Amerika je v boji proti komunizmu. Kapitulácia Čínskej Ľudovej rep. je nereálna.

Americký prezident Trump sa rozhodol všetkými možnými prostriedkami bojovať proti komunizmu. Zaviedol clá na všetko čo je z Číny a začal hrať s veľmi nebezpečnou politickou kartou a to Hong Kongom. V ekonomickej rovine je tento boj pre ameriku zbytočný, keďže mohutná a vyspelá ekonomika Čínskej Ľudovej rep. si s USA pomerne ľahko poradí. No čo bude s Hong Kongom to sa ešte uvidí. Západ urobí všetko pre to, aby narušil čínsku hegemóniu 21. storočia. Komunizmus treba vymazať z mapy, tak ako sa o to vždy imperiálne kruhy západu snažili. Západ porazil ZSSR, najväčší štát vtedajšieho sveta. Ekonomika ZSSR bola v porovnaní s dnešnou ekonomickou silou Číny len nepatrná, zanedbateľná. Jediná sila sovietov bola v tých časoch v jadrových zbraniach ktorých mali nadostač. To ale bohužiaľ na USA nestačilo a tak dnešná Čína si z toho zobrala veľké poučenie.

Dnešný antikomunizmus vsadil na petrodolár, ktorý považuje za svoju najlepšiu zbraň. Ale Čínska Ľudová rep. pripravuje smrteľnú zbraň a to svoju digitálnu menu ktorá by mala nahradiť dnešný čínsky juan na posilnenie vo sfére finančných operácií kde sa už ukáže skutočná sila ekonomiky dnešnej komunistickej Číny. Bohužiaľ v tomto smere je dnešná Čína stále ešte veľmi slabá v porovnaní s USA. Je veľmi nepravdepodobné, že Čínska Ľudová rep. podpíše nejakú zmluvu o obchode s USA, keďže si je vedomá svojej reálnej ekonomickej sily, ktorá odolá akýmkoľvek tlakom zo strany takzv. demokratického západu.

Rakúsko kupuje čínske vlaky.

01.12.2025

Rakúske železnice nakupujú čínske vlaky. Kúpili 4 súpravy, ktoré budú jazdiť medzi Viedňou a Mníchovom. Vlaky sú o 10 percent energeticky efektívnejšie než európske a tak prevádzkovateľovi ušetria náklady na prevádzku. Video:

Ruská Federácia si ekonomicky vedie veľmi dobre.

23.11.2025

V súčasnosti si RF ekonomicky vedie veľmi dobre. Ekonomika sa zastabilizovala a má ekonomický rast. Najpresnejším a najdôležitejším ukazovateľom ekonomickej sily je národná mena. Ruský rubeľ si v tejto oblasti vedie veľmi dobre a v súčasnosti je to silná a stabilná mena. RF je stále vo vojne s Ukrajinou ale i tak je nulový predpoklad, že sankcie voči RF budú mať [...]

Konečne Amerika prišla s dobrým návrhom na ukončenie vojny.

21.11.2025

Donald Trump dospel k názoru, že ďalšie vojenské a politické podporovanie Ukrajiny nemá perspektívu, a preto nedávno predniesol návrh na ukončenie vojny. Tento plán predstavuje kompromis, ktorý by mohol byť prijateľný pre obe strany – pre Rusko aj Ukrajinu. Ako garant takejto dohody by mohla byť aj Čínska ľudová republika. Dôsledná implementácia takejto medzinárodne [...]

SR Bratislava SNP80 Most SNP BAX

Z mosta SNP skočila do Dunaja osoba. Museli ju resuscitovať

03.12.2025 14:00

Hasičov privolali k incidentu krátko po 5.30 h.

Michal Šimečka

Hnutie Slovensko predložilo nový dôkaz v kauze lustrovania Šimečkovej matky

03.12.2025 13:51

Premiér Robert Fico podľa hnutia zneužil Kriminálny úrad finančnej správy na to, aby získal dokumenty o matke lídra opozície.

policie česko ČR

Polícia evakuuje základnú školu v Uherskom Brode, hrozí tam výbuch nebezpečnej látky

03.12.2025 13:47

Polícia z budovy evakuuje 450 osôb. Na miesto bol privolaný pyrotechnik.

SR NRSR Raši PSP ČR Okamura Rakúsko Rosenkranz prijatie BAX

Raši: Krajiny Slavkovského formátu chcú byť pri tvorbe pravidiel na úrovni EÚ

03.12.2025 13:33

V Bratislave sa stretli predsedovia parlamentov Slavkovského formátu.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,030
Celková čítanosť: 3478132x
Priemerná čítanosť článkov: 3377x

Autor blogu

Archív

Odkazy