Je NATO teroristická organizácia?

Po zániku „komunizmu“ vo východnej Európe sa automaticky ukončila platnosť Varšavskej zmluvy, ktorá bola protiváhou vojenskému zoskupeniu NATO. Varšavská zmluva vznikla ako protiváha voči americkej vojenskej sile. Po zániku Varšavskej zmluvy sa armáda ZSSR stiahla na svoje územie a tak ZSSR prestal vojensky ovládať východnú Európu. Prišlo to až tak ďaleko, že ZSSR súhlasil s jednotením Nemecka a tak sa definitívne ukončila „studená vojna“. RF ako nástupca ZSSR predpokladala, že týmto sa definitívne rozpadne aj NATO, ktoré bolo vojenskou silou bojujúcou voči komunizmu. Po 2. svetovej vojne zavládol celkovo pokoj, ktorý narušila Kórejská vojna a neskôr Vietnamská vojna. Tieto vojny boli typické vojny proti rozširovaniu sa vplyvu komunizmu. To by sa akože ešte dalo nejako pochopiť. Ale po páde komunizmu vo východnej Európe sa ukázalo, že USA si privlastnili atribút svetového policajta, ktorý má právo rozhodovať o osude iných suverénnych štátov po celej zemeguli. USA vybudovali po celom svete okolo 800 vojenských základní, ktoré dozerajú na svetový politický vývoj ako svetový policajt, ktorý má právo hocikedy vojensky napadnúť inú krajinu ak to uznajú za vhodné. Nechcem tu teraz uvádzať štáty ktoré vojensky USA doteraz prepadli od 2. svetovej vojny. Nie je to teraz dôležité. Dôležitá je otázka, či NATO je teroristická organizácia. USA teda NATO v žiadnom prípade neohrozovali tie krajiny, ktoré boli doteraz vojensky prepadnuté. Tie krajiny len ohrozovali „“americké záujmy“, vojensky nikdy nemohli ohrozovať krajiny NATO. Srbsko, Sýria, Irak, Somálsko, Lybia, Grenada a iné štáty určite nemali vojenskú silu na inváziu do USA poprípade do Európy.

Vojenské zoskupenie NATO nie je demokratická organizácia, ale je to nástroj USA na presadzovanie „demokratických hodnôt“. Len páni v USA zabudli, že demokracia je súborom práv ktoré nemôžu obmedzovať práva iného alebo iných. Demokracia nie je o tom, že sa nejaké subjekty spolčia za účelom ohroziť iného, alebo iných. Opäť tu platí, že demokracia je súborom práv, ktoré nemôžu obmedzovať, alebo zasahovať do práv iných. Predstavme si, že RF by sa spolčila s Mexikom a s Kubou a vybudovala by tam svoje vojenské základne. Ako by sa zatvárili v Pentagone? Čo by sa stalo?

Putin v r. 2007 naznačil kde je červená čiara pre NATO. Nik ho nebral vážne, NATO si z toho nerobilo ťažkú hlavu. Myslím si, že to platí aj pre Čínsku Ľudovú rep. Opäť nikto ju neberie vážne. Problém s Taiwanom nie je vyriešený a USA to politicky zneužívajú kde sa len dá. Predstavme si, že Čínska Ľudová rep. by začala po celom svete zakladať svoje vojenské základne a začala by robiť „svetového policajta“. Ako by NATO, teda USA reagovali. Čo by sa stalo, keby sa RF a ČĽR spolčili a utvorili by niečo ako antiNATO. Našťastie ČĽR nemá záujem o vojny o vojenské riešenia svetových problémov. Donald Trump oficiálne vyhlásil ekonomickú vojnu voči ČĽR, ktorá sa podľa neho dala „vyhrať“. Našťastie nič nevyhral, ale Amerika a NATO sa určite pokúsia o riešenie komunizmu v ČĽR. Keď to nepôjde ekonomicky tak to pôjde vojensko-politicky. NATO a hlavne USA neustále provokuje vojensky v oblasti medzi Taiwanom a ČĽR. Na záver si musí každý sám odpovedať, či teda súčasné NATO je alebo nie je vojenská teroristická organizácia. Podľa mňa ano – NATO je teroristická ogranizácia, ktorá nemá nič spoločné s demokraciou a ľudskými právami.

Čínsky výrobca Loongson predstavuje novú generáciu serverových procesorových integrovaných obvodov.

29.06.2025

Čínska spoločnosť Loongson Technology uviedla na trh novú generáciu domácich procesorov 3C6000, čím sa priblížila ére AI čipov. Šanghajská spoločnosť Loongson Technology predstavila vo štvrtok novú generáciu univerzálnych procesorov 3C6000, ktoré predstavujú významný krok vpred v čínskej snah o technologickú samostatnosť a rozvoj umelej inteligencie (AI). Tieto [...]

Pravda o ekonomike v kapitalizme. O čom to celé je?

24.06.2025

Naši politici a ekonómovia žijú v ilúzórnom svete odtrhnutom od reality. Prečo im uniká podstata? Video pod článkom odhaľuje koreň problému – rolu médií, ktoré tento fiktívny svet živia. Spoločnosť topiaca sa v neurčitosti následne plodí chybné predpovede: ekonómovia sa mýlia takmer vždy, lebo sa snažia aplikovať exaktné modely na živý, nepredvídateľný [...]

Izraelská elektráreň Eshkol vybuchla po zásahu iránskej rakety.

24.06.2025

Pred niekoľkými hodinami bola zasiahnutá izraelská elektráreň Eshkol na juhu Izraela. Elektráreň mala pred výbuchom kapacitu na výrobu elektriny 1700 MW. Musel to byť veľký výbuch, keď trosky z tejto elektrárne zasiahli auto idúce po diaľnici. Video:

súd, exekútor, paragraf

Česi zmiernili trestný zákonník, chcú posielať menej ľudí do basy a dávať viac alternatívnych trestov

03.07.2025 23:54

Český Senát schválil novelu trestného zákonníka, ktorá má viesť podľa vlády k zníženiu počtu väzňov a recidívy aj k úsporám v štátnom rozpočte.

medveď hnedý

Medveď v Rumunsku zabil zahraničného motorkára. Šelmy sa tam premnožili

03.07.2025 22:30

Na populárnej rumunskej horskej ceste Transfagarasan napadol medveďa zahraničného motorkára, ktorý útok šelmy neprežil.

Afganistan / Taliban /

Rusko oficiálne uznalo vládu Talibanu v Afganistane

03.07.2025 22:00

Rusko je prvým štátom, ktorý uznal súčasnú vládu Talibanu v Afganistane.

TikTok

EÚ sa chystá debatovať, ako odrezať deti od sociálnych sietí

03.07.2025 20:32

O možnom zavedení minimálnej vekovej hranice pre používanie sociálnych sietí budú na európskej úrovni diskutovať zástupcovia členských krajín.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 967
Celková čítanosť: 3231544x
Priemerná čítanosť článkov: 3342x

Autor blogu

Archív

Odkazy