Prečo je socializmus efektívnejší systém ako kapitalizmus.

26. septembra 2014, stan021, Boj proti koľektívnej hlupote Čínska Ľudová Republika Socializmus 21. storočia Životná úroveň

Trend dnešnej politiky je kapitalizmus, hlavne liberalizmus, a jeho filozofia. Je veľkou škodou, že žiadny svetovo uznávaný ekonóm sa nechce zaoberať a dôkladne si preštudovať ekonomickú efektivitu dnešného kapitalizmu a socializmu čínskeho typu. Ako vieme, Čínska Ľudová rep. je jedinou krajinou, kde vzájomne existujú dva typy hospodárstva. Jeden typ je takzv. trhový kapitalizmus a druhý je socializmus čínskeho typu. V takomto prostredí existujú štátne firmy, riadené komunistickou stranou, súkromné firmy riadené súkromnými osobami, podnikateľmi. Ako vieme, tak v ČĽR dnes existuje viac ako 150 000 štátnych podnikov, ktoré zamestnávajú obrovské množstvo občanov. Tieto štátne podniky, až na výnimky sú veľmi efektívne, do štátnej pokladne za minulý rok priniesli po zdanení 1,9 x1012   RMB. Kurz RMB k doláru je cca 6,18. Čistý zisk bol o 4,4% vyšší ako predminulý rok. Ktoré sú najziskovejšie podniky v Čínskej Ľudovej republike? V prvom rade banky ako napr. Bank of China, Agricultural Bank of China, China Construction Bank, a mnoho ďaľších vládou vlastnených bánk. Tieto banky sú najväčšie finančné ústavy na svete. V stavebníctve je Čína absolútnou svetovou jednotkou, stavebná produkcia je vyššia ako v zbytku sveta. Výroba a spotreba stavebných materiálov dosahuje takmer 30 násobok spotreby v USA, ak porovnáme ČĽR s USA. Veľké štátne firmy podnikajúce v oblasti ťažby a spracovania ropy, zemného plynu ako China National Petroleum Corp., Sinopec, China National Offshore Oil Corp, a mnoho ďaľších významných štátnych firiem.

Všetko sa to odzrkadľuje vo výstavbe nových diaľníc a nových vysokorýchlostných železníc, budovaní novej modernej infraštruktúry celého štátu. Dnes nájdeme diaľnice a vysokorýchlostné železnice aj v najzaostalejších regiónoch ČĽR. Čína stavia najmodernejšie letiská, vysokokapacitné prístavy, vodné elektrárne, veterné elektrárne, solárne elektrárne a pod. Vo všetkých týchto ukazovateľoch je svetovým lídrom. Výstavba bytov, kancelárskych priestorov, nových obchodných centier, dosahuje v posledných rokoch rekordné hodnoty. Toto všetko niekto musel vybudovať, skúsme si porovnať EÚ, alebo USA, alebo iné krajiny a uvidíme, že na takýto výkon nemajú „reálnu ekonomiku“. EÚ a USA sa potácajú v systémovej kríze a nie je vidieť svetlo na konci tunela. Preto si myslím, že Čína ako krajina dvoch systémov je najúspešnejšiou krajinou súčasného ekonomického sveta.