Zrútil sa komunizmus a jeho myšlienky v r. 1989?

V roku 1989 sa komunizmus zrútil a svet speje k celosvetovej demokracii podľa korporátnych médií. Takéto niečo sa dá dosť často čítať v takzv. demokratických korporátnych médiach. Ale povedzme si úprimne čo sa vlastne stalo. V roku 1989 sa skončila vláda komunizmu vo východnej Európe a v ZSSR. Celá východná Európa so Sovietskym Zväzom mala dohromady v tom čase tak cca 400 mil. obyvateľov. Nič sa nestalo také, ako nám to tu korporátne média predkladajú. Čo je to 400 mil. ľudí voči ďaľšiemu komunistickému štátu akým je Čínska Ľudová Republika? Veď samotná Čínska Ľudová Republika má 1 370 mil. obyvateľov. Myslím si, že tých 400 mil obyvateľov tu v tomto prípade nehrá žiadnu rolu. Korporátne média pád Sovietského Zväzu pokladajú za najväčší úspech studenej vojny.

Východná Európa s krajinami ktoré vznikli po rozpade ZSSR sú stále ekonomické trpaslíky, ktoré nemajú žiadny vplyv na celosvetovú ekonomiku a vôbec si nejak v tomto smere dodnes nepolepšili. Rusko ktoré je akoby jediným dôstojným partnerom pre USA sa po rozpade ZSSR stalo obyčajnou rozvojovou krajinou, ktorá v ekonomickom smere nemá žiadny vplyv na celosvetovú ekonomiku. Sila a vplyv dnešného Ruska je len vo vojenskom smere, určite nie v ekonomike a rozvoji súčasného sveta. Veď Čínska Ľudová Republika minulý rok urobila cca 1/3 celosvetového ekonomického rastu.

USA majú len a len strach z Čínskej Ľudovej Republiky, keďže tak úporne kontrolujú a bojujú proti devalvácií čínskeho juanu. USA sa vôbec nemusia obávať devalvácie ruského rubľa, poprípade ukrajinskej hrivny alebo iných východoeurópskych národných mien.

Bývalé ZSSR a východná Európa sa veľmi preceňuje v politickej a ekonomickej oblasti. Korporátne média sa z tohto postoja stále nevedia vymotať.

 

Prečo sa na Slovensku dáva tak málo financií na dôchodky?

11.11.2025

Na internete je množstvo rôznych názorov, ktoré sa týkajú nášho dôchodkového systému. Väčšina slovákov si myslí, že náš dôchodkový systém je štedrý a že vlastne ten náš štát dopláca na naších dôchodcov. Dôchodky by sa mali znižovať a tak zachrániť našu unavenú rozvojovú ekonomiku. Ale pozrime sa na fakty, ako je náš dôchodkový systém v porovnaní s [...]

Čo by sme sa mohli naučiť od Číny?

10.11.2025

Železničné neštastia, ktoré sa nedávno stali na Slovensku sú spôsobené nedostatočnou železničnou zabezpečovaciou technológiou, ktorá nespĺňa reálne potreby praxe. Železničné neštastie v Pezinku na hlavnej slovenskej trati z Bratislavy do Košíc sa len potvrdilo, že celý systém zabezpečenia je nedostatočný a nevyhovuje bezpečnosti. V Čínskej ľudovej republike [...]

Superinflácia. Čo sa dalo kúpiť v Amerike za 3000 dolárov v roku 1967.

08.11.2025

Čo sa dalo v Amerike kúpiť v roku 1967 za 3000 dolárov? Dvaja susedia, jeden si kúpil moderné americké auto a ten druhý si kúpil novú chladničku, nový sporák, novú pračku, novú sušičku, gramofón, dva nové televízory, a nový chrobák volkswagen. Video: https://www.youtube.com/shorts/0GhnAt4torQ

mimoriadne1, mim1, zemetrasenie, seizmograf

Cyprus zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 5,2

12.11.2025 12:43

Epicentrum zemetrasenia v hĺbke približne 17 kilometrov sa nachádzalo v okolí mesta Pafos.

Ministerstvo spravodlivosti

Vláda odvolala Roskoványi z postu štátnej tajomníčky rezortu spravodlivosti

12.11.2025 12:35

Jej odvolanie schválila vláda na stredajšom zasadnutí.

diamant drazba

Lákavá aukcia pre boháčov. Žiarivú ružu by mohli vydražiť za 20 miliónov dolárov

12.11.2025 12:20

Raritný drahokam vybrúsili a vyleštili z 21-karátového diamantu, ktorý našli v bani v Angole pred dvomi rokmi.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,022
Celková čítanosť: 3442128x
Priemerná čítanosť článkov: 3368x

Autor blogu

Archív

Odkazy