Založ si blog

p. Merkelová – EÚ chce dať príučku Putinovi. Zlomí Nemecko – EÚ Rusko?

Ako vieme, tak nemecká kancelárka p. Merkelová  nedávno oficiálne predĺžila ekonomické sankcie na Ruskú Federáciu. Ekonomické sankcie uvalila na RF akože celá EÚ.  p. Merkelová si myslí, že Nemecko teda ako EÚ je pupkom sveta a Rusko na základe týchto ekonomických sankcií padne na kolená. Zaújmavé myslenie pomýlených politikov. RF je štátom bohatým na prírodné zdroje a hlavne na ropu a plyn. RF si sama môže zvoliť kde bude vyvážať ropu a plyn. Ak sankcie budú trvať, tak sa môže stať, že celá ruská ekonomika prejde na tovarovú výmenu s Čínskou Ľudovou rep. a inými modernými ázijskými krajinami ako je napr. Japonsko. EÚ vo svetovom ekonomickom meradle je dnes ľahko nahraditeľná a tak to už nie sú tie staré dobré časy, keď západ mohol diktovať svoje podmienky. Svet sa za posledných 20 rokov výrazne zmenil. EÚ je spoločenstvom chudobnejších štátov, ktoré sa skryli za ekonomický štít Nemecka. Nemecko je politickým vodcom EÚ. EÚ sama bojuje o ekonomické prežitie, keďže také krajiny ako Taliansko, Francúzko a Španielsko majú čoraz väčšie problémy s refinancovaním svojích štátnych dlhov.

Späť k téme. Rusko nikdy ekonomicky neporazíme. Nikdy je dlhá doba. Lepšie by bolo keby sa hľadali nové formy spolupráce medzi Nemeckom – EÚ a RF. RF je pre Nemecko – EÚ veľmi dôležitá. Nemecko predsa stavia druhú plynovú rúru aj napriek protestom celej východnej Európy. Nemci si uvedomujú, že v budúcnosti sa môže stať čokoľvek a tak sa pripravujú na všetky možné varianty budúcnosti Európy. Aj tu je vidieť schizofréniu p. Merkelovej a celej európskej politiky.

Čína je po koronakríze. I. štvrťrok 2021 je veľmi úspešný.

13.04.2021

Prvý štvrťrok roku 2021 je pre Čínsku Ľudovú rep. mimoriadne úspešný v obchodnej oblasti. Export a import tovaru a služieb dosiahol nárast 29,2 percenta oproti minulému roku a dosiahol objem 8 470 miliard juanov. Export potvrdil čoraz väčší záujem o čínsky tovar vo svete, keďže narástol o rekordných 38,7 percenta. Obchodný prebytok je vo výške 759,29 miliardy juanov. [...]

Viete, že v kryptomenách je už viac ako 2000 miliard dolárov?

12.04.2021

Mnoho ekonomických periodík v poslednom čase uviedlo správu, že v kryptomenách je zainvestovaných viac ako 2000 miliard dolárov. Kedy vlastne prestane toto šialené tlačenie peňazí a čo to v budúcnosti prinesie? Lebo čoho je veľmi veľa tak to je potom aj veľmi lacné. Ako napr. zrniečka piesku, je ich veľa a tak sú veľmi lacné. Kam to vlastne ten súčasný kapitalizmus [...]

Ako som prekonal Covid-19.

05.04.2021

Som jeden z tých čo prekonali Covid-19. Mal som mierny priebeh choroby. Vlastne to ani nie je choroba, ale zlyhanie imunitného systému organizmu. Správne fungujúci imunitný systém u zdravého človeka by si mal poradiť s vírusovou infekciou. Bral som vitamínové prípravky C + D + B komplex. Počas infekcie mi nechutilo jesť, a problémy s trávením. Bežný človek by takúto [...]

žena, rúško, ochrana

Otvárajú sa ďalšie obchody, rúška už nemusia byť všade

19.04.2021 06:00, aktualizované: 07:25

Slovensko zmierňuje reštriktívne opatrenia proti šíreniu koronavírusu. Otvárajú sa ďalšie obchody, za istých podmienok možno ísť von bez rúška.

Johnson & Johnson

ONLINE: V USA zaočkovali už polovicu dospelých

19.04.2021 06:00, aktualizované: 07:00

V USA na 100 obyvateľov použili 61,6 dávky vakcíny, na Slovensku 23,57, v EÚ 24,9, v Maďarsku 48,02.

ČR Rusko ambasáda zamestnanci vyhostenie

Ľudia, čo útočili v Česku, sú hrdlorezi, tvrdí expert na tajné služby

19.04.2021 06:00

Jednotka ruskej vojenskej rozviedky GRU, ktorá sa v roku 2014 mala podieľať na sabotáži v muničnom sklade v českých Vrběticiach, stále existuje a funguje dobre.

navaľnyj

EÚ vyzvala na okamžité prepustenie Navaľného. USA hrozia následkami, ak zomrie

18.04.2021 22:00

Zdravotný stav Alexeja Navaľného sa rýchlo zhoršuje. Vo väzení v ruskej kolónii už viac ako dva týždne drží protestnú hladovku.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 510
Celková čítanosť: 1440383x
Priemerná čítanosť článkov: 2824x

Autor blogu

Odkazy