Založ si blog

Je demokracia kulisou pre oligarchistický finančný systém? V čom to vlastne žijeme?

Dnešná demokracia je kulisou pre finančný systém. Súčasný finančný systém je ovládaný bankérmi, ktorí sa nezodpovedajú nikomu a ničomu. Tvorba peňazí je výlučnou záležitosťou systému, ktorý nikto nikdy nevolil a ani nikto zo súčasných politikov neovláda, systém ovládajú finančníci-bankéri o ktorých nič nevieme. Demokracia je slovo, ktorého význam sa nedá presne určiť. Je to ako slovo „dobrota“. Dobrota pre vraha je zabiť, pre zlodeja je kradnúť, pre kupliara je prevádzkovať nevestinec a tak by sme mohli pokračovať ďalej. Niektorí môžu oponovať, veď to sú univerzálne výrazy, hodnoty a pod. Ľudia sa medzi sebou dorozumievajú rečou, alebo posunkami. Základom reči je slovo, slovo môže mať viacero významov, niektoré môžu byť nejasné, čiže jeden človek si predstavuje pod daným slovom niečo iné ako iný.

Základom našej spoločnosti je slovo „demokracia“. Slovo demokracia je veľmi široký pojem. Opäť každý človek si môže pod týmto slovom predstavovať niečo iné. Niekedy sme sa učili, že demokracia sa delí na buržoáznu a socialistickú. Buržoázna demokracia je vlastne kulisa pre dnešný finančný systém, ktorý je ovládaný súkromným kapitálom, ktorý sa nemusí nikomu a ničomu zodpovedať. Socialistická demokracia je systém, kde rozhoduje vôľa ľudu ako sa nastaví finančný systém. Z tohto vyplýva, že socialistická demokracia je o stupienok vyššie ako buržoázna. Je to pravda, vidieť to v praxi na vývoji Čínskej Ľudovej rep. Ak porovnáme vývoj rovnocenných spoločností ako Čínska Ľudová rep a India tak ten rozdiel je veľký.

Súčasná „demokracia“ je dokonalou kulisou pre dnešný finančný systém. Politici pri moci sú výbornou kulisou, keďže tento systém neovládajú a mnohí z nich ani mu nerozumejú, keďže do vysokej politiky sa môžu dostať a aj dostávajú kulifajovia. Aj existencia oligarchistických politických strán je toho dôkazom. Každá politická strana v tomto systéme pracuje hlavne pre seba. Dnešné politické strany mi skôr pripomínajú organizovaný zločin. Čím viac politických strán v štáte pôsobí, tým táto kulisa je dokonalejšia a lepšie zakrýva horeopísanú skutočnosť.

Rekapitulácia: Dnešná buržoázna demokracia je výbornou kulisou pre finančný oligarchistický systém.

Čínske hospodárstvo narástlo o 18, 3% v prvom štvrťroku 2021.

19.04.2021

Čínska Ľudová rep. zaznamenala v 1. štvrťroku ekonomický rast na úrovni 18,3% oproti minulému roku. HDP za prvý štvrťrok dosiahlo 24,9 biliona juanov. Tento rok sa dá očakávať v ČĽR rekordný ekonomický rast. Tabuľka dole to presnejšie popisuje.

Čína je po koronakríze. I. štvrťrok 2021 je veľmi úspešný.

13.04.2021

Prvý štvrťrok roku 2021 je pre Čínsku Ľudovú rep. mimoriadne úspešný v obchodnej oblasti. Export a import tovaru a služieb dosiahol nárast 29,2 percenta oproti minulému roku a dosiahol objem 8 470 miliard juanov. Export potvrdil čoraz väčší záujem o čínsky tovar vo svete, keďže narástol o rekordných 38,7 percenta. Obchodný prebytok je vo výške 759,29 miliardy juanov. [...]

Viete, že v kryptomenách je už viac ako 2000 miliard dolárov?

12.04.2021

Mnoho ekonomických periodík v poslednom čase uviedlo správu, že v kryptomenách je zainvestovaných viac ako 2000 miliard dolárov. Kedy vlastne prestane toto šialené tlačenie peňazí a čo to v budúcnosti prinesie? Lebo čoho je veľmi veľa tak to je potom aj veľmi lacné. Ako napr. zrniečka piesku, je ich veľa a tak sú veľmi lacné. Kam to vlastne ten súčasný kapitalizmus [...]

Vladimir Putin

Mierové rozhovory v konfliktnej oblasti? Zelenskyj navrhol Putinovi stretnutie v Donbase

20.04.2021 22:33

Ukrajinský prezident tiež poznamenal, že v konflikte medzi ukrajinskými vládnymi silami a proruskými separatistami "ide o milióny životov".

Armin Laschet

Strach zo zelenej kancelárky zomkol čiernych sokov

20.04.2021 21:47

Annalena Baerbocková alebo Armin Laschet? Jeden z nich s najväčšou pravdepodobnosťou po septembrových parlamentných voľbách v Nemecku nahradí dosluhujúcu kancelárku Angelu Merkelovú.

Peter Kmec, Ide o pravdu

Kmec (Hlas) v Ide o pravdu: Heger je len neinformovaný hovorca Matoviča

20.04.2021 20:30

Ruskí agenti mali byť za výbuchom českého muničného skladu v roku 2014. „SIS aj vojenské spravodajstvo musia informovať poslancov,“ povedal v relácii Ide o pravdu poslanec Peter Kmec.

Ukrajina / Doneck /

EÚ vo februári zaznamenala výrazný nárast žiadostí o azyl od Ukrajincov

20.04.2021 19:57

Nové údaje zaradili Ukrajinu do skupiny desiatich krajín s najvyšším počtom žiadostí o azyl v krajinách.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 511
Celková čítanosť: 1442175x
Priemerná čítanosť článkov: 2822x

Autor blogu

Odkazy