Založ si blog

p. Merkelová – EÚ chce dať príučku Putinovi. Zlomí Nemecko – EÚ Rusko?

Ako vieme, tak nemecká kancelárka p. Merkelová  nedávno oficiálne predĺžila ekonomické sankcie na Ruskú Federáciu. Ekonomické sankcie uvalila na RF akože celá EÚ.  p. Merkelová si myslí, že Nemecko teda ako EÚ je pupkom sveta a Rusko na základe týchto ekonomických sankcií padne na kolená. Zaújmavé myslenie pomýlených politikov. RF je štátom bohatým na prírodné zdroje a hlavne na ropu a plyn. RF si sama môže zvoliť kde bude vyvážať ropu a plyn. Ak sankcie budú trvať, tak sa môže stať, že celá ruská ekonomika prejde na tovarovú výmenu s Čínskou Ľudovou rep. a inými modernými ázijskými krajinami ako je napr. Japonsko. EÚ vo svetovom ekonomickom meradle je dnes ľahko nahraditeľná a tak to už nie sú tie staré dobré časy, keď západ mohol diktovať svoje podmienky. Svet sa za posledných 20 rokov výrazne zmenil. EÚ je spoločenstvom chudobnejších štátov, ktoré sa skryli za ekonomický štít Nemecka. Nemecko je politickým vodcom EÚ. EÚ sama bojuje o ekonomické prežitie, keďže také krajiny ako Taliansko, Francúzko a Španielsko majú čoraz väčšie problémy s refinancovaním svojích štátnych dlhov.

Späť k téme. Rusko nikdy ekonomicky neporazíme. Nikdy je dlhá doba. Lepšie by bolo keby sa hľadali nové formy spolupráce medzi Nemeckom – EÚ a RF. RF je pre Nemecko – EÚ veľmi dôležitá. Nemecko predsa stavia druhú plynovú rúru aj napriek protestom celej východnej Európy. Nemci si uvedomujú, že v budúcnosti sa môže stať čokoľvek a tak sa pripravujú na všetky možné varianty budúcnosti Európy. Aj tu je vidieť schizofréniu p. Merkelovej a celej európskej politiky.

Viete, že čínska C919 má lietať ako dopravné lietadlo už v roku 2021?

15.08.2019

Viete o tom, že Čínska Ľudová rep. vyvíja svoje vlastné veľkokapacitné dopravné prúdové lietadlo C919? Tohto času už lietajú 4 C919 v testovacom režime. Ďalšie dve C919 sa majú pridať viac »

Amerika je v boji proti komunizmu. Zavádza vyššie clá na všetok tovar dovezený z Čínskej Ľudovej rep.

11.08.2019

Donald Trump zavádza na všetok tovar dovezený z Číny zvýšenie ciel od budúceho mesiaca. Amerika chce, aby sa Čínska Ľudová rep. vzdala v tejto v histórii najväčšej obchodnej vojne všetkých viac »

Prečo je euro tak slabé voči čínskemu juanu? Hrozí skolabovanie eura?

28.07.2019

Ak si pozriete doleuvedený graf ktorý opisuje históriu vývoja výmenného kurzu komunistického čínskeho juanu a eura tak vám do očí udrie fakt, že euro z dlhodobého hľadiska voči čínskemu viac »

zasyp bane

Koniec baníctva na hornej Nitre sa blíži. Vieme, čo sa sa zrejme stane s baňami

25.08.2019 12:00

Pozrite si vo videu ako sa zasypávajú bane v Česku. Podobný osud postihne zrejme aj baníctvo na Slovensku.

G7, Trump, Merkelová, Trudeau

Lídri G7 sú proti návratu Ruska do skupiny, tvrdí nemenovaný diplomatický zdroj

25.08.2019 11:47, aktualizované: 12:55

Americký prezident Trump uviedol, že je "možné", že budúci rok, keď budú summit G7 hostiť USA, prizve Rusko.

grécko, hasiči, lesný, požiar,

Pre požiar na gréckom ostrove Samos bolo evakuovaných 1 000 ľudí

25.08.2019 11:28

Riziko požiarov stále pretrváva.

Izrael - Gaza, konflikt

Izrael udrel na iránske sily v Sýrii, aby zmaril vojenský útok

25.08.2019 10:53

Izrael často vykonáva raketové útoky v susednej Sýrii, ale len zriedka ich komentuje.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 387
Celková čítanosť: 945346x
Priemerná čítanosť článkov: 2443x

Autor blogu

Odkazy