Vlaky metra vyrobené v Číne dodané do Portugalska, ako prvé v EÚ.

Prvá séria 18-súpravových súprav metra vyrobených v Čínskej Ľudovej republike bola dodaná do Portugalska v sobotu, čo znamená vôbec prvú dodávku súprav metra vyrobených v Číne do krajiny EÚ.

Vlak spĺňa očakávania verejnosti z hľadiska pohodlia, bezpečnosti a pohodlia a zlepší zážitok miestnych ľudí z cestovania, citoval portugalský minister pre životné prostredie a klímu Duarte Cordeiro vo vyhlásení.

Cordeiro v rozhovore pre Xinhua povedal, že „je to príklad vlaku, ktorý je prispôsobený hodnoteniam Porto Metro medzi cestujúcimi a pracovníkmi“, po návšteve kabíny vlaku a vyskúšaní sedadiel.

Vlak bol vyrobený spoločnosťou CRRC Tangshan a dodaný do metra Porto. Portugalsko je prvou krajinou EÚ, ktorá kúpila vlaky metra vyrobené v Číne.

Čínsky veľvyslanec v Portugalsku Zhao Bentang podľa vyhlásenia CRRC uviedol, že dodávka vlakov demonštruje strategické partnerstvo medzi Čínou a Portugalskom a potenciál bilaterálnej spolupráce na vyššej úrovni, cituje sa Zhao vo vyhlásení.

Prvý vlak začne prevádzku v máji a všetky vlaky budú dodané do konca septembra po skúškach a testoch.

Zavedenie digitálnej technológie zníži výrobné náklady vozidiel a zároveň ich urobí inteligentnejšími, ekologickejšími a pohodlnejšími, uviedol vo vyhlásení Tan Mu, generálny riaditeľ CRRC Tangshan.

Vo vyhlásení sa uvádza, že vlak metra novej generácie, ktorý spoločne navrhli CRRC Tangshan a spoločnosť Porto Metro, má charakteristiky nízkej hmotnosti, nízkej spotreby energie a digitálnejšej inteligencie v súlade s európskymi normami.

Vlaky majú podľa agentúry Xinhua maximálnu rýchlosť 80 kilometrov za hodinu a kapacitu 244 cestujúcich, z ktorých 64 sedí. Sieť metra v Porte bude mať 120 vagónov, vrátane týchto nových vozňov, informovala agentúra Xinhua.

V októbri 2022 bola prvá várka vlakov metra vyrobených v Číne odoslaná do Portugalska cez severočínsky prístav Tianjin.

Ako vyrábajú elektriku v Číne.

25.03.2025

V súčasnosti v Čínskej ľudovej republike sa vyrába elektrina z týchto zdrojov: vietor – 11,9 percenta voda – 9,79 percenta atómová – 5,0 percent slnečná – 4,85 percenta obnoviteľné zdroje spolu 26,54 percent + 5 percent atómové elektrárne, tepelné zdroje – 68,45 percent. Tieto údaje sú z januára a februára tohto roku. Za prvé dva mesiace sa [...]

Kde sa podel žilinský Lenin?

23.03.2025

Spomienky na Žilinu a kontroverzné odstránenie busty V. I. Lenina Ako chlapec som vyrastal v Žiline a s nostalgiou si spomínam na zmeny, ktorými mesto prešlo od sedemdesiatych rokov 20.storočia. Pri prezeraní aktuálnych fotografií cez Street View som si uvedomil, ako sa mesto zmenilo. Jednou z najvýraznejších zmien bolo odstránenie monumentálnej busty V. I. Lenina, ktorá [...]

Číňania začali vyrábať svoj vlastný CPU 3B6600.

22.03.2025

CPU Loongson 3B6600 je najnovším CPU od čínskeho výrobcu IO Loongson Technology. Loongson sa dlhodobo snaží, aby ich CPU dosiahli úroveň výkonu porovnateľnú s procesormi Intel Core i5 a i7 12. a 13. generácie. V porovnaní s predchádzajúcimi modelmi ide o výrazný krok dopredu.Architektúra 3B6600:CPU využíva internú architektúru inštrukčnej sady LoongArch (ISA) spoločnosti [...]

Šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová

Pripravte si zásoby jedla na 72 hodín, vyzýva Európska únia v novej stratégii

26.03.2025 14:03

Stratégia pripravenosti by mala posilniť schopnosť EÚ predvídať a predchádzať novým krízam a hrozbám a rýchlo na ne reagovať.

Robert Fico, úrad vlády

Dezinfoweby dostanú z Ficovej rezervy desaťtisíce eur

26.03.2025 13:47

Vláda na svojom rokovaní zobrala na vedomie zámer uzatvorenia zmlúv o poskytnutí dotácií mimovládnym organizáciám.

pellegrini, takáč

Pellegrini: Musíme urobiť maximum, aby sme zastavili šírenie nákazy slintačky

26.03.2025 13:46

Takáč potvrdil, že na Slovensku zatiaľ evidujeme stále iba štyri ohniská nákazy, no ďalšie pribudlo v susednom Maďarsku.

Rudolf Huliak

Huliak by chcel na Slovensku vybudovať tri moderné atletické haly

26.03.2025 13:31

Na Slovensku by mohli vzniknúť tri moderné atletické haly.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 943
Celková čítanosť: 3123593x
Priemerná čítanosť článkov: 3312x

Autor blogu

Archív

Odkazy