Dnešné Chinadaily – Čína sa stala najväčším vývozcom high – tech výrobkov v Ázii.

 

Podľa Asian Development Bank sa Čínska Ľudová Republika stala najväčším exportérom high – tech výrobkov v Ázii. V roku 2014 ČĽR vyviezla 43,7% zo všetkých high – tech výrobkov predaných v Azii. Druhé Japonsko sa muselo uspokojiť so 7,7 % podielom na trhu. Ešte v roku 2000 Japonsko vyprodukovalo a predalo 25,5% high – tech výrobkov a ČĽR len 9,4% na tomto trhu.

Čínska Ľudová Republika sa začala presadzovať hlavne v oblasti telekomunikačných zariadení, lekárskych prístrojov a presných prístrojov, ČĽR uspela v technológií vysokorýchlostných vlakovových súprav, smartfónov, jadrových reaktorov a pod. Aj tu je vysvetlenie, prečo sa tak darí ekonomike v ČĽR pod vedením komunistickej strany.

Ako ekonómovia a média klamú ľudí.

08.02.2026

Do akej absurdity nás doviedla takzvaná západná ekonomika? Západné média neustále tvrdia, že jediný úspešný systém je liberálny kapitalizmus, ktorý nás však zaviedol do sveta pokrivených zrkadiel. Po celé desaťročia sa napríklad HDP prezentoval ako kľúčový ukazovateľ úspechu a prosperity. Realita je však iná – údaje sa skresľujú a manipulujú z politických [...]

Venezuela má právo predávať ropu komu chce.

23.01.2026

Venezuela je suverénna krajina a má právo samostatne si vyberať svojich partnerov pre spoluprácu, povedal v piatok hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí Guo Jiakun, keď bol požiadaný o komentár k tvrdeniu amerického predstaviteľa zo štvrtka, že americká vláda umožní Číne nakupovať venezuelskú ropu, ale nie za „podhodnotené“ ceny, za ktoré sa ropa [...]

Ukrajina nechce prevziať padlých vojakov.

18.01.2026

Ukrajina nechce prevziať mŕtve telá vojakov, ktorý padli v boji. Ide o viac ako 6 000 padlých ukrajinských vojakov. Ukrajinci dokonca nechcú prevziať svojich zranených a chorých vojakov. Video:

Ghislaine Maxwellová

Ghislaine Maxwellová odmietla vypovedať o Epsteinových zverstvách. Za svedectvo žiada milosť od Trumpa

09.02.2026 23:27

Ghislaine Maxwellová, bývalá spoločníčka zosnulého sexuálneho delikventa Jeffreyho Epsteina, odmietla odpovedať na otázky kongresového výboru.

magyar s orbanom kombifoto

Orbán s Magyarom pôjde diskutovať iba vtedy, ak to bude vyhovovať jemu, hovorí analytik

09.02.2026 22:50

O predvolebnom dueli medzi Orbánom a Magyarom rozhodne iba chladný politický kalkul, a nie želanie verejnosti, vyhlásil politológ Gábor Török.

SNG výstava galandovci obrazy galéria

Do SNG chodí o polovicu menej ľudí. Platforma Otvorená kultúra! za to viní Šimkovičovej rezort a politické nominácie

09.02.2026 22:30

Dáta, ktoré SNG poskytla na základe infožiadosti, potvrdzujú radikálny pokles návštevnosti.

hasiči

V Bratislave unikal plyn. Potrubie stanice poškodil neznámy muž, pátra po ňom polícia

09.02.2026 21:21, aktualizované: 21:40

Na zápach plynu sa podvečer sťažovali najmä obyvatelia východnej časti hlavného mesta.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,057
Celková čítanosť: 3584821x
Priemerná čítanosť článkov: 3392x

Autor blogu

Archív

Odkazy