Založ si blog

p. Merkelová – EÚ chce dať príučku Putinovi. Zlomí Nemecko – EÚ Rusko?

Ako vieme, tak nemecká kancelárka p. Merkelová  nedávno oficiálne predĺžila ekonomické sankcie na Ruskú Federáciu. Ekonomické sankcie uvalila na RF akože celá EÚ.  p. Merkelová si myslí, že Nemecko teda ako EÚ je pupkom sveta a Rusko na základe týchto ekonomických sankcií padne na kolená. Zaújmavé myslenie pomýlených politikov. RF je štátom bohatým na prírodné zdroje a hlavne na ropu a plyn. RF si sama môže zvoliť kde bude vyvážať ropu a plyn. Ak sankcie budú trvať, tak sa môže stať, že celá ruská ekonomika prejde na tovarovú výmenu s Čínskou Ľudovou rep. a inými modernými ázijskými krajinami ako je napr. Japonsko. EÚ vo svetovom ekonomickom meradle je dnes ľahko nahraditeľná a tak to už nie sú tie staré dobré časy, keď západ mohol diktovať svoje podmienky. Svet sa za posledných 20 rokov výrazne zmenil. EÚ je spoločenstvom chudobnejších štátov, ktoré sa skryli za ekonomický štít Nemecka. Nemecko je politickým vodcom EÚ. EÚ sama bojuje o ekonomické prežitie, keďže také krajiny ako Taliansko, Francúzko a Španielsko majú čoraz väčšie problémy s refinancovaním svojích štátnych dlhov.

Späť k téme. Rusko nikdy ekonomicky neporazíme. Nikdy je dlhá doba. Lepšie by bolo keby sa hľadali nové formy spolupráce medzi Nemeckom – EÚ a RF. RF je pre Nemecko – EÚ veľmi dôležitá. Nemecko predsa stavia druhú plynovú rúru aj napriek protestom celej východnej Európy. Nemci si uvedomujú, že v budúcnosti sa môže stať čokoľvek a tak sa pripravujú na všetky možné varianty budúcnosti Európy. Aj tu je vidieť schizofréniu p. Merkelovej a celej európskej politiky.

Vývoj mikroelektroniky-procesorov naberá na obrátkach.

18.10.2018

V súčasnosti sa do predaja dostal smartfón s procesorom ktorý má 6,9 miliardy tranzistorov zintegrovaných do kremíkovej doštičky, ktorá je menšia ako 10 x 10 mm. Ide o mikroprocesor Kirin 980 viac »

Jedlá ktoré spôsobujú rakovinu.

07.10.2018

Uvádzam jedlá, ktorým by ste sa mali vyhýbať ak nechcete dostať rakovinu. Hlavne to sú: Čipsy Červené mäso Údeniny Popcorn Umelé sladidlá - aspartam Alkohol Potraviny ktoré boli ošetrované viac »

Filipíny oficiálne predávajú otrokov, je toto 21. storočie?

02.10.2018

Viete o tom, že Filipíny predávajú svojích občanov ako otrokov námorným prepravným spoločnostiam? Okolo 40% všetkých pracovníkov v námornej nákladnej doprave vo svete sú práve filipínci. viac »

SR Bratislava doprava 2. etapa električka trať Petržalka TK B

Magistrát odmieta tvrdenia o diskriminácii navrhovaných zliav v MHD

20.10.2018 12:17

Viaceré organizácie označili navrhované zmeny v bratislavskej verejnej doprave za nesystémové s diskriminačným charakterom.

hasiči, gaderská dolina

Hasiči pokračujú v likvidácii požiaru v Gaderskej doline

20.10.2018 11:28

Požiar sa rozšíril sa vo veľmi nedostupnom teréne.

mangalice rodinka sedlak

Francúzi objavujú čaro mäsa z mangalíc

20.10.2018 10:56

V kopcoch juhovýchodného Francúzska sa začína rozširovať chov maďarského plemena ošípaných, ktoré v Európe takmer vymizlo. A to vďaka milovníkom šunky.

Syria

Teroristi z IS začali prepúšťať sýrskych rukojemníkov

20.10.2018 09:31

Sýrska vláda za výkupné 27 miliónov dolárov recipročne prepustí 60 žien bojovníkov Islamského štátu.