Založ si blog

Prečo Amerika zúfalo potrebuje Čínsku Ľudovú Republiku v obchodnej oblasti?

Donald Trump ako americký prezident prehlásel, že Čína je najväčším svetovým menovým manipulátorom akého svet ešte nevidel. Podľa amerického prezidenta to je dôvod obrovského obchodného deficitu USA voči Čínskej Ľudovej Republike. To ale nie je pravda. Tento deficit je spôsobený úplne iným dôvodom. Čínska Ľudová Republika vyrába aj najkvalitnejší tovar na svete. Ak by to tak nebolo, tak od Číny by si nikto nekupoval tovary a služby. Ľudia by tento tovar kupovali napr. od Nemeckých, Japonských a iných firiem. Jednoducho Amerika je závislá od tovaru dovezeného z Čínskej Ľudovej Republiky. Ak by tento tovar chcela nakúpiť od napr. Nemecka, tak ten tovar by bol oveľa drahší a to si americký zákazník nemôže dovoliť. Americký zákazník je celkom priemerný spotrebiteľ a nemôže si dovoliť kupovať drahšie tovary.
Pekný príklad uvádzam predaj osobných automobilov v minulom roku na americkom trhu. Na americkom trhu sa predalo len 7,1 miliona nových osobných automobilov. Skúste si to prepočítať na krajinu, ktorá má 320 mil. obyvateľov a prídete na to, že amerika nie je bohatá. Ľudia si naozaj nemôžu a zdôrazňujem nemôžu dovoliť kupovať drahé tovary.
Toto je ten hlavný dôvod prečo Čínska Ľudová Republika vyváža tak gigantické množstvo kvalitného tovaru do USA a američania ho kupujú.Keby tento čínsky tovar američania nekupovali, tak by neexistoval problém s obrovským obchodným deficitom USA voči Čínskej Ľudovej Republike.

zdroj:
https://www.census.gov/foreign-trade/balance/c5700.html

V roku 2016 Čínska Ľudová Republika predbehla v predaji nových osobných automobilov USA v prepočte na jedného obyvateľa.

21.01.2017

Po prvý krát v histórii automobilizmu sa predalo viac nových osobných automobilov v prepočte na jedného obyvateľa minulý rok-2016 v Čínskej Ľudovej Republike ako v USA. Predaj nových osobných viac »

Minulý rok USA armáda zhodila z lietadiel 26 171 bômb. A čo urobila Čínska Ľudová Republika?

11.01.2017

Minulý rok USA armáda zhodila vo vojnových konfliktoch 26 171 bômb v siedmich krajinách. Najviac bômb bolo zhodených na Irak, Syria. 34 bômb bolo zhodených v Jemene, 14 v Somálii a tri v Pakistane. viac »

Charta 77 a hlupota slovenských oficiálnych médií. – Úvaha.

06.01.2017

Slováci si pripomínajú 40. výročie charty 77 ako boja proti komunistickému útlaku v bývalom ČSSR. Média nás ohurujú svojími názormi, teda ako to tu bolo všetko zlé a nedalo sa tu v tej viac »

Sean Spicer, inaugurácia

Trumpova poradkyňa označila lož za alternatívne fakty

23.01.2017 11:09

Poradkyňa amerického prezidenta Donalda Trumpa obhajovala hovorcu Bieleho domu v debate o dave na Trumpovej piatkovej inaugurácii.

Donald Trump, Trump,

Trump chce rýchlo zmeniť obchodnú dohodu s Mexikom a Kanadou

23.01.2017 10:52

Americký prezident Donald Trump chce čoskoro otvoriť rokovania o zmenách v Severoamerickej dohode o voľnom obchode (NAFTA).

Petro Porošenko

Kyjev sa trasie pred 'nebezpečným stroskotancom' z USA

23.01.2017 10:43

Porošenko stavil na jednu kartu: Hillary Clintonovú. Nevyhrala a v Kyjeve sa dnes najviac obávajú prípadného politického obchodu medzi Washingtonom a Moskvou.

George Bush starší, prezident, USA

Stav exprezidenta Georgea Busha staršieho sa zlepšuje

23.01.2017 10:19

Zdravotný stav bývalého amerického prezidenta Georgea H. W. Busha sa naďalej zlepšuje.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 276
Celková čítanosť: 583211x
Priemerná čítanosť článkov: 2113x

Autor blogu

Odkazy