Prvý medzikontinentálny prenos dát kvantovou linkou.
21. januára 2018 16:31,
Prečítané 3 163x,
stan021,
Čínska Ľudová Republika

Viete, že nedávno sa uskutočnila videokonferencia medzi čínskou akadémiou vied a austrálskou akadémiou vied cez ultrabezpečnú kvantovú linku. Linka bola v prevádzke 75min. Táto konferencia prebehla vďaka Miciusu, špecialnemu čínskemu satelitu, ktorý vlastne takto zabezpečil prenos informácií. Je to vôbec po prvý krát keď sa takto preniesli informácie medzikontinentálne. Týmto vlastne ľudstvo vstúpilo do éry kvantovej komunikácie. Kybernetická bezpečnosť môže byť zaručená len a len kvantovými prenosmi dát. Toto je gigantický skok dopredu v oblasti bezpečnosti prenosu dát.
08.02.2026
Do akej absurdity nás doviedla takzvaná západná ekonomika? Západné média neustále tvrdia, že jediný úspešný systém je liberálny kapitalizmus, ktorý nás však zaviedol do sveta pokrivených zrkadiel. Po celé desaťročia sa napríklad HDP prezentoval ako kľúčový ukazovateľ úspechu a prosperity. Realita je však iná – údaje sa skresľujú a manipulujú z politických [...]
23.01.2026
Venezuela je suverénna krajina a má právo samostatne si vyberať svojich partnerov pre spoluprácu, povedal v piatok hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí Guo Jiakun, keď bol požiadaný o komentár k tvrdeniu amerického predstaviteľa zo štvrtka, že americká vláda umožní Číne nakupovať venezuelskú ropu, ale nie za „podhodnotené“ ceny, za ktoré sa ropa [...]
18.01.2026
Ukrajina nechce prevziať mŕtve telá vojakov, ktorý padli v boji. Ide o viac ako 6 000 padlých ukrajinských vojakov. Ukrajinci dokonca nechcú prevziať svojich zranených a chorých vojakov. Video:
bolo by dobre zverejniť podrobnosti pretože ...
"videokonferencia ... cez ultrabezpečnú ...
Skus upresnit "ultrabezpecnu kvantovu ...
dakujem, vsimol som si to++++++++ ...
+++ pekné, ale oprav si na akadémia vieD ...
Celá debata | RSS tejto debaty