Viete, že eurozóna už nie je ekonomicky najsilnejšie zoskupenie štátov?

Dnes sa píše rok 2019 a väčšina slovákov si myslí, že eurozóna je stále najväčšiou ekonomikou sveta. V minulosti to mohla byť pravda. Mnohí aktívni komentátori, ktorí komentujú články tu na Pravde si to stále myslia, alebo je možné, že aj úmyselne zavádzajú verejnosť svojími ničím nepodloženými komentármi. Úlohou novinára a aj komentárov pod článkami je hlavne poskytovať pravdivé informácie verejnosti a verejnosť si už urobí obraz o zverejnených veciach. Späť k téme.
Eurozóna oslávila 20 rokov svojej existencie a či je to stále ekonomicky úspešné spoločenstvo, no tak to je na veľmi dlhú debatu.
Dnešná Čínska Ľudová rep. už má vyššie HDP ako celá eurozóna. HDP je ten najhorší ukazovateľ sily ekonomiky, číslo, ktoré nič nehovorí o štátnych dlhoch a pod. Ale i tak aj v tomto ukazovateli /HDP/ nás už minulý rok predbehla Čínska Ľudová rep. Kto chce vidieť dôkaz, tak nech sa páčí tu je:

https://www.bloomberg.com/news/videos/2018-03-07/china-s-gdp-to-top-euro-zone-in-2018-video

Je premiér Robert Fico aj CEO Slovenskej vlády?

04.09.2025

Opozícia na Slovensku často kritizuje premiéra, že sa neriadi jej predstavami a vedie politiku podľa vlastného smerovania. Táto kritika však prehliada úplný základ nášho demokratického zriadenia. Voľby prebehli slobodne a demokraticky, a práve ich výsledkom je vláda v čele s legitímne zvoleným premiérom. Úloha premiéra sa dá celkom dobre prirovnať k pozícii Chief [...]

Huawei začal nedávno vyrábať nový mikroprocesor do svojích telefónov.

03.09.2025

Huawei, čínsky technologický obor, opäť rozvíril vody svetového polovodičového priemyslu. Jeho najnovší flagship procesor, Kirin 9030, nie je len o 20 % výkonnejší ako jeho predchodca. Je to silný symbol čínskej snahy o technologickú suverenitu a dôkaz, že sankcie Západu možno spomalili, no nezastavili jej ambície. Ako sa vyvíjala rada Kirin? Pozrime sa na kľúčové [...]

Veľmi rýchly rast výroby el. energie v súčasnej Číne.

30.08.2025

Viete, že Čínska ľudová rep. vyrobí viac el. energie než celý takzv. „vyspelý západ“? Ako je to možné? Video vysvetľuje dôvod tohto rastu.

Národná garda, Washington

Washington D.C. opäť zažaloval Trumpovu vládu za nasadenie Národnej gardy

04.09.2025 21:09

Ide už o druhú žalobu na republikána Trumpa podanú predstaviteľmi Washingtonu ovládaného demokratmi.

afganistan zemetrasenie vrtuľník

Afganistan zasiahlo tretie silné zemetrasenie, tentokrát s magnitúdou 6,2

04.09.2025 20:54

Predchádzajúce otrasy si tento týždeň vyžiadali viac ako 2200 životov a vyše 3600 ľudom spôsobili zranenia.

North Korea Russia

Po stretnutí Kim - Putin nastúpil špeciálny tím. Zlikvidoval všetky zneužiteľné fyzické stopy severokórejského vodcu

04.09.2025 20:10

Tajnostkársky severokórejský režim prísne stráži akékoľvek informácie týkajúce sa zdravia Kim Čong-una.

Palestinians / Gaza /

Počet obetí útokov v Gaze vzrástol na 53, Riberaová hovorí o genocíde

04.09.2025 19:16

Je prvou členkou európskej exekutívy, ktorá sa tak vyjadrila.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 996
Celková čítanosť: 3333499x
Priemerná čítanosť článkov: 3347x

Autor blogu

Archív

Odkazy