Ako počítačový program zosmiešnil šachového majstra sveta Carlsena.
8. januára 2023 08:54,
Prečítané 2 324x,
stan021,
Nezaradené
Nedávno sa odohrala šachová partia medzi šachovým majstrom sveta Magnusom Carlsenom a šachovým programom Stockfish. Akože celá udalosť by nebola zaújmavá keby nie druhého ťahu Stockfishu a to 1. d4 – Jf6 2. Sh6. Stockfish to vyhral. ELO Carslena je 2834 ale ELO Stockfish je 4024. ELO je nejaké číslo, ktoré hovorí o sile hráča. Čím je ELO vyššie, tým je hráč „silnejší“. Každý človek je omylný a nikdy nebude ako stroj.
Naši politici a ekonómovia žijú v ilúzórnom svete odtrhnutom od reality. Prečo im uniká podstata? Video pod článkom odhaľuje koreň problému – rolu médií, ktoré tento fiktívny svet živia. Spoločnosť topiaca sa v neurčitosti následne plodí chybné predpovede: ekonómovia sa mýlia takmer vždy, lebo sa snažia aplikovať exaktné modely na živý, nepredvídateľný [...]
Pred niekoľkými hodinami bola zasiahnutá izraelská elektráreň Eshkol na juhu Izraela. Elektráreň mala pred výbuchom kapacitu na výrobu elektriny 1700 MW. Musel to byť veľký výbuch, keď trosky z tejto elektrárne zasiahli auto idúce po diaľnici. Video:
Izrael už počas vojny proti Iránu stratil päť najmodernejších stíhačiek F-35, čo vyvoláva pochybnosti o ich údajnej prevahe. Napriek očakávaniam, že tieto lietadlá zabezpečia dominanciu v iránskom priestore, sa ukazuje, že ich skutočná bojová efektivita neodpovedá reputácii. F-35 síce patria medzi najdrahšie stíhačky na svete a sú podporované masívnym marketingom, [...]
Carlsen nie je len hocijaký veľmajster, je to... ...
Ach ten nadpis Dnešné programy sú... ...
pekne napísané ...
akoze tym druhym tahom dokazal prekabatit... ...
mas pravdu ten nadpis je akoby ho sama... ...
Celá debata | RSS tejto debaty