Založ si blog

Prečo Amerika zúfalo potrebuje Čínsku Ľudovú Republiku v obchodnej oblasti?

Donald Trump ako americký prezident prehlásel, že Čína je najväčším svetovým menovým manipulátorom akého svet ešte nevidel. Podľa amerického prezidenta to je dôvod obrovského obchodného deficitu USA voči Čínskej Ľudovej Republike. To ale nie je pravda. Tento deficit je spôsobený úplne iným dôvodom. Čínska Ľudová Republika vyrába aj najkvalitnejší tovar na svete. Ak by to tak nebolo, tak od Číny by si nikto nekupoval tovary a služby. Ľudia by tento tovar kupovali napr. od Nemeckých, Japonských a iných firiem. Jednoducho Amerika je závislá od tovaru dovezeného z Čínskej Ľudovej Republiky. Ak by tento tovar chcela nakúpiť od napr. Nemecka, tak ten tovar by bol oveľa drahší a to si americký zákazník nemôže dovoliť. Americký zákazník je celkom priemerný spotrebiteľ a nemôže si dovoliť kupovať drahšie tovary.
Pekný príklad uvádzam predaj osobných automobilov v minulom roku na americkom trhu. Na americkom trhu sa predalo len 7,1 miliona nových osobných automobilov. Skúste si to prepočítať na krajinu, ktorá má 320 mil. obyvateľov a prídete na to, že amerika nie je bohatá. Ľudia si naozaj nemôžu a zdôrazňujem nemôžu dovoliť kupovať drahé tovary.
Toto je ten hlavný dôvod prečo Čínska Ľudová Republika vyváža tak gigantické množstvo kvalitného tovaru do USA a američania ho kupujú.Keby tento čínsky tovar američania nekupovali, tak by neexistoval problém s obrovským obchodným deficitom USA voči Čínskej Ľudovej Republike.

zdroj:
https://www.census.gov/foreign-trade/balance/c5700.html

Ako vyzerá také veľkomesto v Čínskej Ľudovej Republike, Guangzhou.

26.02.2017

Guangzhou ma 13.5mil. obyvateľov. Mesto sa ekonomicky prudko rozvíja vďaka svojej polohe pri Juhočínskom mori. Je to jedna z najvyspelejších častí Čínskej Ľudovej Republiky. Veľkomesto má viac »

Pár -násťročných vystúpil na najvyššiu stavbu sveta 640m nad zemou.

25.02.2017

Angela a Ivan, pár z Moskvy sa rozhodol vystúpiť na najvyššiu stavbu sveta v meste Tianjin v ČĽR. Určite ide o zaújmavosť, lebo nie je veľa dievčat, ktoré by sa dali nahovoriť na niečo viac »

Tianhe-3, superpočítač, ktorý prekoná SunwayTaihuLight.

25.02.2017

Čínska Ľudová Republika spustila vývoj superpočítača novej generácie, ktorý bude 10 x rýchlejší ako doterajší najrýchlejší superpočítač SunwayTaihuLight. Superpočítač prekoná hranicu viac »

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.

Nigéria, Boko Haram

V Nigérii oslobodili unesených nemeckých archeológov

26.02.2017 18:24

Agenti nigérijských bezpečnostných služieb oslobodili dvoch nemeckých archeológov, unesených ozbrojenými mužmi z odľahlého archeologického náleziska.

putá, väzenie, väzeň, obvinený

Sudán prepustí Čecha odsúdeného na 24 rokov za špionáž

26.02.2017 18:16

Sudánsky prezident Umar Bašír nariadil prepustenie 53-ročného českého občana Petra Jaška, ktorého v africkej krajine odsúdili na 24 rokov väzenia za špionáž.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 288
Celková čítanosť: 603996x
Priemerná čítanosť článkov: 2097x

Autor blogu

Odkazy