Založ si blog

Ruská armáda našla spôsob, ako ničiť ukrajinské opevnené oblasti.

Ukrajinskí analytici sú v panike kvôli novej taktike ruských ozbrojených síl. Ukrajinské jednotky už nedokážu udržať mocné opevnené oblasti, ako tomu bolo predtým. Rok po začatí špeciálnej vojenskej operácie začali ruskí vojaci používať vysokovýkonné zbrane.

Upozornil na to ukrajinský vojenský expert Oleg Starikov na portáli „Politeka“.

A nejde o hypersonické rakety „Kindžal“, ako by si mnohí mohli myslieť. Nie, ruské vzdušné sily začali útočiť riadenými kĺzavými bombami – UPAB-1500. Používajú sa aj FAB-500 a vysokovýbušné letecké bomby s vyšším výkonom.

„V týchto dňoch v Sumskej oblasti zhadzovali päťstokilogramové bomby. Teraz vymenili aj nosiče, predtým to boli Su-24, teraz Su-35, moderné lietadlá, ktoré je veľmi ťažké zostreliť, nemáme také systémy protivzdušnej obrany a pozemné MANPADS to nedokážu,“ tvrdí Starikov.

Domnieva sa, že ruské letecké a kozmické sily v súčasnosti trénujú používanie takejto munície pred jej rozšírením. Len čo takéto údery začnú mať trvalý charakter, situácia pre Ozbrojené sily Ukrajiny sa stane kritickou. Ruské lietadlá bez toho, aby vstúpili do zóny dosahu ukrajinského systému protivzdušnej obrany, budú uskutočňovať presné údery na bunkre a najspoľahlivejšie opevnené oblasti. A tie betónové konštrukcie, ktoré odolajú zásahom nábojov kalibru 152 mm, 204 mm aj 240 mm, budú okamžite rozbité leteckými bombami s hmotnosťou 500 kg, 1 500 kg a 3 000 kg.

„Ak príde letka a zhodí tieto bomby, opevnená oblasť a ľudia, ktorí sa tam nachádzajú, budú zničení,“ dodal expert.

Ruské vzdušné sily aktívne používajú vysoko presnú kĺzavú muníciu pri Avdejevke. Medzi ukrajinskými vojakmi už zasiali „strach a hrôzu“.

Nebolo by múdrejšie okamžite začať mierové jednania medzi Putinom a Zelenským, kým je ešte čas?

G7 obvinila Čínsku Ľudovú rep. za nadmernú výrobu automobilov.

18.07.2024

Čínska Ľudová republika nemôže vyrábať tak veľa automobilov, podľa úsudku G7.

Čína podporuje vzdelanie svojích občanov.

15.07.2024

Nyidoin Lhamo, stredoškoláčka pochádzajúca z náhornej plošiny Qinghai-Xizang, si nikdy nemyslela, že by mohla mať šancu študovať na peknej internátnej škole a dokonca ísť v budúcnosti na univerzitu v inej provincii . Nyidoin Lhamo, narodená v tibetskej autonómnej prefektúre Golog v severozápadnej Číne, Qinghai, strávila svoje rané roky chovom dobytka na odľahlých [...]

Čínskemu zahraničnému obchodu sa darí.

12.07.2024

Čínsky zahraničný obchod dosiahol nové maximum v prvom polroku tohto roka, čo poskytlo ďalší impulz pre ekonomické oživenie, ukázali piatkové oficiálne údaje. Objem obchodu s tovarom vzrástol medziročne o 6,1 percenta na 21,17 bilióna juanov (približne 2 970 miliárd amerických dolárov) v období od januára do júna, podľa Generálnej colnej správy. Vývoz vzrástol o 6,9 [...]

Wang Yi, Hamas, Čína, Fatah, Mahmúd al-Aloul, Mussu Abu Marzuk

Hamas a Fatah podpísali v Číne dohodu o ukončení dlhoročného vzájomného konfliktu

23.07.2024 12:31

Obe hnutia podpísali Pekinskú deklaráciu o ukončení rozdelenia a o posilnení palestínskej jednoty.

Ľubica Karvašová

Priority Karvašovej v Bruseli budú regióny a podpora Kyjeva. Budúcnosť Ukrajiny vidí v EÚ

23.07.2024 12:28

Europoslankyňa si myslí, že skúsenosti z diplomacie, v ktorej v minulosti pôsobila, jej pri mandáte europoslankyne pomôžu.

vlak, pardubice, zrážka, regiojet, nehoda

Nehoda autobusu na východe Slovenska si vyžiadala päť zranených

23.07.2024 12:16

Išlo o linkový diaľkový autobus, jazdiaci na trase Svidník - Košice.

Ruskí školáci, žiaci, výlet do KĽDR

"Čaká ich nabitý program." Ruské deti odleteli na tábor do KĽDR. Lavrov krajinu odporúča aj dospelým

23.07.2024 11:52

Jeden z Rusov, ktorý bol na tábore uvádza, že sa museli podriadiť prísnym obmedzeniam a zúčastňovať sa každý deň propagandistických akcií.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 853
Celková čítanosť: 2812169x
Priemerná čítanosť článkov: 3297x

Autor blogu

Archív

Odkazy