Čínania začali s výstavbou el. vedenia ultravysokého napätia o dĺžke 1634km.
13. júna 2023 07:00,
Prečítané 2 715x,
stan021,
Nezaradené
PEKING 11. júna (Sin-chua) – Čína v nedeľu začala s výstavbou vysokonapäťového jednosmerného prenosového vedenia, ktoré spája dva regióny na provinčnej úrovni, informuje State Grid Corporation of China.
Projekt prenosu elektriny, ktorý sa rozprestiera v celkovej dĺžke 1 634 km, začína v severozápadnej čínskej autonómnej oblasti Ningxia Hui a končí v centrálnej provincii Hunan. Prechádza šiestimi regiónmi na úrovni provincií po celej krajine.
Projekt má menovité napätie ± 800 kV a menovitú prenosovú kapacitu 8 miliónov kilowattov s celkovou investíciou 28,1 miliardy juanov, uviedla spoločnosť.
Odhaduje sa, že po dokončení bude táto prenosová linka dodávať elektrinu viac ako 36 miliárd kWh ročne do provincie Hunan, ktorá má silný dopyt po energii na udržanie svojho hospodárskeho rastu.
Projekt je súčasťou národného plánu predstaveného minulý rok na rozvoj čistej energie vrátane veternej a fotovoltaickej energie v čínskych púšťach a neúrodných krajinách, ktoré sa väčšinou nachádzajú v severozápadných častiach krajiny.
Čína oznámila, že do roku 2030 dosiahne vrchol emisií oxidu uhličitého a do roku 2060 dosiahne uhlíkovú neutralitu.
27.04.2025
V dialógu s bývalým gréckym ministrom financií Yanisom Varoufakisom sa Jeffrey Sachs venuje mylnej americkej predstave o víťazstve v obchodnej vojne s Čínskou ľudovou republikou a zároveň analyzuje otázku, či by sa Taiwan mohol stať „druhou Ukrajinou“. Obe tieto kľúčové témy rozoberá priložené video. Nech sa páči:
27.04.2025
Čína od roku 2024 vyrobila takmer 100 robotických produktov s umelou inteligenciou (AI), čím si zabezpečila 70 percent svetového trhu, a budúce vyhliadky čínskeho priemyslu robotov s umelou inteligenciou (AI) sú široké, uviedol v sobotu Du Guangda, úradník Ministerstva priemyslu a informačných technológií (MIIT). Čína je jedinou krajinou na svete s kompletným priemyselným [...]
24.04.2025
Čína sa v súčasnosti stala najväčším svetovým držiteľom patentov na umelú inteligenciu (UI) a vlastní asi 60 percent globálnych patentov týkajúcich sa umelej inteligencie. Umelá inteligencia je kľúčovou hnacou silou v novej vlne technologickej revolúcie a priemyselnej transformácie a čínsky sektor UI vykazuje silné tempo rozvoja, povedal Shen Changyu, šéf Čínskej [...]
Dobre a čo ďalej? ...
Celá debata | RSS tejto debaty