Porovnajme ekonomiku Číny s Nemeckou ekonomikou v r. 2020.

Podľa ekonomických expertov v Nemeckej rep. bol výkon nemeckej ekonomiky – povestné HDP vo výške 3329 miliard eur za celý rok 2020. Ekonomika Čínskej Ľudovej rep. dosiahla za 4. štvrťrok HDP 29 600 miliard juanov. Ak to prepočítame na eura tak je to viac ako 3700 miliard euro. To čo vyprodukovala Čínska Ľudová rep. za posledný štvrťrok je viac ako celá nemecká ekonomika za celý rok 2020. Čínska Ľudová rep. sa stáva svetovou ekonomickou veľmocou. Komunistická strana Číny dokázala nemožné. Veď ešte pred 12 rokmi HDP ČĽR bolo na úrovni Nemeckej rep. HDP je ukazovateľ pre nahlúplych, keďže HDP neodzrkadľuje skutočnú výkonnosť ekonomík, lebo značná časť HDP v kapitalistických štátoch je tvorená „finančnými službami“. No i tak dnešná komunistická Čína sa postupne stáva ekonomickou superveľmocou č. 1. Ľudia, myslite na to, berte to do úvahy, svet sa rýchlo mení.

Zdroj : National Bureau of Statistics of China, countryeconomy.com/gdp/germany

Rakúsko kupuje čínske vlaky.

01.12.2025

Rakúske železnice nakupujú čínske vlaky. Kúpili 4 súpravy, ktoré budú jazdiť medzi Viedňou a Mníchovom. Vlaky sú o 10 percent energeticky efektívnejšie než európske a tak prevádzkovateľovi ušetria náklady na prevádzku. Video:

Ruská Federácia si ekonomicky vedie veľmi dobre.

23.11.2025

V súčasnosti si RF ekonomicky vedie veľmi dobre. Ekonomika sa zastabilizovala a má ekonomický rast. Najpresnejším a najdôležitejším ukazovateľom ekonomickej sily je národná mena. Ruský rubeľ si v tejto oblasti vedie veľmi dobre a v súčasnosti je to silná a stabilná mena. RF je stále vo vojne s Ukrajinou ale i tak je nulový predpoklad, že sankcie voči RF budú mať [...]

Konečne Amerika prišla s dobrým návrhom na ukončenie vojny.

21.11.2025

Donald Trump dospel k názoru, že ďalšie vojenské a politické podporovanie Ukrajiny nemá perspektívu, a preto nedávno predniesol návrh na ukončenie vojny. Tento plán predstavuje kompromis, ktorý by mohol byť prijateľný pre obe strany – pre Rusko aj Ukrajinu. Ako garant takejto dohody by mohla byť aj Čínska ľudová republika. Dôsledná implementácia takejto medzinárodne [...]

Trump Zelenskyj

Bolo to dobré stretnutie, hodnotí Witkoffa u Putina Trump. Čo bude ďalej? Neviem. Na tango sú potrební dvaja

03.12.2025 23:53

Witkoff a Trumpov zať Jared Kushner mali zo schôdzky v Kremli dojem, že Rusi veľmi stoja o dohodu o ukončení vojny, dodal Trump.

matthew-perry

Prvý verdikt v prípade smrti Matthewa Perryho: Lekár dostal 2,5 roka

03.12.2025 23:25

Tento zdravotník je prvým odsúdeným v prípade, v ktorom figuruje celkom päť obžalovaných.

Russia Ukraine War Myrnohrad

„Mesto sa snažia vymazať z povrchu zemského.“ Nové zábery z dronu ukazujú zničený Myrnohrad, na ktorý útočia Rusi

03.12.2025 22:40

V meste nie je prakticky vidieť jedinú ulicu, ktorá by zostala nedotknutá bojmi.

Henry Cuellar

Trump udelil milosť kongresmanovi obvinenému z korupcie a sprisahania

03.12.2025 22:03

AP zdôrazňuje, že šéf Bieleho domu neposkytol žiadne dôkazy podporujúce jeho tvrdenia.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,030
Celková čítanosť: 3478601x
Priemerná čítanosť článkov: 3377x

Autor blogu

Archív

Odkazy