Čínske lietadlá C919 a ARJ21 získali veľký počet objednávok.

ŠANGHAJ – C919, prvé domáce veľké prúdové lietadlo v Číne, získalo do konca roka 2022 1035 objednávok od 32 zákazníkov, uvádza Komisia pre vedu a technológiu v Šanghaji.

Prvé lietadlo C919 bolo dodané spoločnosti China Eastern Airlines v decembri 2022. Očakáva sa, že spoločnosť uvedie lietadlo do komerčnej prevádzky na jar 2023.

Správa tiež ukazuje, že do konca roka 2022 dostalo ARJ21, domáce regionálne prúdové lietadlo v Číne, 690 objednávok od 25 zákazníkov.

Ako priekopník komerčných lietadiel vyvinutých v Číne bol ARJ21 uvedený do komerčnej prevádzky spoločnosťou Chengdu Airlines v júni 2016. Podľa správy ku koncu roka 2022 dopravné lietadlá ARJ21 bezpečne prepravili približne 6 miliónov cestujúcich.

Ako sa žije bežnému američanovi v Amerike v súčasnosti.

10.12.2025

Ameriku zachvátila vlna chudoby. Čo bolo niekedy nemysliteľné, je dnes skutočnosťou. Bežní američania majú problémy vôbec vyžiť zo svojích príjmov. Ako je to možné, že najvyspelejšia a ekonomicky najsilnejšia krajina sveta má také problémy ako krajiny rozvojového sveta? Video o tomto probléme:

Rusko je na kolenách a prehrá vojnu s Ukrajinou.

09.12.2025

Niektoré média tvrdia, že stačí ešte počkať nejaký čas a RF sa ekonomicky zrúti a nedokáže bojovať ďalej s Ukrajinou. Ja by som tomu akože rozumel, ale nerozumiem tomu, prečo potom ruský rubeľ má hodnotu 77,5/1 americkému doláru na svetovom trhu. Ako je to možné, že po viac ako 3 rokoch vojny ruský rubeľ nekľakol a má hodnotu ako pred špeciálnou vojenskou [...]

Čínsky DeepSeek vylepšil svoj vlastný jazykový model UI.

08.12.2025

Čínska AI spoločnosť DeepSeek nedávno uviedla do prevádzky nové modely, ktoré majú konkurovať GPT-5 a Gemini. Čínsky hráč v oblasti umelej inteligencie, spoločnosť DeepSeek, predstavila dva nové jazykové modely. Ide o základnú verziu DeepSeek-V3.2 a jej vysokovýkonný variant „Special“. Podľa tvrdení spoločnosti majú modely dosahovať alebo dokonca prekonávať [...]

Kallasová, Marek Eštok

Štátny tajomník ministerstva zahraničia Marek Eštok otvoril Honorárny konzulát SR v Neapole

12.12.2025 23:14

Honorárne konzuláty sú podľa jeho slov dôležitými piliermi slovenských vzťahov so zahraničím.

Kráľ Karol III. a jeho manželka, kráľovná Camilla

Kráľ Karol III. oznámil, že kvôli dobrým výsledkom môže obmedziť liečbu rakoviny

12.12.2025 22:13

Kráľ v februári 2024 oznámil, že mu zistili rakovinu a začína s liečbou.

žandári, žandársky zbor, autá

Kaliňák: Do služby naprieč Slovenskom nastúpili prvé žandárske hliadky

12.12.2025 20:38

Ako šéf rezortu obrany doplnil, v rámci Žandárskeho zboru aktuálne dokáže pôsobiť 40 hliadok.

EÚ

EÚ prelomila odpor Budapešti a Bratislavy a zmrazila ruské aktíva. Rozhodla väčšina štátov

12.12.2025 19:02, aktualizované: 23:00

Štáty svojím hlasovaním odstránili prekážku súvisiacu s použitím ruských aktív na pomoc Ukrajine.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,036
Celková čítanosť: 3502417x
Priemerná čítanosť článkov: 3381x

Autor blogu

Archív

Odkazy