Viete, že ČĽR minulý rok nainštalovala 52, 8 GW solárnych panelov?
27. januára 2018 20:29,
Prečítané 2 532x,
stan021,
Čínska Ľudová Republika
Minulý rok sa v ČĽR nainštalovalo 52,8 GW solárnych panelov. Je to viac ako majú celé USA inštalovaných solárnych panelov dohromady. Za jeden jediný rok sa tak inštalovaný výkon solárnych panelov dostal na úroveň 130,25 GW. USA mali na konci roku 2016 nainštalovaných 40,3 GW solárnych panelov. Subtropické Španielsko len necelých 6GW. Sú to zaújmavé údaje, teda kde sa najviac využívajú solárne panely.
08.02.2026
Do akej absurdity nás doviedla takzvaná západná ekonomika? Západné média neustále tvrdia, že jediný úspešný systém je liberálny kapitalizmus, ktorý nás však zaviedol do sveta pokrivených zrkadiel. Po celé desaťročia sa napríklad HDP prezentoval ako kľúčový ukazovateľ úspechu a prosperity. Realita je však iná – údaje sa skresľujú a manipulujú z politických [...]
23.01.2026
Venezuela je suverénna krajina a má právo samostatne si vyberať svojich partnerov pre spoluprácu, povedal v piatok hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí Guo Jiakun, keď bol požiadaný o komentár k tvrdeniu amerického predstaviteľa zo štvrtka, že americká vláda umožní Číne nakupovať venezuelskú ropu, ale nie za „podhodnotené“ ceny, za ktoré sa ropa [...]
18.01.2026
Ukrajina nechce prevziať mŕtve telá vojakov, ktorý padli v boji. Ide o viac ako 6 000 padlých ukrajinských vojakov. Ukrajinci dokonca nechcú prevziať svojich zranených a chorých vojakov. Video:
clanok je nejaky odstrihnuty, pise o instalovani ...
A čo rýchlosť číbskych rakiet vo vesmíre, ...
Celá debata | RSS tejto debaty