých diaľníc v súčasnosti, r.2017 je 130 200km? Je to viac ako dĺžka diaľníc v USA a Kanade dohromady. Na Slovensku je 769km diaľníc a viac »

Ktoré veľkomestá v ČĽR sú ekonomicky najaktívnejšie?

25.03.2017

V Čínskej Ľudovej Republike už existuje 12 veľkomiest ktoré minulý rok presiahli hranicu HDP 1 trilióna yuanov. Žiadna krajina, žiadny región vo svete sa tak rýchlo nerozvíja ako v súčastnosti viac »

Ako vlastne vyzerá čínsky komunizmus v praxi.

25.03.2017

Pre lepšie pochopenie čínskeho politického systému som sa rozhodol uviesť názor jedného z popredných vedcov z ČR Doc. Hrubeca Mareka, ktorý popisuje súčasný politický a ekonomický systém viac »

Slovenský zväz telesne postihnutých, ZO č. 20

30.03.2017 00:02

Organizácia telesne postihnutých s kombinovanými postihmi, sklerózou multiplex, detskou mozgovou obrnou, vrodenými a získanými postihmi.

ZO SZTP Trenčianska Teplá

29.03.2017 23:56

Sme občianske združenie Slovenského zväzu telesne postihnutých, pobočka Trenčianska Teplá.

Telovýchovná jednota Štadión Trenčín

TJ Štadión Trenčín

29.03.2017 23:51

Cieľom občianske združenia TJ Štadión Trenčín je výchova mládeže a detí. Organizujeme rôzne podujatia za účelom športovania, výchovy detí a propagácie športu.

TJ Dynamo Dolný Kubín

TJ Dynamo Dolný Kubín

29.03.2017 23:45

TJ Dynamo DK sú ľudia, ktorých baví široké spektrum športových i spoločenských aktivít a snažia sa pre takéto zmysluplné trávenie času nadchnúť aj ďalších.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 304
Celková čítanosť: 636246x
Priemerná čítanosť článkov: 2093x

Autor blogu

Odkazy