Založ si blog

Huawei uviedol na trh model AI Pangu 3.0 s cieľom „pretvoriť rôzne odvetvia“

Čínsky technologický gigant Huawei uviedol na trh nový model AI Pangu 3.0 počas konferencie Huawei Developer Conference 2023 minulý piatok, čím označuje novú aktualizáciu svojho vlastného vyvinutého jazykového modelu uprostred globálneho šialenstva v zhone ChatGPT (Generative Pre-trained Transformer) – čo sa považuje za najnovšiu hranicu pretekov AI medzi Čínou a USA.

Veľké jazykové modely sú technológiou, ktorá je základom chatbotov, ako je ChatGPT. Huawei definuje model 3.0 ako priemyselne orientovanú sériu veľkých modelov pozostávajúcu z trojvrstvovej architektúry „5+N+X“. Vrstva L0 obsahuje päť základných rozsiahlych modelov v oblasti spracovania prirodzeného jazyka, počítačového videnia, multimodálneho učenia, predikcie a vedeckých výpočtov.

Ponúka tiež rad serializovaných základných veľkých modelov s počtom parametrov 10 miliárd, 38 miliárd, 71 miliárd a 100 miliárd, čo zákazníkom poskytuje flexibilitu, aby zodpovedali ich špecifickým priemyselným požiadavkám, pokiaľ ide o scenár, latenciu a rýchlosť odozvy.

Namiesto toho, aby bol dobrý v činnostiach, ako je „písanie básní“ ako iné modely podobné GPT, sa Pangu zameria predovšetkým na „posilnenie a pretvorenie rôznych odvetví,“ povedal Zhang Pingan, výkonný riaditeľ Huawei a CEO Huawei Cloud v hlavnom prejave. v juhočínskom Dongguane, centrále technologického gigantu.

Ukázalo sa, že model Pangu „poskytuje významnú hodnotu“ v rôznych odvetviach vrátane financií, výroby, farmaceutického výskumu a vývoja, ťažby uhlia a železničných sektorov, povedal Zhang.

Názov Pangu pochádza zo starovekej čínskej mytológie a folklóru. Pangu je známy ako legendárna postava spojená so stvorením sveta.

Jednou z najnovších úspešných aplikácií modelu je predpoveď počasia. Prelom v modeli umelej inteligencie počasia Pangu zverejnil v stredu Nature, jeden z popredných svetových vedeckých časopisov.

Podľa Huawei je Pangu-Weather prvým predpovedným modelom AI, ktorý vykazuje vyššiu presnosť ako tradičné numerické metódy predpovede počasia. Model umožňuje 10 000-násobné zlepšenie rýchlosti predpovede, čím sa skracuje čas globálnej predpovede počasia na niekoľko sekúnd.

Spoločnosť tiež preukázala výkonnosť modelu v reálnom čase v scenároch, ako sú vládne záležitosti. V spolupráci s okresnou vládou Futian v Shenzhene, provincia Guangdong v južnej Číne, spoločnosť spustila Xiao Fu, inteligentného vládneho asistenta poháňaného rozsiahlym modelom vládnych záležitostí Pangu.

Model bol jemne vyladený pomocou viac ako 200 000 vládnych dátových bodov, vrátane vládnej horúcej linky 12345, politických dokumentov a vládnych encyklopédií, čo mu umožňuje disponovať množstvom priemyselných znalostí týkajúcich sa zákonov, nariadení a administratívnych postupov, You Peng, riaditeľ Huawei. Informovalo o tom v piatok oddelenie Cloud EI Service Product Department.

V posledných niekoľkých mesiacoch množstvo čínskych subjektov oznámilo, že vyvíjajú svoje vlastné veľké jazykové modely, keďže šialenstvo GPT sa šíri po celom svete. Patria sem firmy ako Alibaba, Tencent a Baidu, ako aj univerzity a štátom podporované inštitúcie.

V piatok boli Huawei a spoločnosti vrátane 360, Baidu a Alibaba vymenované Čínskym inštitútom pre štandardizáciu elektronických technológií pod ministerstvom priemyslu a informačných technológií za vedúce organizácie pre všeobecnú skupinu pre štandardizáciu umelej inteligencie pre veľké modely.

Cieľom tohto vymenovania je aktívne podporovať vytvorenie národného štandardného systému pre veľké modely.

Aby sa obmedzil prístup Číny k kľúčovým technológiám, USA plánujú obmedziť prístup Číny k americkým cloudovým výpočtovým službám, čo je obmedzenie, ktorého cieľom je odstrániť zásadnú medzeru v kontrolách exportu, ktoré USA zaviedli v októbri a ktoré čínskym firmám v oblasti umelej inteligencie umožnili prístup k špičkovým službám. čipy cez cloud, informoval Wall Street Journal 4. júla.

Revolúciu v informatike v 20. storočí, číslicovom prenášaní dát spôsobil článok „A Protocol for Packet Network Intercommunication.“ ktorý bol publikovaný v r. 1974 a princíp komunikácie medzi jednotlivými členmi siete opísaný v tomto článku sa stal cestou k dnešným používaným súborom komunikačných protokolov internetu, ktorých jadrom je 3. a 4. vrstva OSI modelu, TCP/IP.

V 21.storočí revolúciu v informatike spôsobí vývoj súboru programov umelej inteligencie. Umelá inteligencia zasiahne do životov ľudí tak ako kedysi to urobil nástup internetu v 20. storočí do života ľudí.

Ako Amerika rozdúchava vojenské konflikty.

14.06.2024

Spojené štáty sa pokúšajú znova použiť „taiwanskú kartu“ – osvedčený, ale neúspešný vzorec. Americkí jastrabi vo Washingtone pravidelne, ako súčasť svojej „stratégie kontrolného čínskeho vzostupu“ a jej myslenia s nulovým súčtom, poháňanej vojensko-priemyselným komplexom USA, veria, že prišli s novou taktikou v snahe dosiahnuť svoj cieľ. V posledných [...]

Bude vojna medzi Taiwanom a Čínskou Ľudovou republikou?

07.06.2024

Skupiny podporujúce znovuzjednotenie na ostrove Taiwan sa postavili proti tajnej dohode medzi separatistickými silami na ostrove a USA, pričom tvrdili, že predaj zbraní a návšteva amerických obchodníkov so zbraňami na ostrove má za cieľ eskalovať napätie cez úžinu a nákup amerických zbraní bude len viesť k vážnejším problémom a zatiahnutiu Taiwanu do vojny. Keďže [...]

Ako západné média klamú o Taiwane a o Číne.

06.06.2024

V zahraničných mediach sa poukazuje na veľký rozdiel v životnej úrovni medzi komunistickou Čínskou Ľudovou republikou a Taiwanom. Dokonca sa Taiwan v tomto smere prezentuje ako raj na zemi. Ale skutočnosť je celkom iná. Medzi Taiwanom a Čínskou Ľudovou rep. neexistuje žiadny múr a žiadna hranica, hoci územie Taiwanu je vzdialené od Číny nie viac ako 1 km (Kinmen County). [...]

Britský ministerský predseda Rishi Sunak.

Sunakovho ochrankára zadržali za údajné stávky na termín volieb

19.06.2024 23:26

Termín parlamentných volieb bol prísne utajovaný a jeho oznámenie zaskočilo aj mnohých členov vládnej Konzervatívnej strany.

Americká armáda / Americký vojak / US Army /

Armáda USA zabila pri útoku v Sýrii vysokopostaveného predstaviteľa ISIS

19.06.2024 23:21

Jeho úmrtie podľa CENTCOM-u naruší schopnosť IS získavať zdroje na teroristické útoky a podnikať ich.

Iran, Izrael

Hamas nemožno zničiť, ide hlavne o ideológiu, vyhlásil hovorca izraelskej armády. Netanjahu reagoval

19.06.2024 22:40

Veľmi podobné názory ako Daniel Hagari vyjadrili v uplynulých mesiacoch aj niektorí analytici.

Vladimir Putin

Putin po návšteve KĽDR dorazil do Vietnamu

19.06.2024 22:20

Vietnam je pre Putina druhou zastávkou na ceste po Ázii.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 844
Celková čítanosť: 2767814x
Priemerná čítanosť článkov: 3279x

Autor blogu

Archív

Odkazy