Trať Peking – Wuhan prešla nedávno skúšobným testom a tak sa maximálna rýchlosť vlakov zvýši v júni tohto roku z 300km/h na 350km/h. Rýchlovlak trasu z Wuhanu do Pekingu prejde za menej než 4 hodiny.
Trať Peking – Wuhan prešla nedávno skúšobným testom a tak sa maximálna rýchlosť vlakov zvýši v júni tohto roku z 300km/h na 350km/h. Rýchlovlak trasu z Wuhanu do Pekingu prejde za menej než 4 hodiny.
Rakúske železnice nakupujú čínske vlaky. Kúpili 4 súpravy, ktoré budú jazdiť medzi Viedňou a Mníchovom. Vlaky sú o 10 percent energeticky efektívnejšie než európske a tak prevádzkovateľovi ušetria náklady na prevádzku. Video:
V súčasnosti si RF ekonomicky vedie veľmi dobre. Ekonomika sa zastabilizovala a má ekonomický rast. Najpresnejším a najdôležitejším ukazovateľom ekonomickej sily je národná mena. Ruský rubeľ si v tejto oblasti vedie veľmi dobre a v súčasnosti je to silná a stabilná mena. RF je stále vo vojne s Ukrajinou ale i tak je nulový predpoklad, že sankcie voči RF budú mať [...]
Donald Trump dospel k názoru, že ďalšie vojenské a politické podporovanie Ukrajiny nemá perspektívu, a preto nedávno predniesol návrh na ukončenie vojny. Tento plán predstavuje kompromis, ktorý by mohol byť prijateľný pre obe strany – pre Rusko aj Ukrajinu. Ako garant takejto dohody by mohla byť aj Čínska ľudová republika. Dôsledná implementácia takejto medzinárodne [...]
Policajné zložky na potlačenie demonštrantov v Tbilisi použili aj chemickú bojovú látku z čias prvej svetovej vojny.
Prielom nastal po mesiacoch technicky náročných rokovaní a do projektu sa budú môcť zapojiť aj kanadské firmy.
PNF vyšetruje Babiša kvôli nákupu vily v Mougins na juhu Francúzska.
Oznámil to v pondelok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov s tým, že ruský prezident Vladimir Putin bol o situácii informovaný.
Celá debata | RSS tejto debaty