Založ si blog

Kto je to Zelensky, prezident Ukrajiny.

Súčasný prezident Ukrajiny Zelensky nebol politikom, nikdy sa o politiku nezaújmal a pred politickou kariérou pracoval ako herec komik. Jeho sláva ako herca začala televíznym seriálom „Sluha ľudu“, kde hral ako herec rolu ukrajinského prezidenta. Tento televízny seriál bol vyrobený firmou 1+1 media, ktorú vlastní Igor Kolomoisky. Sluha ľudu bol veľmi populárnym seriálom v rokoch 2015-2018 v celej Ukrajine. V tom čase Igor Kolomoisky založil politickú stranu „Sluhovia Ľudu“. Kandidátom strany bol Zelensky, ktorý nemal žiadne politické skúsenosti, nikdy nepracoval v politickej strane. Kolomoisky financoval politické pôsobenie Zelenského, z ktorého sa nakoniec stal prezident Ukrajiny. V tom čase Kolomoisky financoval aj syna prezidenta Bidena Huntera, tým že ho urobil jedným z riaditeľov svojej súkromnej firmy Burisma. Burisma je firma, ktorá obchoduje s plynom z Ruska. Bolo to v roku 2014 a Hunterov plat bol v tom čase 50 000 USD/mesačne. Dá sa povedať, že Zelensky a Hunter Biden sú v jednom košiary, platil ich jeden človek a to Igor Kolomoisky. Obaja sú drogovo závislí. Určite si spomeniete na to ako na to poukazoval Donald Trump, ktorý to dal vyšetrovať americkým úradom v čase keď bol prezidentom USA. Donald Trump mal pravdu, lebo Hunter Biden bol na výplatnej listine Kolomoiskeho. Oficiálne média o tom mlčia. Ruský plyn naďalej tečie cez Ukrajinu hoci je vojna a bude tiecť pokiaľ to dovolí Kolomoisky. Súčasná vojna im prišla veľmi vhod. Teraz sa potrebujú zahladiť stopy po veľkých korupčných schémach a preto vojna je dobrým nástrojom ako to všetko zakryť. Týmto ľudom nejde o Ukrajinu a o občanov, im ide o to ako to celé vyriešiť, zakryť.

Prečo rodení Kanaďania chcú žiť a pracovať v Číne.

27.11.2022

Jeden zaújmavý vlogger KING KWESSI, vytvára videá o živote v Čínskej Ľudovej rep. Tento vlogger naštívil jednu kanadskú rodinku, ktorá žije v ČĽR a natočil s nimi veľmi zaújmavý rozhovor v ktorom kanaďania opisujú svoj život a prečo sa rozhodli žiť v tejto komunistickej krajine. Odporúčam dopozerať do konca.

V Indonézií spustili skúšobnú prevádzku vysokorýchlostných vlakov z Číny.

20.11.2022

Čína postavila vysokorýchlostnú železnicu medzi veľkomestami Jakarta – Bandung. Tento týždeň spustili skúšobnú prevádzku čínskych rýchlovlakov, ktoré budú premávať na tejto trati. Maximálna rýchlosť vlakov bude 350km/h a tak túto 142km trasu vlak prekoná za 40min. Do plnej prevádzky sa táto vysokorýchlostná železnica spustí v roku 2023.

Západ sa pomaly začína ekonomicky podobať 3. svetu.

17.11.2022

Takzvaný vyspelý svet, západný svet sa zmieta v krízy. Ide o krízu finančnú, kde peniaze vyspelých krajín strácajú hodnotu. Inflácia rozkladá celý západný ekonomický systém. Ak sa pozriete na tabuľku z dnešných trading economics, tak je jasné, že tie takzv. vyspelé štáty majú niekoľkonásobne vyššiu infláciu ako je základná úroková miera z centrálnych bánk. [...]

mh17

Verdikt v prípade zostrelenia letu MH17 je právoplatný, prokuratúra sa neodvolala

01.12.2022 20:02

Rusko akúkoľvek účasť na zostrelení letu MH17 popiera a odmieta žiadosti o vydanie osôb zodpovedných za celú tragédiu.

Rastislav Káčer

Káčer: Európa čelí najvážnejšej výzve pre svoju bezpečnostnú architektúru

01.12.2022 19:13

Minister ubezpečil Ukrajinu o pokračujúcej podpore zo strany Slovenska.

Benjamin Netanjahu

Netanjahu bude vládnuť s krajnou pravicou. Jej lídra odsúdili aj za podporu terorizmu

01.12.2022 19:00

Krajne pravicový Náboženský sionizmus vedie Itmar Ben Gvir, ktorého odsúdili za rasistické podnecovanie proti Arabom a podporu terorizmu, brojil aj proti komunite LGBT+.

Alexej Navaľnyj

Navaľného dali už po ôsmykrát na samotku. Strávi v nej takmer dva týždne

01.12.2022 18:29

Dôvodom pre udelenie ďalšieho trestu ruskému opozičnému politikovi bolo "porušenie pravidiel obliekania".

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia

Štatistiky blogu

Počet článkov: 667
Celková čítanosť: 2025776x
Priemerná čítanosť článkov: 3037x

Autor blogu

Odkazy