Založ si blog

Čína oficiálne vyzvala USA aby prestali kradnúť ropu.

Čínsky predstaviteľ OSN vyzval na úplnú implementáciu rezolúcie Bezpečnostnej rady o predĺžení cezhraničnej humanitárnej pomoci Sýrii, pričom zdôraznil, že nezákonné rozmiestňovanie a vojenské operácie zahraničných jednotiek v Sýrii musia skončiť a nezákonné drancovanie prírodných zdrojov v krajine cudzími jednotkami musia okamžite zastaviť.

Bezpečnostná rada OSN mala v stredu brífing o politickej a humanitárnej situácii v Sýrii. Dňa 9. januára prijala rezolúciu 2672, ktorá umožňuje pokračovať v poskytovaní cezhraničnej pomoci OSN Sýrii ďalších šesť mesiacov.

Dai Bing, zástupca stáleho predstaviteľa Číny pri OSN, vyzval medzinárodné spoločenstvo, aby v nasledujúcich šiestich mesiacoch vyvinulo väčšie úsilie na zabezpečenie úplného a efektívneho vykonávania rezolúcie.

Cezhraničný mechanizmus humanitárnych dodávok je dočasným opatrením za zvláštnych okolností a v konečnom dôsledku by malo dôjsť k postupnému a usporiadanému prechodu na cezhraničné dodávky, poznamenal Dai.

Čína víta aktualizovaný plán OSN pre prekračovacie operácie v severozápadnej Sýrii a teší sa na výraznejší nárast frekvencie operácií pomoci, ako aj veľkosti konvojov, povedal Dai.

„Cez-line záchranu pre utečenecký tábor Rukban v juhovýchodnej Sýrii treba čo najskôr obnoviť,“ povedal Dai.

Dai dodal, že jednostranné sankcie a z nich vyplývajúce nadmerné dodržiavanie sú v rozpore so snahami Bezpečnostnej rady a širšieho medzinárodného spoločenstva o zlepšenie prístupu k humanitárnej pomoci a zvýšenie humanitárnych zdrojov v Sýrii.

„Čína opäť vyzýva príslušné krajiny, aby okamžite a úplne zrušili jednostranné sankcie proti Sýrii,“ povedal.

Dai upozornil, že súčasná protiteroristická situácia v Sýrii je stále komplikovaná. Medzinárodné spoločenstvo by malo prijať jednotné štandardy v súlade s medzinárodným právom a rezolúciami Bezpečnostnej rady OSN, zaútočiť na všetky teroristické sily v Sýrii s postojom nulovej tolerancie a prestať s domýšľaním, štítením a politickým využívaním teroristických síl.

Zvrchovanosť a územná celistvosť Sýrie sa musia účinne rešpektovať. Ilegálne rozmiestňovanie a vojenské operácie zahraničných jednotiek v Sýrii sa musia skončiť a nezákonné drancovanie prírodných zdrojov v Sýrii zahraničnými jednotkami sa musí okamžite zastaviť, poznamenal Dai.

Americké vojenské sily v Sýrii boli odsúdené za krádeže dodávok ropy z vojnou zničenej krajiny. Po vstupe do Sýrie v roku 2014 si americké sily pod zámienkou boja proti teroristickým skupinám zriadili vojenské základne v oblastiach bohatých na ropu na severovýchode a východe Sýrie a začali so systematickými krádežami sýrskej ropy.

V polovici januára sýrske médiá informovali, že konvoj 53 tankerov bol nasadený na pašovanie ropy zo sýrskej severovýchodnej provincie Hasaka na základne v susednom Iraku.

Sýrske ministerstvo ropy v auguste 2022 uviedlo, že americké sily kradnú 80 percent sýrskej produkcie ropy, čo spôsobilo priame a nepriame straty v ropnom a plynárenskom sektore v krajine vo výške približne 107,1 miliardy dolárov.

Čína sa tento rok stane najväčším vývozcom áut na svete.

01.12.2023

Nedávna správa nemeckého výskumného inštitútu ukazuje, že čínski výrobcovia predali v zámorí od januára do septembra 3,4 milióna vozidiel, čo je viac ako Japonsko a Nemecko, ktoré za rovnaké obdobie vyviezli 3,2 milióna a 2,4 milióna vozidiel. Z 3,4 milióna kusov tvorili elektromobily 24 percent, čo je viac ako dvojnásobok minuloročného podielu. Čína v roku 2022 [...]

Číňania začali vyrábať svoj vlastný čip-CPU pre svoje počítače.

30.11.2023

Najnovšia centrálna procesorová jednotka čínskeho výrobcu čipov Loongson Technology, ktorú nedávno vyvinuli, predstavuje veľký pokrok v domácej čipovej technológii v Čínskej Ľudovej rep., ale na vybudovanie softvérového ekosystému na podporu jej používania je potrebné vyvinúť väčšie úsilie, uviedli odborníci. Komentáre prišli po tom, čo spoločnosť v utorok v [...]

Čína sa stala najväčším výrobcom zariadení na výrobu čistej energie.

29.11.2023

Čína sa stala najväčším svetovým výrobcom čistej energie a zariadením na výrobu zariadení, pričom sektory vrátane vodnej energie, veternej energie, fotovoltaických (PV) zariadení a jadrových elektrární vo výstavbe všetky sú na prvom mieste, Zhang Shaogang, podpredseda Čínskej rady pre podporu Medzinárodného obchodu, povedal na prebiehajúcej výstave China International [...]

Ahmad al-Džábir, COP28

Šéf COP28 popiera, že by spochybňoval závery vedcov o globálnom otepľovaní

04.12.2023 13:42

Postupné vyradenie fosílnych palív vrátane ropy, uhlia a zemného plynu je jednou z najspornejších tém prebiehajúceho summitu COP28 v Dubaji.

pracujúci, dôchodca, dôchodok, peniaze, počítač

Dôchodkyňa prišla o viac ako 23-tisíc eur. Chcela investovať do kryptomien

04.12.2023 13:22

70-ročná žena reagovala na ponuku, ktorú objavila na internete. Išlo však o podvod.

ÚVN SNP Ružomberok, nemocnica

Ktorá je tá najlepšia a najhoršia nemocnica na Slovensku? Pozrite si rebríčky

04.12.2023 12:18

Zverejnili hodnotenie slovenských nemocníc. Prvenstvo obhájili víťazi z minulého roka.

Bidovce Ukrajina odstavené kamióny, poľskí dopravcovia, protest

Kamióny čakajú na hranici s Ukrajinou až desať dní. Blokáda trvá už takmer mesiac

04.12.2023 12:18

Kamióny čakajú na vstup na Ukrajinu cez niektoré hraničné priechody v Poľsku až do desať dní.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia

Štatistiky blogu

Počet článkov: 796
Celková čítanosť: 2597730x
Priemerná čítanosť článkov: 3263x

Autor blogu

Archív

Odkazy