V Číne spustili do prevádzky morskú 1,700 GW veternú elektráreň.
26. decembra 2021 13:26,
Prečítané 2 827x,
stan021,
Nezaradené
Nedávno spustili v Čínskej Ľudovej rep. novú morskú veternú elektráreň o inštalovanom výkone 1,700 GW. Pracuje 269 veterných turbín ktoré ročne vyrobia 4,7 miliardy kWh el. energie. Pre výrobu takéhoto množstva el. energie by bolo potrebné spáliť v tepelnej elektrárni 1,5 mil. ton uhlia. V súčasnosti je zapojených do čínskej el. siete 300,15 mil kW veternej inštalovanej el. kapacity.
Rakúske železnice nakupujú čínske vlaky. Kúpili 4 súpravy, ktoré budú jazdiť medzi Viedňou a Mníchovom. Vlaky sú o 10 percent energeticky efektívnejšie než európske a tak prevádzkovateľovi ušetria náklady na prevádzku. Video:
V súčasnosti si RF ekonomicky vedie veľmi dobre. Ekonomika sa zastabilizovala a má ekonomický rast. Najpresnejším a najdôležitejším ukazovateľom ekonomickej sily je národná mena. Ruský rubeľ si v tejto oblasti vedie veľmi dobre a v súčasnosti je to silná a stabilná mena. RF je stále vo vojne s Ukrajinou ale i tak je nulový predpoklad, že sankcie voči RF budú mať [...]
Donald Trump dospel k názoru, že ďalšie vojenské a politické podporovanie Ukrajiny nemá perspektívu, a preto nedávno predniesol návrh na ukončenie vojny. Tento plán predstavuje kompromis, ktorý by mohol byť prijateľný pre obe strany – pre Rusko aj Ukrajinu. Ako garant takejto dohody by mohla byť aj Čínska ľudová republika. Dôsledná implementácia takejto medzinárodne [...]
+++++++++++++++++ ...
Hm..... Ked clovek prebehne debatu, rychlo... ...
269 turbín x 6 MW = 1 614 MW, teda 1,6 GW ak... ...
Bude to určite 1700GW, podľa množstva turbín,... ...
Ano, v nadpise ma 1700 GW, v ćlanku 1,7 GW.... ...
Celá debata | RSS tejto debaty