V Čínskej Ľudovej Republike dali do prevádzky najdlhšiu diaľnicu na Svete. Táto diaľnica spája Peking so Xinjiangom. Táto diaľnica meria cca 2700km. Takto sa celkovo prepojí čínsky východ so západom. Tu je kratučké video o tejto udalosti. Len tak pre zaújmavosť, ČĽR má v súčasnosti viac kilometrov diaľníc než celá Severná Amerika dohromady a pritom rozloha ČĽR je cca ako rozloha USA.
Rakúske železnice nakupujú čínske vlaky. Kúpili 4 súpravy, ktoré budú jazdiť medzi Viedňou a Mníchovom. Vlaky sú o 10 percent energeticky efektívnejšie než európske a tak prevádzkovateľovi ušetria náklady na prevádzku. Video:
V súčasnosti si RF ekonomicky vedie veľmi dobre. Ekonomika sa zastabilizovala a má ekonomický rast. Najpresnejším a najdôležitejším ukazovateľom ekonomickej sily je národná mena. Ruský rubeľ si v tejto oblasti vedie veľmi dobre a v súčasnosti je to silná a stabilná mena. RF je stále vo vojne s Ukrajinou ale i tak je nulový predpoklad, že sankcie voči RF budú mať [...]
Donald Trump dospel k názoru, že ďalšie vojenské a politické podporovanie Ukrajiny nemá perspektívu, a preto nedávno predniesol návrh na ukončenie vojny. Tento plán predstavuje kompromis, ktorý by mohol byť prijateľný pre obe strany – pre Rusko aj Ukrajinu. Ako garant takejto dohody by mohla byť aj Čínska ľudová republika. Dôsledná implementácia takejto medzinárodne [...]
Kde si prisiel k "informacii" ze Cina ...
Dakujem pan J.man. za informaciu ...
A čo ? Mravcom je všetko jendno. Tu hrdinský ...
...nuz, ty fakt nerobis dobre meno svojej alma ...
Klidně ty cifry můžeme nafouknout, Transsibiřská... ...
Celá debata | RSS tejto debaty