Je NATO teroristická organizácia?

25. júla 2022, stan021,

Po zániku „komunizmu“ vo východnej Európe sa automaticky ukončila platnosť Varšavskej zmluvy, ktorá bola protiváhou vojenskému zoskupeniu NATO. Varšavská zmluva vznikla ako protiváha voči americkej vojenskej sile. Po zániku Varšavskej zmluvy sa armáda ZSSR stiahla na svoje územie a tak ZSSR prestal vojensky ovládať východnú Európu. Prišlo to až tak ďaleko, že ZSSR súhlasil s jednotením Nemecka a tak sa definitívne ukončila „studená vojna“. RF ako nástupca ZSSR predpokladala, že týmto sa definitívne rozpadne aj NATO, ktoré bolo vojenskou silou bojujúcou voči komunizmu. Po 2. svetovej vojne zavládol celkovo pokoj, ktorý narušila Kórejská vojna a neskôr Vietnamská vojna. Tieto vojny boli typické vojny proti rozširovaniu sa vplyvu komunizmu. To by sa akože ešte dalo nejako pochopiť. Ale po páde komunizmu vo východnej Európe sa ukázalo, že USA si privlastnili atribút svetového policajta, ktorý má právo rozhodovať o osude iných suverénnych štátov po celej zemeguli. USA vybudovali po celom svete okolo 800 vojenských základní, ktoré dozerajú na svetový politický vývoj ako svetový policajt, ktorý má právo hocikedy vojensky napadnúť inú krajinu ak to uznajú za vhodné. Nechcem tu teraz uvádzať štáty ktoré vojensky USA doteraz prepadli od 2. svetovej vojny. Nie je to teraz dôležité. Dôležitá je otázka, či NATO je teroristická organizácia. USA teda NATO v žiadnom prípade neohrozovali tie krajiny, ktoré boli doteraz vojensky prepadnuté. Tie krajiny len ohrozovali „“americké záujmy“, vojensky nikdy nemohli ohrozovať krajiny NATO. Srbsko, Sýria, Irak, Somálsko, Lybia, Grenada a iné štáty určite nemali vojenskú silu na inváziu do USA poprípade do Európy.

Vojenské zoskupenie NATO nie je demokratická organizácia, ale je to nástroj USA na presadzovanie „demokratických hodnôt“. Len páni v USA zabudli, že demokracia je súborom práv ktoré nemôžu obmedzovať práva iného alebo iných. Demokracia nie je o tom, že sa nejaké subjekty spolčia za účelom ohroziť iného, alebo iných. Opäť tu platí, že demokracia je súborom práv, ktoré nemôžu obmedzovať, alebo zasahovať do práv iných. Predstavme si, že RF by sa spolčila s Mexikom a s Kubou a vybudovala by tam svoje vojenské základne. Ako by sa zatvárili v Pentagone? Čo by sa stalo?

Putin v r. 2007 naznačil kde je červená čiara pre NATO. Nik ho nebral vážne, NATO si z toho nerobilo ťažkú hlavu. Myslím si, že to platí aj pre Čínsku Ľudovú rep. Opäť nikto ju neberie vážne. Problém s Taiwanom nie je vyriešený a USA to politicky zneužívajú kde sa len dá. Predstavme si, že Čínska Ľudová rep. by začala po celom svete zakladať svoje vojenské základne a začala by robiť „svetového policajta“. Ako by NATO, teda USA reagovali. Čo by sa stalo, keby sa RF a ČĽR spolčili a utvorili by niečo ako antiNATO. Našťastie ČĽR nemá záujem o vojny o vojenské riešenia svetových problémov. Donald Trump oficiálne vyhlásil ekonomickú vojnu voči ČĽR, ktorá sa podľa neho dala „vyhrať“. Našťastie nič nevyhral, ale Amerika a NATO sa určite pokúsia o riešenie komunizmu v ČĽR. Keď to nepôjde ekonomicky tak to pôjde vojensko-politicky. NATO a hlavne USA neustále provokuje vojensky v oblasti medzi Taiwanom a ČĽR. Na záver si musí každý sám odpovedať, či teda súčasné NATO je alebo nie je vojenská teroristická organizácia. Podľa mňa ano – NATO je teroristická ogranizácia, ktorá nemá nič spoločné s demokraciou a ľudskými právami.