Ako nám krachuje „liberálny kapitalizmus“ v súčasnosti.
9. marca 2023 12:38,
Prečítané 3 867x,
stan021,
Nezaradené
Pozrite sa na graf pod článkom. Túto tabuľku ktorá opisuje infláciu v 20 najvyspelejších krajinách sveta – G20. Tabuľku nevyrobili v moskovskej gazete, ale v Trading Economics. Inflácia je spoľahlivým indikátorom zdravia ekonomiky. Vysokú infláciu mávajú rozvojové krajiny, alebo ináč povedané krajiny 3. sveta. Dnes to už ale nie je pravda. Čo je to vysoká inflácia? Inflácia ktorá je nad 5%. Inflácia nad 10% je už ukazovateľom vysokej ekonomickej nestability v krajine. V súčasnosti hnacím motorom rastu HDP v takzv. vyspelých liberálnych ekonomikách je inflácia. Veľmi pekným a vzorovým príkladom je eurozóna. Čínska Ľudová rep. je v tomto ohľade suverénnou svetovou jednotkou, keďže ide o ekonomiku riadenú komunistickou stranou Čínskej Ľudovej rep. a preto má najnižšiu infláciu zo všetkých krajín sveta. Čínska Ľudová rep. by mala byť vzorom pre iné krajiny, ako riadiť národnú ekonomiku v prospech celej komunity.
Neoliberálna a neoklasická ekonómia dominovala v politike Spojeného Kráľovstva viac ako 45 rokov. Tento ekonomický smer nás sklamal. Modely neoliberálnej a neoklasickej ekonómie sa opierajú o absurdné predpoklady o ľudskom správaní, trhoch a vláde. V tomto videu sa rozoberá ich falošná logika, prečo takáto ekonómia zlyháva a ako sa dá voči politikom, ktorí obhajujú [...]
Odhaduje sa, že v súčasnosti je ekonomika Čínskej ľudovej republiky 3 x väčšia ako americká. Podľa amerických výpočtov sa HDP prepočítava cez USD. V skutočnosti ale reálna cena tovarov a služieb je v týchto krajinách iná. Veľmi dobre o čom to celé je, vysvetľuje toto video:
Plánované rokovanie prezidentov USA a Ruskej federácie na americkom území, ktoré sa uskutoční tento mesiac, by malo prispieť k vyriešeniu špeciálnej vojenskej operácie, ktorú RF vedie od roku 2022. Je však škoda, že sa na tomto summite nebudú riešiť ďalšie dlhotrvajúce konflikty, ktoré destabilizujú svetový mier. Medzi ne patrí izraelsko-palestínsky konflikt, trvajúci [...]
Nechápem Stanko, keď už oslavuješ toľko tú... ...
Len aby to v ďalšom blogu nebola igelitka... ...
Aj by som si pozrel graf, ale neviem ho najst. ...
Ale nieže tak ..... aj on má právo na svoju... ...
Chválabožku, takmer vždy ma rozveselíte. ... ...
Celá debata | RSS tejto debaty