Založ si blog

Ruská armáda našla spôsob, ako ničiť ukrajinské opevnené oblasti.

Ukrajinskí analytici sú v panike kvôli novej taktike ruských ozbrojených síl. Ukrajinské jednotky už nedokážu udržať mocné opevnené oblasti, ako tomu bolo predtým. Rok po začatí špeciálnej vojenskej operácie začali ruskí vojaci používať vysokovýkonné zbrane.

Upozornil na to ukrajinský vojenský expert Oleg Starikov na portáli „Politeka“.

A nejde o hypersonické rakety „Kindžal“, ako by si mnohí mohli myslieť. Nie, ruské vzdušné sily začali útočiť riadenými kĺzavými bombami – UPAB-1500. Používajú sa aj FAB-500 a vysokovýbušné letecké bomby s vyšším výkonom.

„V týchto dňoch v Sumskej oblasti zhadzovali päťstokilogramové bomby. Teraz vymenili aj nosiče, predtým to boli Su-24, teraz Su-35, moderné lietadlá, ktoré je veľmi ťažké zostreliť, nemáme také systémy protivzdušnej obrany a pozemné MANPADS to nedokážu,“ tvrdí Starikov.

Domnieva sa, že ruské letecké a kozmické sily v súčasnosti trénujú používanie takejto munície pred jej rozšírením. Len čo takéto údery začnú mať trvalý charakter, situácia pre Ozbrojené sily Ukrajiny sa stane kritickou. Ruské lietadlá bez toho, aby vstúpili do zóny dosahu ukrajinského systému protivzdušnej obrany, budú uskutočňovať presné údery na bunkre a najspoľahlivejšie opevnené oblasti. A tie betónové konštrukcie, ktoré odolajú zásahom nábojov kalibru 152 mm, 204 mm aj 240 mm, budú okamžite rozbité leteckými bombami s hmotnosťou 500 kg, 1 500 kg a 3 000 kg.

„Ak príde letka a zhodí tieto bomby, opevnená oblasť a ľudia, ktorí sa tam nachádzajú, budú zničení,“ dodal expert.

Ruské vzdušné sily aktívne používajú vysoko presnú kĺzavú muníciu pri Avdejevke. Medzi ukrajinskými vojakmi už zasiali „strach a hrôzu“.

Nebolo by múdrejšie okamžite začať mierové jednania medzi Putinom a Zelenským, kým je ešte čas?

Rusi vypustili špeciálny satelit na sledovanie Ukrajiny.

30.05.2023

RF vypustila špeciálny satelit Kondor-FKA, ktorý bude monitorovať celé územie Ukrajiny. Tento satelit s vysokou rozlišovaciou technológiou bude pracovať za akéhokoľvek počasia aj v noci a dáta poskytne vojenskej rozvietke RF. Prekvapivý útok ukrajinského vojska sa tak stáva v budúcnosti nemožným. Armáda RF tak bude mať dostatočný čas a presné súradnice zoskupenia vojsk [...]

Komentár: G7 by sa mala premenovať na G1+6.

26.05.2023

Na práve skončenom samite Skupiny siedmich (G7) v Japonsku symbolický prejav solidarity nedokázal prekryť trhliny v skupine. Sebecký strýko Sam sťažuje bloku vytvoriť si jednotnú vôľu, keďže si čoraz viac krajín uvedomuje, že jediná svetová superveľmoc manévruje, aby premenila skupinu na geopolitický nástroj na konfrontáciu a dobývanie. Vzájomný rešpekt medzi [...]

Čínski vedci dokázali prítomnosť oceánu na Marse v staroveku.

19.05.2023

WUHAN 19. mája (Xinhua) – Čínski vedci objavili priame dôkazy, ktoré dokazujú existenciu starovekého oceánu na severnej planine Marsu, uvádza Čínska univerzita geovied vo Wu-chane. Predchádzajúce štúdie našli dôkazy o veľkom množstve kvapaliny na ranom Marse, ale tvrdenia zostali kontroverzné kvôli nedostatku analýzy. Výskumný tím pod vedením Xiao Longa, profesora [...]

lietadlo, kotešová, bytča

Pri obci Kotešová v okrese Bytča spadlo malé lietadlo. Pilot zahynul

04.06.2023 20:23, aktualizované: 22:55

Stroj spadol v nedostupnom teréne a po páde začal horieť.

DEMDIS SLOVENSKO V EU zaver titulka

V Európe cudzincami byť nechceme, no chýba nám vízia, stratégia a dialóg (výsledky diskusie)

04.06.2023 19:00

Chceme byť v Európe cudzincami? A prečo? DEMDIS diskusia nám opäť ukazuje, že názorová vyhranenosť nemusí byť prekážkou nachádzania zhody. Konsenzus existuje a je na dosah.

Andrej Kiska

Kiska definitívne hodil Remišovú a Za ľudí cez palubu. Prezradil, koho bude voliť

04.06.2023 18:19

Bývalý prezident tak urobil spoločnou fotografiou s poslancami tejto strany.

Poľsko protest opozícia zákon Rusko vplyv uarus

Vo Varšave protestuje proti vláde pol milióna ľudí

04.06.2023 16:42

Poľská opozícia protest označila za skúšku schopnosti ukončiť po voľbách osemročnú vládu nacionalistov.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia

Štatistiky blogu

Počet článkov: 729
Celková čítanosť: 2290601x
Priemerná čítanosť článkov: 3142x

Autor blogu

Odkazy