Včera som písal blog o prvej lodi – tankeru Boris Sokolov na kvapalný plyn, ktorý bude prevážať plyn z Yamalskej oblasti Sibíru do sveta celoročne. Tak tu je video ako taký tanker, ľadoborec vyzerá. Určite zaújmavá vec, nie?
Včera som písal blog o prvej lodi – tankeru Boris Sokolov na kvapalný plyn, ktorý bude prevážať plyn z Yamalskej oblasti Sibíru do sveta celoročne. Tak tu je video ako taký tanker, ľadoborec vyzerá. Určite zaújmavá vec, nie?
Ľudstvo je od svojho počiatku poháňané zvedavosťou. Ľudia skúmajú svet okolo seba, kladú si otázky o vesmíre a snažia sa pochopiť jeho pôvod aj zákonitosti. Kozmonautika ako moderný vedný odbor nám umožňuje nahliadnuť za hranice našej planéty – skúmať Mesiac, planéty Slnečnej sústavy a hľadať odpovede na otázky o vzniku života. Jednou z fascinujúcich hypotéz [...]
Od roku 2000 sa hrubý domáci produkt (HDP) na obyvateľa v krajinách G7 (USA, Nemecko, Japonsko, Veľká Británia, Francúzsko, Kanada, Taliansko) zvýšil o takmer 17 500 USD na osobu. Napriek tomu sa reálna kúpna sila obyvateľov G7 – teda životná úroveň zohľadňujúca infláciu a rast cien – znížila na 73 % oproti roku 2000. Tento paradox ukazuje, že rýchly rast cien [...]
Šiesty a záverečný diel série: Ako vznikol dnešný digitálny svet Posledných šesť rokov bolo pre Linux možno najdôležitejším obdobím od jeho vzniku v roku 1991. Systém, ktorý začínal ako hobby projekt fínskeho študenta, sa stal absolútnym pánom serverov, cloudu a superpočítačov. Na desktope zaznamenal historicky najvyšší podiel používateľov. Na hernej platforme [...]
Odkedy Starmer oznámil, že Spojené kráľovstvo bude zadržiavať tankery tieňovej flotily, nezastavili ani jedno takéto plavidlo.
Generál už skôr varoval pred rizikom konfliktu s Moskvou v horizonte troch až štyroch rokov.
Zlacnenie vlakov v dobe drahšieho paliva znelo ako dobrá správa, no samosprávy reagovali ostro.
Vysvetlenie správ o pravidelnom informovaní Ruska o rokovaniach EÚ požadovala od maďarskej vlády Európska komisia.
Celá debata | RSS tejto debaty