Založ si blog

Ruská armáda našla spôsob, ako ničiť ukrajinské opevnené oblasti.

Ukrajinskí analytici sú v panike kvôli novej taktike ruských ozbrojených síl. Ukrajinské jednotky už nedokážu udržať mocné opevnené oblasti, ako tomu bolo predtým. Rok po začatí špeciálnej vojenskej operácie začali ruskí vojaci používať vysokovýkonné zbrane.

Upozornil na to ukrajinský vojenský expert Oleg Starikov na portáli „Politeka“.

A nejde o hypersonické rakety „Kindžal“, ako by si mnohí mohli myslieť. Nie, ruské vzdušné sily začali útočiť riadenými kĺzavými bombami – UPAB-1500. Používajú sa aj FAB-500 a vysokovýbušné letecké bomby s vyšším výkonom.

„V týchto dňoch v Sumskej oblasti zhadzovali päťstokilogramové bomby. Teraz vymenili aj nosiče, predtým to boli Su-24, teraz Su-35, moderné lietadlá, ktoré je veľmi ťažké zostreliť, nemáme také systémy protivzdušnej obrany a pozemné MANPADS to nedokážu,“ tvrdí Starikov.

Domnieva sa, že ruské letecké a kozmické sily v súčasnosti trénujú používanie takejto munície pred jej rozšírením. Len čo takéto údery začnú mať trvalý charakter, situácia pre Ozbrojené sily Ukrajiny sa stane kritickou. Ruské lietadlá bez toho, aby vstúpili do zóny dosahu ukrajinského systému protivzdušnej obrany, budú uskutočňovať presné údery na bunkre a najspoľahlivejšie opevnené oblasti. A tie betónové konštrukcie, ktoré odolajú zásahom nábojov kalibru 152 mm, 204 mm aj 240 mm, budú okamžite rozbité leteckými bombami s hmotnosťou 500 kg, 1 500 kg a 3 000 kg.

„Ak príde letka a zhodí tieto bomby, opevnená oblasť a ľudia, ktorí sa tam nachádzajú, budú zničení,“ dodal expert.

Ruské vzdušné sily aktívne používajú vysoko presnú kĺzavú muníciu pri Avdejevke. Medzi ukrajinskými vojakmi už zasiali „strach a hrôzu“.

Nebolo by múdrejšie okamžite začať mierové jednania medzi Putinom a Zelenským, kým je ešte čas?

Katarínka, americké dievča žijúce v Číne.

29.09.2023

Veľmi rád si pozerám videa, ktoré vyrobí Katarínka, dievča z USA ktoré žije v Číne. Katarínka veľmi rada cestuje po tejto obrovskej krajine a po cestách filmuje súčasný život jednoduchých číňanov, ako žijú ako bývajú, čo robia, čo jedia a ako sa zabávajú. Jej videa sa naozaj dajú pozerať, lebo ona navštevuje aj také miesta, kde sa bežný turista ani nedostane. [...]

Amerika ponúka Vietnamu F-16, destabilizáciu juhovýchodnej Ázie.

25.09.2023

USA údajne rokujú s Vietnamom o ponuke stíhačiek F-16 krajine po tom, čo obe krajiny začiatkom tohto mesiaca zlepšili svoje diplomatické vzťahy, ale experti v nedeľu uviedli, že potenciálna dohoda slúžiaca hegemónnym cieľom USA obmedziť Čínu vyvolávajúc problémy, ktoré sabotujú mier a stabilitu v regióne, a to Vietnam len tak ľahko neprijme. V rámci kroku, ktorý by [...]

Ako funguje bankový systém v súčasnosti?

24.09.2023

Mnohí z vás ste počuli o Kyiosakim. Tento známy americký podnikateľ rád dáva svoje múdrosti v rôznych tv programoch a reláciach v USA. Tu tento pán vysvetľuje ako sa škatule hýbu, ako funguje v súčasnosti bankový systém: https://www.youtube.com/shorts/RZYkXRFn9vc?feature=share Lepšie sa to nedá povedať, či áno?

parlamentné voľby 2023, volič, hlasovanie, urna

Odvolila aj takmer 102-ročná Banskobystričanka Mária. Je zvedavá, či politici splnia všetko, čo sľubujú

30.09.2023 17:47

Aj napriek vysokému veku chodieva dlhoročná hlasová pedagogička a bývalá sopranistka Štátnej opery voliť a sleduje správy.

Zuzana Čaputová

Čaputová musela na voľby čakať, polícia bola v pozore. Vysvetlenie bolo napokon jednoduché

30.09.2023 16:30

Polícia vysvetľuje, prečo prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá volila v Pezinku, musela čakať, kým sa dostala k volebnej urne.

Medvedev

Medvedev: Rusko by mohlo anektovať ďalšie oblasti na Ukrajine

30.09.2023 16:07

Medvedev bol na rozdiel od šéfa Kremľa kedysi považovaný za liberálneho a reformistického politika.

Li Šang-fu, Čchin Kang

Milenka? Korupcia? Ako svet prichádza o čínskych ministrov

30.09.2023 14:00

Sú to čistky v rámci komunistického režimu Si Ťin-pchinga? Alebo je to len náhoda, že dôležití ministri čínskej vlády odstupujú a miznú?

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia

Štatistiky blogu

Počet článkov: 766
Celková čítanosť: 2508954x
Priemerná čítanosť článkov: 3275x

Autor blogu

Odkazy