Napísal Vasiľ Biľak pozývací list vedeniu ZSSR?

Médiami sa už takmer 49 rokov šíri fáma, že Vasiľ Biľak napísal pozývací list vedeniu ZSSR a na základe tohto listu sem v roku 1968 prišli vojská Varšavskej Zmluvy do bývalého ČSSR. Takémuto tvrdeniu môže veriť len idiot. ZSSR ako vtedajšia svetová jadrová veľmoc určite nekonala na základe akéhosi listu napísaného akýmsi politikom z ČSSR. ZSSR ako veľmoc sa rozhodovala na základe vtedajšej doby, doby kde sa chceli narušiť dohody ktoré boli uzatvorené medzi víťaznými mocnosťami druhej svetovej vojny teda USA, Veľká Británia, Francúzsko a ZSSR v Jalte. Tieto dohody jasne hovorili o sfére vplyvu jednotlivých mocností. ZSSR ako víťaz druhej svetovej vojny utrpel veľmi ťažké straty na obyvateľstve a na ekonomike krajiny. V tejto takzv. totálnej vojne, ktorá bola vyhlásená v športovom paláci v Berlíne samotným dr. Goebbelsom sa Nemecko rozhodlo viesť vojnu v takzv. totálnom duchu, čiže nebrali sa do úvahy žiadne materiálne a ľudské straty. Život občana ZSSR nemal v očiach nadradenej rasy žiadnu cenu. ZSSR mal preto absolútne právo v zmysle podpísaných dohôd z Jalty si brániť svoje teritórium vplyvu. V tomto smere Vasiľ Biľak nemohol hrať nejakú úlohu. Vasiľ Biľak určite nemohol vyvolať nejaké vojenské akcie, ktoré by smerovali tým smerom, ktoré sa tu odohrali v roku 1968.

Kto váha, že kde je pravda tak tu je video kde Dr. Goebbels vyhlasuje totálnu vojnu proti východnému boľševickému štátu.

 

Ako sa žije bežnému američanovi v Amerike v súčasnosti.

10.12.2025

Ameriku zachvátila vlna chudoby. Čo bolo niekedy nemysliteľné, je dnes skutočnosťou. Bežní američania majú problémy vôbec vyžiť zo svojích príjmov. Ako je to možné, že najvyspelejšia a ekonomicky najsilnejšia krajina sveta má také problémy ako krajiny rozvojového sveta? Video o tomto probléme:

Rusko je na kolenách a prehrá vojnu s Ukrajinou.

09.12.2025

Niektoré média tvrdia, že stačí ešte počkať nejaký čas a RF sa ekonomicky zrúti a nedokáže bojovať ďalej s Ukrajinou. Ja by som tomu akože rozumel, ale nerozumiem tomu, prečo potom ruský rubeľ má hodnotu 77,5/1 americkému doláru na svetovom trhu. Ako je to možné, že po viac ako 3 rokoch vojny ruský rubeľ nekľakol a má hodnotu ako pred špeciálnou vojenskou [...]

Čínsky DeepSeek vylepšil svoj vlastný jazykový model UI.

08.12.2025

Čínska AI spoločnosť DeepSeek nedávno uviedla do prevádzky nové modely, ktoré majú konkurovať GPT-5 a Gemini. Čínsky hráč v oblasti umelej inteligencie, spoločnosť DeepSeek, predstavila dva nové jazykové modely. Ide o základnú verziu DeepSeek-V3.2 a jej vysokovýkonný variant „Special“. Podľa tvrdení spoločnosti majú modely dosahovať alebo dokonca prekonávať [...]

vojna na Ukrajine, Siversk

Padá ďalšia ukrajinská bašta? Rusi: Dobyli sme Siversk. Ukrajinci: Mesto je stále v našich rukách

11.12.2025 20:22

Ďalšia dôležitá ozbrojená bašta ukrajinských síl, mesto Siversk, je v ruských rukách, tvrdí Moskva. Kyjev to odmieta.

rubeľ, Rusko, Moskva

Štáty EÚ našli cestu, ako siahnuť na ruské aktíva, obídu právo veta a Orbána. Začnú s neobmedzeným zmrazením ruských peňazí

11.12.2025 18:25

Nemecko a ďalšie štáty EÚ sa dohodli, že väčšinovým hlasovaním vytvoria právny základ pre využitie ruských štátnych aktív na podporu Ukrajiny.

budova, parlament, bratislava, politika

Českí opoziční poslanci sa stretli len so slovenskou opozíciou, Raši ich odmietol. Hovorili aj o Benešových dekrétoch

11.12.2025 17:52

Českí poslanci počas stretnutia so slovenskou opozíciou otvorili aj otázku Benešových dekrétov.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,036
Celková čítanosť: 3500183x
Priemerná čítanosť článkov: 3379x

Autor blogu

Archív

Odkazy