Založ si blog

Ruská armáda našla spôsob, ako ničiť ukrajinské opevnené oblasti.

Ukrajinskí analytici sú v panike kvôli novej taktike ruských ozbrojených síl. Ukrajinské jednotky už nedokážu udržať mocné opevnené oblasti, ako tomu bolo predtým. Rok po začatí špeciálnej vojenskej operácie začali ruskí vojaci používať vysokovýkonné zbrane.

Upozornil na to ukrajinský vojenský expert Oleg Starikov na portáli „Politeka“.

A nejde o hypersonické rakety „Kindžal“, ako by si mnohí mohli myslieť. Nie, ruské vzdušné sily začali útočiť riadenými kĺzavými bombami – UPAB-1500. Používajú sa aj FAB-500 a vysokovýbušné letecké bomby s vyšším výkonom.

„V týchto dňoch v Sumskej oblasti zhadzovali päťstokilogramové bomby. Teraz vymenili aj nosiče, predtým to boli Su-24, teraz Su-35, moderné lietadlá, ktoré je veľmi ťažké zostreliť, nemáme také systémy protivzdušnej obrany a pozemné MANPADS to nedokážu,“ tvrdí Starikov.

Domnieva sa, že ruské letecké a kozmické sily v súčasnosti trénujú používanie takejto munície pred jej rozšírením. Len čo takéto údery začnú mať trvalý charakter, situácia pre Ozbrojené sily Ukrajiny sa stane kritickou. Ruské lietadlá bez toho, aby vstúpili do zóny dosahu ukrajinského systému protivzdušnej obrany, budú uskutočňovať presné údery na bunkre a najspoľahlivejšie opevnené oblasti. A tie betónové konštrukcie, ktoré odolajú zásahom nábojov kalibru 152 mm, 204 mm aj 240 mm, budú okamžite rozbité leteckými bombami s hmotnosťou 500 kg, 1 500 kg a 3 000 kg.

„Ak príde letka a zhodí tieto bomby, opevnená oblasť a ľudia, ktorí sa tam nachádzajú, budú zničení,“ dodal expert.

Ruské vzdušné sily aktívne používajú vysoko presnú kĺzavú muníciu pri Avdejevke. Medzi ukrajinskými vojakmi už zasiali „strach a hrôzu“.

Nebolo by múdrejšie okamžite začať mierové jednania medzi Putinom a Zelenským, kým je ešte čas?

Ruská Federácia sa stala 4. najsilnejšiou ekonomikou sveta.

21.06.2024

Západné sankcie, jednoznačne zamerané na zničenie ruskej ekonomiky, viedli len k tomu, že Rusko s kapitálom 6,45 bilióna dolárov sa stalo štvrtou ekonomickou veľmocou na svete, pred Japonskom a Nemeckom z hľadiska parity kúpnej sily (PPP) Na čele zoznamu je Čína. Ďalej nasledujú USA a India. Na pozadí bezprecedentných protiruských sankcií zo Západu vzrástla ruská [...]

Ako Amerika rozdúchava vojenské konflikty.

14.06.2024

Spojené štáty sa pokúšajú znova použiť „taiwanskú kartu“ – osvedčený, ale neúspešný vzorec. Americkí jastrabi vo Washingtone pravidelne, ako súčasť svojej „stratégie kontrolného čínskeho vzostupu“ a jej myslenia s nulovým súčtom, poháňanej vojensko-priemyselným komplexom USA, veria, že prišli s novou taktikou v snahe dosiahnuť svoj cieľ. V posledných [...]

Bude vojna medzi Taiwanom a Čínskou Ľudovou republikou?

07.06.2024

Skupiny podporujúce znovuzjednotenie na ostrove Taiwan sa postavili proti tajnej dohode medzi separatistickými silami na ostrove a USA, pričom tvrdili, že predaj zbraní a návšteva amerických obchodníkov so zbraňami na ostrove má za cieľ eskalovať napätie cez úžinu a nákup amerických zbraní bude len viesť k vážnejším problémom a zatiahnutiu Taiwanu do vojny. Keďže [...]

ATACMS, rakety

Západné zbrane zmenili hru: Ukrajinci zatlačili Rusov. Uvoľnite nám ruky, vďaka ATACMS vyhráme, odkazujú z frontu

23.06.2024 00:00

Vojenskí velitelia volajú po zrušení obmedzení pre strely dlhého doletu.

potopenie, utopenie, plávanie, smrť, more, voda, ruka

V rybníku pri Hrušove sa topila dvojica, ženu vytiahli, muža sa nepodarilo zachrániť. Zrejme účinkoval alkohol

22.06.2024 20:44

Na miesto prišli aj hasiči - potápači z Rimavskej Soboty.

USS Theodore Roosevelt

Americká lietadlová loď priplávala do Soulu na trojstranné vojenské cvičenie

22.06.2024 19:45

Japonskom zintenzívnilo vojenský výcvik po tom, čo Rusko podpísalo zmluvu o strategickom partnerstve s KĽDR.

Nigel Farage

Farage: Putinovu inváziu vyprovokovali EÚ a NATO. Hanebný krčmový povaľač, nešetrili ho kritici

22.06.2024 17:20

Šéf pravicovo populistickej strany Reform UK zožal kritiku naprieč politickým spektrom.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 845
Celková čítanosť: 2778338x
Priemerná čítanosť článkov: 3288x

Autor blogu

Archív

Odkazy