Extrémna chudoba v Amerike#2

Ako sa žije bežným ľuďom v súčasnej Amerike? Je to hrôza a buďme radi, že sa každý z nás má tak ako má. Mohol by som uviesť štatistiky ktoré hovoria o nesmiernej biede bežných ľudí v súčasnej Amerike a o ich dennodennom prežívaní a o ich osudoch. Každý si takéto štatistiky vie násť aj sám na internete. Chudoba a nezamestnanosť sa stali najväčším problémom súčasnej Ameriky. Prečo je to tak? Jednoducho americký sen sa po roku 2008 rozpadol. Podľa môjho názoru sa súčasná americká spoločnosť nachádza v rovnakých problémoch ako to bolo v 30-tich rokoch minulého storočia, ked v Amerike bol čas chudoby a biedy. Prosperita po druhej svetovej vojne, veľmi vysoká životná úroveň (može byť, že najvyššia na svete) z tých čias je už minulosť.Najlepšie to vystihuje skutočný život, raz vidieť je viac ako o tom čítať a preto tu dávam k vášmu zamysleniu sa toto video zo súčasnej americkej reality:


Ako sa žije bežnému američanovi v Amerike v súčasnosti.

10.12.2025

Ameriku zachvátila vlna chudoby. Čo bolo niekedy nemysliteľné, je dnes skutočnosťou. Bežní američania majú problémy vôbec vyžiť zo svojích príjmov. Ako je to možné, že najvyspelejšia a ekonomicky najsilnejšia krajina sveta má také problémy ako krajiny rozvojového sveta? Video o tomto probléme:

Rusko je na kolenách a prehrá vojnu s Ukrajinou.

09.12.2025

Niektoré média tvrdia, že stačí ešte počkať nejaký čas a RF sa ekonomicky zrúti a nedokáže bojovať ďalej s Ukrajinou. Ja by som tomu akože rozumel, ale nerozumiem tomu, prečo potom ruský rubeľ má hodnotu 77,5/1 americkému doláru na svetovom trhu. Ako je to možné, že po viac ako 3 rokoch vojny ruský rubeľ nekľakol a má hodnotu ako pred špeciálnou vojenskou [...]

Čínsky DeepSeek vylepšil svoj vlastný jazykový model UI.

08.12.2025

Čínska AI spoločnosť DeepSeek nedávno uviedla do prevádzky nové modely, ktoré majú konkurovať GPT-5 a Gemini. Čínsky hráč v oblasti umelej inteligencie, spoločnosť DeepSeek, predstavila dva nové jazykové modely. Ide o základnú verziu DeepSeek-V3.2 a jej vysokovýkonný variant „Special“. Podľa tvrdení spoločnosti majú modely dosahovať alebo dokonca prekonávať [...]

Venezuela, tanker

Jedna nestačila. USA chcú zhabať ďalšie lode s venezuelskou ropou

11.12.2025 20:52

Spojené štáty sa chystajú zabaviť ďalšie lode prevážajúce venezuelskú ropu, uviedla agentúra Reuters s odvolaním sa na svoje zdroje.

vojna na Ukrajine, Siversk

Padá ďalšia ukrajinská bašta? Rusi: Dobyli sme Siversk. Ukrajinci: Mesto je stále v našich rukách

11.12.2025 20:22

Ďalšia dôležitá ozbrojená bašta ukrajinských síl, mesto Siversk, je v ruských rukách, tvrdí Moskva. Kyjev to odmieta.

rubeľ, Rusko, Moskva

Štáty EÚ našli cestu, ako siahnuť na ruské aktíva, obídu právo veta a Orbána. Začnú s neobmedzeným zmrazením ruských peňazí

11.12.2025 18:25

Nemecko a ďalšie štáty EÚ sa dohodli, že väčšinovým hlasovaním vytvoria právny základ pre využitie ruských štátnych aktív na podporu Ukrajiny.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,036
Celková čítanosť: 3500281x
Priemerná čítanosť článkov: 3379x

Autor blogu

Archív

Odkazy