Založ si blog

Ako úspešne bojovať proti koronavírusom?

My ľudia 21. storočia sme zistili, že príroda okolo nás je oveľa silnejšia ako naše vedomosti o nej samotnej. Vírusy sú len „nejaká ribonukleonová kyselina /RNA, alebo DNA/“ ktorá tu prežíva od stvorenia nášho sveta. Pán boh stvoril naprv nejaké veľmi primitívne formy života ako sú trebárs vírusy, potom baktérie a potom neskôr sa život evolúciou vyvíjal až k homo sapiens. Čiže inými slovami boh vytvoril najprv najjednoduchšie formy života, ktoré prežívajú až dodnes. Veď táto planéta patrí skôr mikróbom ako vyšším formám života. Koronavírusy sú teda akoby pozostatkami stvorenia sveta. Veď napr. vtáčia chrípka zabila v minulom storočí miliony ľudí. Vírus vtáčiej chrípky žil v telách vtákov predsa miliony rokov, nevznikol náhodou v roku 1918. To isté platí aj pre koronu. Koronavírusy tu sú určite dlhšie ako my homo sapiens. Teda inými slovami, vírusy sú tu od začiatku sveta a preto sú tu, lebo sú nesmierne životaschopné. Menia si, alebo optimalizujú svoj genetický kód – reťazec RNA/DNA. Čiže život vírusu je naprogramovaný a v priebehu času sa dokáže akoby preprogramovať- modifikovať. Podľa mňa vírusy sa nedajú „zničiť“, alebo nejako liečiť. Veď na obyčajnú chrípku nemáme lieky, máme len také akoby pomôcky na liečenie. Síce existujú vakcíny proti chrípke, ale to je účinné len na určité druhy vírusov. Podľa mňa teda boj s vírusom korona je možný len a len posilňovaním imunity, obmedzením sociálneho kontaktu s chorými, hygiena a takto ten vírus dostaneme akože pod prijateľnú kontrolu. Určite ho nevyhubíme. Boj s koronou bude nekonečný a záleží len na nás ako sa tomu prispôsobíme. Svetové veľmoci by namiesto zbrojenia mali venovať peniaze aj na boj proti infekčným chorobám ktoré kvária a do skončenia sveta budú kváriť ľudstvo. Tento blog berte len ako pohľad laika na boj s infekčnými chorobami.

Čínske hospodárstvo narástlo o 18, 3% v prvom štvrťroku 2021.

19.04.2021

Čínska Ľudová rep. zaznamenala v 1. štvrťroku ekonomický rast na úrovni 18,3% oproti minulému roku. HDP za prvý štvrťrok dosiahlo 24,9 biliona juanov. Tento rok sa dá očakávať v ČĽR rekordný ekonomický rast. Tabuľka dole to presnejšie popisuje.

Čína je po koronakríze. I. štvrťrok 2021 je veľmi úspešný.

13.04.2021

Prvý štvrťrok roku 2021 je pre Čínsku Ľudovú rep. mimoriadne úspešný v obchodnej oblasti. Export a import tovaru a služieb dosiahol nárast 29,2 percenta oproti minulému roku a dosiahol objem 8 470 miliard juanov. Export potvrdil čoraz väčší záujem o čínsky tovar vo svete, keďže narástol o rekordných 38,7 percenta. Obchodný prebytok je vo výške 759,29 miliardy juanov. [...]

Viete, že v kryptomenách je už viac ako 2000 miliard dolárov?

12.04.2021

Mnoho ekonomických periodík v poslednom čase uviedlo správu, že v kryptomenách je zainvestovaných viac ako 2000 miliard dolárov. Kedy vlastne prestane toto šialené tlačenie peňazí a čo to v budúcnosti prinesie? Lebo čoho je veľmi veľa tak to je potom aj veľmi lacné. Ako napr. zrniečka piesku, je ich veľa a tak sú veľmi lacné. Kam to vlastne ten súčasný kapitalizmus [...]

Vladimir Putin

Mierové rozhovory v konfliktnej oblasti? Zelenskyj navrhol Putinovi stretnutie v Donbase

20.04.2021 22:33

Ukrajinský prezident Zelenskyj tiež poznamenal, že v konflikte medzi ukrajinskými vládnymi silami a proruskými separatistami, ktorý trvá už od roku 2014, "ide o milióny životov".

Armin Laschet

Strach zo zelenej kancelárky zomkol čiernych sokov

20.04.2021 21:47

Annalena Baerbocková alebo Armin Laschet? Jeden z nich s najväčšou pravdepodobnosťou po septembrových parlamentných voľbách v Nemecku nahradí dosluhujúcu kancelárku Angelu Merkelovú.

Peter Kmec, Ide o pravdu

Kmec (Hlas) v Ide o pravdu: Heger je len neinformovaný hovorca Matoviča

20.04.2021 20:30

Ruskí agenti mali byť za výbuchom českého muničného skladu v roku 2014. „SIS aj vojenské spravodajstvo musia informovať poslancov,“ povedal v relácii Ide o pravdu poslanec Peter Kmec.

Ukrajina / Doneck /

EÚ vo februári zaznamenala výrazný nárast žiadostí o azyl od Ukrajincov

20.04.2021 19:57

Nové údaje zaradili Ukrajinu do skupiny desiatich krajín s najvyšším počtom žiadostí o azyl v krajinách.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 511
Celková čítanosť: 1442169x
Priemerná čítanosť článkov: 2822x

Autor blogu

Odkazy