Viete, že ČĽR postavila najväčší sladkovodný kanál na svete? Tento kanál dopravuje vodu až do hlavného mesta Pekingu z Danjiangkou vodnej nádrže. Tento vodný kanál je dlhý 1470km a dokáže prepraviť 10 mld kubických metrov vody ročne. Ktorá súkromná firma, alebo ktorý štát by takéto niečo vedel prefinancovať?
Prečo by ste mali vyskúšať Linux? Na Slovensku väčšina používateľov počítačov siaha po operačnom systéme Windows alebo macOS. Je to škoda, pretože Linux je moderný, bezpečný a veľmi prispôsobiteľný operačný systém, ktorý má čo ponúknuť aj bežnému používateľovi. Sloboda a súkromie Linux vás nesleduje. Na rozdiel od Windowsu, ktorý zhromažďuje množstvo [...]
Druhý dôchodkový pilier je najväčšou ekonomickou udalosťou novodobého Slovenska. Je to naozaj zisk z rozumu? Aké sú reálne príjmi dôchodcov, ktorý dostávajú dôchodok z 2. piliera v súčasnosti? Oplatí sa druhý dôchodkový pilier pre bežného občana? Vláda SR by mohla na tieto otázky zodpovedať a možno by sme boli nemilo prekvapení. Video:
Je tomu už 60 rokov, čo sa objavil pevný disk IBM 2311 Direct Access Storage Device. V roku 1965 mali hard disky výrazne menšiu kapacitu než dnes – a boli aj fyzicky obrovské. IBM 2311, ktorý bol typickým zástupcom tejto éry, vážil vyše 60 kilogramov a poskytoval kapacitu len 7,25 MB – čo dnes zaberie pár sekúnd Full HD videa. Od milimetrov k nanometrom Pevné disky [...]
Toto patrilo inam! Sorry! ...
Keď naposledy chodil elektrikársky maník po ...
este si zabudol napisat, ze maju najsladsiu vodu ...
presne tak domino, pochopil si o co vlastne ide. ...
Čo hlavne potrebuje Čína k realizácii ďalších... ...
Celá debata | RSS tejto debaty