Šokujúce fakty o berlínskom letisku Brandenburg, ktoré sa malo otvoriť už v roku 2010.

Nemecké stavebné firmy stavajú nové supermoderné letisko v Berlíne Brandenburg Airport. Toto letisko sa začalo stavať v roku 2006 a malo byť v prevádzke v  roku 2010. Toto letisko malo  byť tretie najväčšie letisko v Nemecku. Letisko by malo obslúžiť ročne 34 mil. cestovateľov. Dnes už máme rok 2017 a stále toto letisko sa neotvorilo. Dôvodom je nekvalita prevedených stavebných prác a korupcia. Doteraz sa do tohto letiska investovalo 6,9 miliard euro. Súčasné nemecké stavebníctvo je katastrofa.

Tu je link na horeuvedené fakty, sú to šokujúce veci.

https://en.wikipedia.org/wiki/Berlin_Brandenburg_Airport

Amerika s Čínou hrá poker.

27.04.2025

V dialógu s bývalým gréckym ministrom financií Yanisom Varoufakisom sa Jeffrey Sachs venuje mylnej americkej predstave o víťazstve v obchodnej vojne s Čínskou ľudovou republikou a zároveň analyzuje otázku, či by sa Taiwan mohol stať „druhou Ukrajinou“. Obe tieto kľúčové témy rozoberá priložené video. Nech sa páči:

Čína získala 70 % svetového trhu v predaji robotov, tvrdí predstaviteľ MIIT

27.04.2025

Čína od roku 2024 vyrobila takmer 100 robotických produktov s umelou inteligenciou (AI), čím si zabezpečila 70 percent svetového trhu, a budúce vyhliadky čínskeho priemyslu robotov s umelou inteligenciou (AI) sú široké, uviedol v sobotu Du Guangda, úradník Ministerstva priemyslu a informačných technológií (MIIT). Čína je jedinou krajinou na svete s kompletným priemyselným [...]

Čína vlastní asi 60 percent patentov na umelú inteligenciu.

24.04.2025

Čína sa v súčasnosti stala najväčším svetovým držiteľom patentov na umelú inteligenciu (UI) a vlastní asi 60 percent globálnych patentov týkajúcich sa umelej inteligencie. Umelá inteligencia je kľúčovou hnacou silou v novej vlne technologickej revolúcie a priemyselnej transformácie a čínsky sektor UI vykazuje silné tempo rozvoja, povedal Shen Changyu, šéf Čínskej [...]

ZSSK

Vlaky novej generácie už aj medzi Bratislavou a Žilinou: prichádza komfort, ticho a menej emisií

15.05.2025 00:00

ZSSK oznámila významný krok k ekologickej mobilite – nákup ďalších štyroch moderných elektrických jednotiek od švajčiarskeho výrobcu Stadler.

blesk. búrka

Po údere blesku v areáli zoo vo Francúzsku zostalo 13 zranených

14.05.2025 23:06

Dvoch dospelých podľa hasičov zasiahol blesk priamo.

Sliač, vojaci, základňa

Armáda v stave pohotovosti: Holandsko tvrdí, že v Európe hrozia sabotáže

14.05.2025 19:00

Krajina vyhlásila nový stav pohotovosti.

Richard Raši, Myroslav Kastran

Bratislava ponúka Kyjevu pomocnú ruku. Raši s ukrajinským veľvyslancom vyzdvihol dôležitosť Ukrajiny ako spoľahlivého partnera

14.05.2025 17:30

Raši ocenil ochotu Ukrajiny viesť mierové rokovania a hľadať diplomatické riešenia.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 954
Celková čítanosť: 3171409x
Priemerná čítanosť článkov: 3324x

Autor blogu

Archív

Odkazy