Viete, že v ČĽR spustili do prevádzky prvú 5G mobilnú základňu?
27. februára 2018 19:15,
Prečítané 2 384x,
stan021,
Čínska Ľudová Republika

Minulý štvrtok spustili do prevádzky prvú 5G základňu v provincii Hubei. Testy tejto siete ukázali, že je možný dátový prenos 13GB/s. To si dnes mnohí z nás ani nevedia predstaviť. V celej tejto provincii bude postupne spustená 5G sieť. Podľa môjho názoru si to ešte dnes nevieme ani predstaviť čo to urobí s technickým pokrokom. Univerzálna umelá inteligencia sa bude môcť presadiť v zariadeniach používajúce takúto superrýchlu mobilnú sieť. Čaká nás v dohľadnom čase skutočná technická revolúcia, revolúcia ktorá úplne zmení súčasnú ekonomiku, sociálny systém a politiku.
14.12.2025
AI v matematických súťažiach: DeepSeek vs ChatGPT V posledných rokoch sme svedkami toho, ako umelá inteligencia dokáže riešiť zložité matematické problémy, ktoré boli kedysi výlučne doménou ľudí. Medzi najdiskutovanejšie modely v tejto oblasti patria DeepSeek-Math-V2 a ChatGPT-4, ktoré boli testované na viacerých prestížnych matematických súťažiach a benchmarkoch. [...]
10.12.2025
Ameriku zachvátila vlna chudoby. Čo bolo niekedy nemysliteľné, je dnes skutočnosťou. Bežní američania majú problémy vôbec vyžiť zo svojích príjmov. Ako je to možné, že najvyspelejšia a ekonomicky najsilnejšia krajina sveta má také problémy ako krajiny rozvojového sveta? Video o tomto probléme:
09.12.2025
Niektoré média tvrdia, že stačí ešte počkať nejaký čas a RF sa ekonomicky zrúti a nedokáže bojovať ďalej s Ukrajinou. Ja by som tomu akože rozumel, ale nerozumiem tomu, prečo potom ruský rubeľ má hodnotu 77,5/1 americkému doláru na svetovom trhu. Ako je to možné, že po viac ako 3 rokoch vojny ruský rubeľ nekľakol a má hodnotu ako pred špeciálnou vojenskou [...]
Celá debata | RSS tejto debaty