Založ si blog

Kolaps americkej zahraničnej politiky – Afganistan

Po dvadsaťročnej vojne proti teroristom z Talibanu sa americká armáda sťahuje, uteká preč z tejto moslimskej krajiny. Americkí politici nepochopili za celých 20 rokov, že americká demokracia a americké hodnoty sa nemôžu šíriť, vyvážať do sveta armádou a násilím. USA majú po celom svete vojenské základne, ktoré sú z tohto hľadiska k ničomu. Žiadna vojenská sila nedokáže zmeniť myslenie a vieru obyčajných ľudí. Veď aj ZSSR mal onoho času obrovskú armádu, atómové zbrane a rozpadol sa ako domček z kariet. Presadzovanie svojho videnia sveta pomocou sily, vnucovania je určené na neúspech. Američania si stále myslia, že majú najlepšiu demokraciu, najlepšie hodnoty, najlepší politický systém. Čo s tým robiť, keď tí na druhej strane barikády vidia tento svet ináč.

Predstavte si, že by Čínska Ľudová rep. začala pomocou svojej armády do sveta vyvážať svoje videnie sveta, svoj politický systém – komunizmus. Myslíte, že by to svet prijal? Našiel by sa niekto, kto by prijal čínske videnie sveta? Podľa mňa nikto. Američania vidia tento svet svojími očami a nerozumejú, že to ich videnie sveta nemusí zbytok ľudstva prijať za svoje. Američania veria vo svoj americký dolár, Čína vo svoj komunizmus a moslimovia si búchajú hlavy o zem a veria v Alaha. Toto všetko je v poriadku a tak nech si každé spoločenstvo na tomto svete verí v čo len chce. Svet je rôznorodý a nakoniec je to tak aj dobre.

V Číne otvorili najväčie dátové centrum na svete.

15.09.2021

Nedávno v Čínskej Ľudovej rep. v Guian New Area otvorili najväčšie dátové centrum na svete. Na rozlohe viac ako 1km štvorcovom je zapnutých cez 1 milion serverov. Toto centrum zamestnáva cca 800 it-čkárov. Toto dátové centrum bude obsluhovať strednú Čínu. Dátové centrum bude slúžiť aj ako centrum vzdelávania zamestnancov firmy Huawei. Ďalšou zaújmavou správou je, že [...]

V Číne zakázali hrať deťom hry na pc.

13.09.2021

Viete, že čínske deti nemôžu hrať on-line počítačové hry cez deň? Deti do 18 rokov majú dovolené hrať pc hry len od 8 – 9 hodiny večer v piatok a cez víkend. Poskytovateľ pc hier musí rešpektovať tento zákon. Takýto zákon by sa veru zišiel aj na Slovensku. Deti namiesto športovania, chodenia von, sedia pred pc a to je ich zábava.

20 rokov vojny v Afganistane poriadne zatriaslo americkým dolárom.

05.09.2021

Nedávno sa skončila najdlhšia vojna, ktorú viedli USA vo svojej histórii. V priebehu tejto vojny sa svet výrazne zmenil. Dovtedy USA si mohli tlačiť doláre bez ťažkostí, mali väčšiu hodnotu a bol vo svete po nich dopyt. Dnes je situácia pre dolár oveľa zložitejšia ako v r. 2001. Čínska Ľudová rep. sa počas tohto obdobia stala svetovou ekonomickou veľmocou a americký [...]

Dušan Kováčik, súd

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik čaká na rozsudok

17.09.2021 08:44

Na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku sa v piatok po dvanástich pojednávacích dňoch očakáva rozsudok v prípade s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Nováčikom. Uzná ho súd vinným? A z koľkých spomedzi štyroch žalovaných skutkov?

voda, Bratislava, lejak, dažde, dážď, záplava, potopa,

V Bratislave na Gagarinovej ulici zaplavilo podjazd, úsek je neprejazdný

17.09.2021 07:55

Zelená vlna na sociálne sieti uvádza, že obchádzka vedie cez Mierovú ulicu.

Virus Outbreak Bolivia

ONLINE: Koronavírus nepribrzdil zmenu klímy, ľudstvo opäť plytvá

17.09.2021 06:00, aktualizované: 08:40

Spomalenie ekonomík pre pandémiu koronavírusu nezbrdilo klimatické zmeny, emisie CO2 opäť rýchlo rastú a ľudstvo sa nespráva ekologickejšie.

Ide o pravdu, Marián Gavenda

Kňaz Gavenda v Ide o pravdu: V kauze Bezák je na ťahu Vatikán. Predpokladám ponuku diecézy mimo Slovenska

17.09.2021 05:00

„Pápež František vedel o tom, čo počas jeho návštevy prežíva prezidentka Zuzana Čaputová vo svojej rodine,“ priznal v relácii Ide o pravdu kňaz Marián Gavenda.

stan021

Socializmus aj tak zvíťazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 535
Celková čítanosť: 1537546x
Priemerná čítanosť článkov: 2874x

Autor blogu

Odkazy