20. januára 2021 21:53,
Prečítané 3 962x,
stan021,
Nezaradené
Viete, že najdlhšie metro sveta je v Pekingu a v Šanghaji? Ku koncu roka 2020 dosiahla dĺžka metra v Pekingu 697km. New York má dĺžku metra 399km, ako pre porovnanie. Metro v Pekingu sa rýchlejšie zväčšuje ako diaľničná sieť na území Slovenskej rep. Peking je asi 4 x väčší ako SR, ale stavba metra sa nedá porovnať so stavbou diaľnice. Ide o oveľa nákladnejší a komplikovanejší stavebný úkon. Ako rýchlo sa stavia metro v Pekingu, tak tu je o tom zaújmavé video.
Vedeli ste, že americká spoločnosť Nvidia je v súčasnosti najhodnotnejšou firmou na svete? Jej trhová kapitalizácia prekročila hranicu 4,35 bilióna amerických dolárov. Pre lepšiu predstavu – takúto hodnotu nevytvárajú celé priemyselné odvetvia, ale jediná technologická firma. Nvidia sa preslávila výrobou GPU – grafických procesorových jednotiek, ktoré slúžia nielen [...]
Prečo všetky superpočítače sveta používajú Linux? Keď sa povie „superpočítač“, väčšina ľudí si predstaví obrovské servery zapojené do masívnej siete, ktoré počítajú veci, na ktoré bežný počítač nestačí – predpovedanie počasia, simulácie jadrových reakcií či výpočty vesmírnych misií. Ale jedna vec je spoločná pre všetky najvýkonnejšie [...]
Stepan Bandera patrí k najkontroverznejším postavám dejín. Pre časť ukrajincov je symbolom boja za nezávislosť, pre iných je mužom, ktorý spolupracoval s nacistami a jeho vojaci sa dopúšťali krutých masakrov. Video vysvetľuje ako to vlastne celé je s týmto ukrajinským politikom. Video:
.. zjavne akože nechápeš text ! ... ...
najdlhšie metro sveta je v Pekingu a v Šanghaji?... ...
++++++++++++ 1+++++++++ ...
Celá debata | RSS tejto debaty