Založ si blog

p. Merkelová – EÚ chce dať príučku Putinovi. Zlomí Nemecko – EÚ Rusko?

Ako vieme, tak nemecká kancelárka p. Merkelová  nedávno oficiálne predĺžila ekonomické sankcie na Ruskú Federáciu. Ekonomické sankcie uvalila na RF akože celá EÚ.  p. Merkelová si myslí, že Nemecko teda ako EÚ je pupkom sveta a Rusko na základe týchto ekonomických sankcií padne na kolená. Zaújmavé myslenie pomýlených politikov. RF je štátom bohatým na prírodné zdroje a hlavne na ropu a plyn. RF si sama môže zvoliť kde bude vyvážať ropu a plyn. Ak sankcie budú trvať, tak sa môže stať, že celá ruská ekonomika prejde na tovarovú výmenu s Čínskou Ľudovou rep. a inými modernými ázijskými krajinami ako je napr. Japonsko. EÚ vo svetovom ekonomickom meradle je dnes ľahko nahraditeľná a tak to už nie sú tie staré dobré časy, keď západ mohol diktovať svoje podmienky. Svet sa za posledných 20 rokov výrazne zmenil. EÚ je spoločenstvom chudobnejších štátov, ktoré sa skryli za ekonomický štít Nemecka. Nemecko je politickým vodcom EÚ. EÚ sama bojuje o ekonomické prežitie, keďže také krajiny ako Taliansko, Francúzko a Španielsko majú čoraz väčšie problémy s refinancovaním svojích štátnych dlhov.

Späť k téme. Rusko nikdy ekonomicky neporazíme. Nikdy je dlhá doba. Lepšie by bolo keby sa hľadali nové formy spolupráce medzi Nemeckom – EÚ a RF. RF je pre Nemecko – EÚ veľmi dôležitá. Nemecko predsa stavia druhú plynovú rúru aj napriek protestom celej východnej Európy. Nemci si uvedomujú, že v budúcnosti sa môže stať čokoľvek a tak sa pripravujú na všetky možné varianty budúcnosti Európy. Aj tu je vidieť schizofréniu p. Merkelovej a celej európskej politiky.

Nórsko dostalo pekný darček od Čínskej Ľudovej rep.

10.12.2018

Nórsko dostalo pekný vianočný darček od Čínskej Ľudovej rep. V meste Narvik otvorili nový most, ktorý uľahčí dopravu v tomto regióne. Most je dlhý 1533m, preklenuje 1145m vzdialenosť medzi viac »

Žlté vesty, chudoba vo Francúzsku.

09.12.2018

Žlté vesty protestujú vo Francúzsku už celý mesiac. Títo ľudia poukazujú na zlú ekonomickú situáciu v dnešnom Francúzsku. Bežný občan vo Francúzsku po zaplatení režijných nákladov viac »

Prvý obchod na svete ktorý je riadený pomocou umelej inteligencie.

08.12.2018

Decembra tohto roku v Šanghaji otvorili prvý obchod bez predavačov. Celý obchod je riadený umelou inteligenciou. Tovar sa kamerami nasníma, zaplatíte a môžete s tovarom z obchodu odísť. Pri viac »

protest, demonštrácia, maďarsko, soros, sorosova univerzita,

Demonštranti pokračujú v protestoch Budapeštou proti zákonníku práce i Orbánovi

14.12.2018 21:49

V piatok večer pochodovalo niekoľko tisíc demonštrantov s maďarskými vlajkami a vlajkami Európskej únie.

Alexander Lukašenko

Lukašenko kritizuje Moskvu, jeho krajina sa k Rusku nikdy nepripojí, povedal

14.12.2018 21:24

"To sa nikdy nestane. Suverenita je pre nás posvätná vec," vyhlásil.

Izrael, Tel Aviv, protesty, žlté vesty

Stovky ľudí protestovali v Tel Avive v žltých vestách proti zvyšujúcim sa životným nákladom

14.12.2018 19:29

Demonštranti žiadali skoncovanie s monopolnými firmami.

hudajda, jemen, prístav

Saudská Arábia aj Irán privítali dohodu, ku ktorej dospeli obe strany v Jemene

14.12.2018 19:04

Dôjde k stiahnutiu jemenských vládnych síl, ako aj síl povstalcov z prístavného mesta Hudajda.